Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте!
Прочетох някои мнения, че дете на 2 годинки е по-добре да не пие вече от шише с биберон. Но моето дете всяка вечер си пие млякото от такова шише. По какъв друг начин да му давам млякото?
И имам друго питане - бабата в момента го отучва от биберона-залъгалка /ползва го вече само при заспиване/, но още има много зъби, които не са поникнали /много късно избиха/. Та въпросът ми е дали моментът е подходящ за това?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 799
Биберона залъгалка подарихме демонстративно на едно бебе, когато беше на 1,5 години. Страда за него точно 2-3 нощи и го забрави.
Шишето замених с чаша - най-обикновена. Преди лягане изпиваше една чаша мляко, после малко вода (за да си изплакне устата). За около 10 дни се отказа и от млякото  Peace

# 2
  • у дома
  • Мнения: 7 138
Ами ние си ядем киселото мляко с лъжичка за десерт-защо не пробваш и ти така,освен ако не си я свикнала с шишето да се приспива...

# 3
  • София
  • Мнения: 498
Не виждам защо да махаш шишето с биберона. Моят син е почти на 3 а вяка вечер си изпива 1 шише  мляко с биберон...иначе отдавна пие всичко в чаша. Пробвах да го махна , но тагава изобщо отказва да пие мляко, а аз не смятам че е редно да спра млякото на тази възраст след като не го иска от чаша.
Става дума за Нестле след 2 год. Иначе киселото си го пие през деня от чаша.

# 4
  • Мнения: 307
Става дума за АМ, иначе киселото мляко си го яде с лъжичка, няма проблеми. Не се приспива с шишето, но обича да си го пие преди сън и не мисля да го отучвам, щом още си иска млякото.
Ами не че искам да му махна шишето, но четох някъде, че бибероните изкривяват зъбите и т.н., та затова питам  Rolling Eyes.

# 5
  • Мнения: 2 124
И аз предпочитам да пие АМ от шише с биберон, отколкото изобщо да не пие както става в повечето случаи.
Биберонът залъгалка махнахме на 1г.9м. - като това беше 4тия опит - преди това все още не беше готова - рева първата вечер, споменава го още една седмица, но оттогава вече 2 месеца тотално се промени - много е нервна, капризна, заспива трудно, налага се да я приспивам по един час някой път и повече, а преди просто я оставях в леглото още от бебе. Бях решила и шишето с биберона да махам и един път въпреки ревовете си изпи млякото със сламка от чаша, но на следващия ден тотално отказа и реших да й оставя това удоволствие, а когото стане по-спокойна да пробвам и него да заменим.

Когато съм била малка и са почнали да ми дават кис. мляко с лъжичка оттогава и досега не вкусвам кис. мляко и повръщам от него.

Всеки си преценява кога е удачния момент за неговото дете, с какво точно да го храни и дали 5 мин сукане от биберон е толкова фатално.

# 6
  • Мнения: 3 205
От еднократно пиене на мляко с биберон за 5-10 минути зъбите му определено няма да се изкривят. Много по-важно е обаче след това да се измият с четка и паста за зъби.

За биберона-залъгалка - нашият го "загубихме" една ранна сутрин преди няколко месеца, мина без никакви драми, още на същия ден следобед си легна и заспа без никакъв проблем, след като му припомнихме, че бибата я няма. Един вид трябва да улучиш момента. И на него още му растяха зъби тогава.

# 7
  • Мнения: 9 814
С лъжица и паница.
Време ви е да се откажете от шишетата.

# 8
  • Мнения: 130
Щерката пие със сламка от 9месечна/ бибата я махнахме 1 месец преди да стане на 2г/ просто я скрих и тя като си я искаше се правех, че не я разбирам- 3-4 дни и забрави!

# 9
  • Мнения: 315
Дъщеря ми е на 2г и 3м и също си има шише за АМ, нарича си го "Милки" и изпива пълно шишенце всяка сутрин и всяка вечер, иначе пие свободно от чаша, а даже и от бутилка  Embarassed. Веднъж бях забравила да купя АМ и заспа адски късно и цяла нощ беше неспокойна  ooooh!
Мен също ме притеснява момента на сукането и контакта със зъбките и ще следя темата ...И се надявам съвети като този да не са много:
С лъжица и паница.
Време ви е да се откажете от шишетата.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Може да пробваш чашите с накрайници... Или да пробваш да го научиш да пие от сламка...

# 11
  • Мнения: 2 197
Преходно шише, обаче първо с мекия накрайник и после - чаша със сламка. Или обикновена чаша, пие мляко, мие зъби, заспива.

# 12
  • София
  • Мнения: 529
Според мен шише с накрайник ще ти свърши работа. Можеш да опиташ и направо с твърдия вариант. Макар че ние сме големи вече и дечко пие от чаша или шише, през нощта пие вода (когато се събуди де) именно от такова шише с накрайник.

# 13
  • Мнения: 307
Когато пие сок, вода, чай, пие от шише с твърд накрайник, няма проблем с това. Но АМ е по-гъсто, и, доколкото знам, ще запуши тези малки дупчици на накрайника.

Пуснах темата, защото ми беше любопитно защо точно не трябва да пие от биберон на неговата възраст.

Благодаря на всички за отговорите.   bouquet

# 14
  • Мнения: 8 999
Двегодишните деца са достатъчно големи ,за да пият млякото си от чаша, а не да заспиват с биберона в леглото. Започни да го приучваш да си изпива млякото ПРЕДИ да си легне да спи.
Моите деца спряха да пият мляко, когато спряха да се хранят основно с това - около 10 месеца. Просто си вечеряха нещо /но не мляко/, а след това си лягаха да спят.
Колкото до залъгалката - пробвай да я махнеш, но ако не става, по-добре я върни и опитай пак след месец - два.

Общи условия

Активация на акаунт