Как да спестим 10 000 лв. от ремонт и обзавеждане на новия си дом

  • 10 514
  • 73
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 971
Момичета, дано съм полезна с някои практически съвети

http://www.sveki.com/2008/08/10-000.html

# 1
  • Мнения: 8 999
Хм. Това с вратите и аз го направих.

# 2
  • Мнения: 4 380
Остава да видим и какво си направила с такива спестявания. Ще ти покажа още много възможности къде си могла. Или такива където не е трябвало.

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 01:49 от xenia

# 3
  • София
  • Мнения: 2 801
Заинтригува ме следното:
"... - спестих 650 лв. от ДДС на гореописаната техника;
  ... - спестих около 1 000 лв. от ДДС при купуването на няколко телевизора и всякаква техника..."

Я ме светнете как и аз да спестя малко пари от покупка на техника, че трябва да се изръся с няколко бона  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 477
Много полезна статия. Finty   bouquetНа нас скоро ни предстои нанасяне в ново жилище и ще се възползвам от съветите.А това с ДДС-то и мен ме заинтригува.Как става(нямаме фирма).

# 5
  • Мнения: 395
Finty, благодаря за полезната статия.
И аз съм заинтригувана от ДДС-то.  Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
Явно аз съм поредната, която се интересува от ДДСто

# 7
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
 "Опитайте се да намерите начин да си върнете ДДС-то от купената техника - аз имах късмет тези покупки да може да минат през фирмата на мои близки и така спестих доста солично перо от бюджета."

Това е от предпоследния абзац  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Мнооого общи приказки и общо взето нищо реално приложимо. ДДС през фирма на познати - ми дай насам де и аз искам, ама няма. А тая работа с майстора-дърводелец я знам, но едно поръчвам и показвам на снимка, а друго излиза накрая.

# 9
  • Мнения: 14 472
Мнооого общи приказки и общо взето нищо реално приложимо. ДДС през фирма на познати - ми дай насам де и аз искам, ама няма. А тая работа с майстора-дърводелец я знам, но едно поръчвам и показвам на снимка, а друго излиза накрая.

и аз съм на това мнение

освен това икеа за някои стилове в обзавеждането е абсолютно неприложима. с изключение на някоя кутия или свещ

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 16:28 от Алегра

# 10
  • Мнения: 331
аз спестих от вратите и то доста, защото трябваше 9 на брой да купувам. Но става въпрос за врати на стари апартаменти, които са от чисто дърво, но с много слоеве боя върху тях. Като разбрах цените за нови и то за такива МДФ или ПДЧ ми настръхна косата (искаха между 1000-1200 лева на врата, заради нестандартните размери),  пък и ни се стори тъпо да свалим чисто дърво и да сложим ПДЧ или дори МДФ. Тогава се спряхме на следния вариант - премахване на боята, до дърво, на старите врати и реновирането им от нас. Първо премахнахме боята - с пистолет с горещ въздух и шпакла. Това го правих аз. Но, ако трябва да го правя отново, направо се отказвам предварително, толкова е трудоемко, пък и трябва да се внимава много да не се наруши повърхността на вратата (най-трудно е на касите). После мъжът ми си ги шлайфа, с кит запълва всякакви неравности, пак шлайфа, май и някакви други процедури прави, накрая се боядисаха отново с бяла боя, защото бяхме решили вратите да са бели независимо дали са нови или стари, а вратите, които бяха със стъкла, същите се смениха с нови на стъклар, а мъжът ми си им постави сам нови летвички отстрани на стъклото, които купи от Практикер или Бриколаж, не помня точно.
Работата е много - става трудно и процеса е  бавен, но резултата си струваше определено, а и само от това спестихме наистина и то повече от 10 000 лева, като мъжът ми си имаше шлайф, а пистолета струваше около 150 или 200 лева - нещо такова (преди 2,5 години.

# 11
  • Мнения: 4 380
аз спестих от вратите и то доста, защото трябваше 9 на брой да купувам. Но става въпрос за врати на стари апартаменти, които са от чисто дърво, но с много слоеве боя върху тях. Като разбрах цените за нови и то за такива МДФ или ПДЧ ми настръхна косата (искаха между 1000-1200 лева на врата, заради нестандартните размери),  пък и ни се стори тъпо да свалим чисто дърво и да сложим ПДЧ или дори МДФ. Тогава се спряхме на следния вариант - премахване на боята, до дърво, на старите врати и реновирането им от нас. Първо премахнахме боята - с пистолет с горещ въздух и шпакла. Това го правих аз. Но, ако трябва да го правя отново, направо се отказвам предварително, толкова е трудоемко, пък и трябва да се внимава много да не се наруши повърхността на вратата (най-трудно е на касите). После мъжът ми си ги шлайфа, с кит запълва всякакви неравности, пак шлайфа, май и някакви други процедури прави, накрая се боядисаха отново с бяла боя, защото бяхме решили вратите да са бели независимо дали са нови или стари, а вратите, които бяха със стъкла, същите се смениха с нови на стъклар, а мъжът ми си им постави сам нови летвички отстрани на стъклото, които купи от Практикер или Бриколаж, не помня точно.
Работата е много - става трудно и процеса е  бавен, но резултата си струваше определено, а и само от това спестихме наистина и то повече от 10 000 лева, като мъжът ми си имаше шлайф, а пистолета струваше около 150 или 200 лева - нещо такова (преди 2,5 години.

Подобни неща изобщо не ги броя за икономия, т.к. това е единствен разумен вариант. При авторката има много подобни примери, не ми се влиза в детайли. Чакам да видя какво всъщност е направила с нейните икономии, но явно тя няма никакво намерение да показва.

# 12
  • Мнения: 3 782
Интересно ми е за тази кухня  http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5192811029223677346  http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5192811029223677346  http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5192811042108579266 как да спестя 2 500,които ми искат за нова Rolling Eyes Имам купени плотове и мивка, но ...

# 13
  • Мнения: 14 472
аз например мога да дам следния съвет - купете си скъпи мебели за дневната и хола, там където ще ви идват гости и съдето прекарвате най-много време; в спалните и детските стаи купете от масовите продукции тип арон и ефектност може да се постигне с тапетите и текстила.

за кухните вече всеки си преценява, зависи и какъв стил харесва, аз лично не държа кухнята ми да е маркова

# 14
  • София
  • Мнения: 958
Някои съвети в статията ми се струват неприложими, но други са добри. Разумно е човек да планира и проучи преди ремонта.

Аз направих доста грешки преди време, бързайки....... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт