Нормално ли е?

  • 846
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Привет!Искам да питам нещо!Бременна съм в 22г.с.и от около 1-2 седмици се появи едно мравучкане на лявата ръка,а също и подуване на пръстите на ръцете.Нощно време започнах да се събуждам от изтръпвания на прасеца на десния крак и също ми се подуват и краката!Дали е нормално,нужно ли е да отида на лекар?

# 1
  • Мнения: 1 896
Нормално е.
Бременните често подпухват.

# 2
  • Мнения: 4 053
аз бих си направила кръвни изследвания,
на мен също ми отичаха краката имах чувството, че ще се пръсна,
и въпреки това всичко ми беше наред  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 616
нормално е да, но все пак те съветвам да отидеш на лекар. Изтръпването на прасците т.нар. крампи се дължат на липса на магнезии а подуването може да е от жегата, но може и да не е. Пусни си една урина да се види за албумин.

# 4
  • Мнения: 4 489
Ако имаш крампи в прасците (едно противно и адски болезнено схващане), наистина трябва да приемаш повече магнезий, но се посъветвай с лекаря си! Прекаленото отичане може да е проблем, така че и моят съвет е кръвни изследвания.
Не забравяй, че паниката подсилва нещата, така че споко и успех! Затова му се вика "бременност" - бреме си е...  Grinning

# 5
  • Мнения: 645
о,миличка с подути крака и ръце съм от няколко седмици ужасно е ,но в жк ми каза че е нормално матката разсте притиска органи и затова се получават отоците Sad,но майка лесно се не става,така че ще търпимWink))

# 6
  • Мнения: 4 335
Нормално е,все пак кажи на доки като отидеш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 973
чувала съм,че е нормално

# 8
  • София
  • Мнения: 39 715
Според мен е нормално, и аз бях подпухнала. Но не ти пречи да си направиш кръвна картина и урина. Даже някои гинеколози задължително пускат такива изследвания през определен период.

# 9
  • Мнения: 1 919
при мен също се получи подобно нещо, изследванията бяха добри,Изписаха ми калции и магнезии нещата се пооправиха, но доки ме успокой "като родиш ще ти мине".За твое успокоение посети ДОКи.

# 10
  • Мнения: 9 814
Според мен е нормално, и аз бях подпухнала. Но не ти пречи да си направиш кръвна картина и урина. Даже някои гинеколози задължително пускат такива изследвания през определен период.

На мен ми правеха всеки месец.
Иначе е нормално да има отоци, но ето това за мен е обезпокоителното:

......от около 1-2 седмици се появи едно мравучкане на лявата ръка,а също и подуване на пръстите на ръцете

# 11
  • София
  • Мнения: 39 715
Моите изследвания също бяха добри. Но халката си успях да сложа едва преди месец.
Изтръпването на ръката може да се дължи на какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт