моля за съвет за дете на 1.10 м .

  • 883
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте мами Simple Smile Ето какъв ми е пробела,моля за съвет. Дъщеря ми е на 1,10 месеца. Не иска да яде нито от кухня , нито от мене сготвено ядене. Хапва по 2-3 лъжици поднесени с много мъка- бута ми ръката, върти се , не ще да си отвори устата... аз не настоявам,защото знам,че ще я откажа съвсем. Странното е ,че ако не ще манджи, то пюретата ( и то на Ганчев ) ги обожава и излапва една бурканче на един дъх без уговорки, бутане и т.н.  Реших,че я мързи да дъвче и опитах да давам пасирана храната,въпреки че е голяма вече , но пак отказва. Кажете ми ако сте се сблъсквали с подобна ситуация на какво да го отдавам, какво им харесва на пюретата и какво да правяяяя???

# 1
  • Мнения: 729
Ами аз на твое място бих давала пюрета щом ги харесва.Моята и готвено и кухня и пюрета не иска.Хапва 2-3лъжички и това и е яденето.Гледам да и правя по-често сандвичи,че от тях поне половинка изяжда.Общо взето много малко яде,но то си и личи.Но пак казвам-на твое място бих продължила с пюретата и след месец,примерно опитай пак с готвено ядене.

# 2
  • Мнения: 31 165
Ами аз на твое място бих давала пюрета щом ги харесва.Моята и готвено и кухня и пюрета не иска.Хапва 2-3лъжички и това и е яденето.Гледам да и правя по-често сандвичи,че от тях поне половинка изяжда.Общо взето много малко яде,но то си и личи.Но пак казвам-на твое място бих продължила с пюретата и след месец,примерно опитай пак с готвено ядене.
И при нас  е така,само че започва да иска да яде готвена храна. Сандвичи и пици давам отдавна и яде.

# 3
  • Мнения: 27 524
Давай й това, което й харесва и не се притеснявай  Peace

# 4
  • Мнения: 525
Нашето детенце също не искаше да хапва домашна или каквато и да било друга кухня.
Обожава си п'ренцата.
След около месец пак й предложих - отказа 2, 3 пъти.
След около още месец отново. Този път / на годинка/ успях. Mr. Green

Ще хапне, когато само си реши явно. Wink

# 5
  • Мнения: 554
Аз щях да опитам като напълня бурканче на Ганчев с готвено от мен, леко пасирано  Twisted Evil Ще го отворя пред детето и ако пак не го иска, значи наистина си харесва купешкото пюре.

# 6
  • Мнения: 245
Аз щях да опитам като напълня бурканче на Ганчев с готвено от мен, леко пасирано  Twisted Evil Ще го отворя пред детето и ако пак не го иска, значи наистина си харесва купешкото пюре.

това съм го правила вече Simple Smile в началото имаше ефект, сипвах яденето в  бурканче и дори не пасирано изяждаше повече от обичайното Simple Smile после постепенно пак намали дозата и сега продължавам да я лъжа така,но понякога пасирам само и само да яде . това,че пасирам при положение ,че вече си дъвче не е ли как да го кажа - връщане назад? незнам,чудя се какво да правя ...

# 7
  • Мнения: 5 940
Пробвай да пасираш гладко, да добавяш адаптирано мляко /в пюретата на Ганчев слагат сухо/, максимално доближавай вкуса на домашните към вкуса на купените /въпреки, че на мен всички на Ганчев са ми едни и същи на вкус Laughing/. Ако не става, просто предлагай на детето, каквото обича.

# 8
  • Мнения: X
А моят син отдавна и пюретата отказа...Преди време и аз се чудех сега пък за какво му давам "бебешки" пюрета, а сега си казвам, че по- добре тях от нищо. Месо съвсем спря да яде- няма под каква форма да му го предложа. Хапва си хляб, мляко, сирене, плодове и бисквити. Еми...вдигнах ръце, сега дори не предлагам друго, ако се сети...Надявам се да прояде някой ден, ако не- ще се конкурираме в капризниченето на трапезата.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще започне да яде когато реши Wink

# 10
  • Мнения: 2 807
Ами аз на твое място бих давала пюрета щом ги харесва.

И аз.
Важното е, че има желание поне нещо да яде.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 960
Давай на детето каквото му харесва.При моят син беше така- първо обичаше пюренцата на Хип,Нестле...докато не опита храната от ДК.От скоро обаче предпочита повечко готвеното от мен.Явно полека -лека им се променят  предпочитанията!!!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 133
И при дъщеря ми имаше такъв период. Започнах да смесвам пюретата с готвена манджа, като постепенно намалях количеството на пюрето. Номерът ми мина.

# 13
  • Мнения: 53
Моята дъщеря до 1г.и 1месец не искаше да помирише друго ядене освен пюретата на Ганчев. Влагах голямо старание при приготвянето,давах пюрета на Hipp и други фирми не искаше. Докато един ден й направих пробно аз пюре и започна да яде. В началото ги правех пюретата по-сладки, сега вече яде и от наше ядене( разбира се по-безсолно) и вече без добавка на сладко. Само че и аз й пасирам още, иначе ми отказва да яде. Смятам да я изчакам когато стане готово детето.

Общи условия

Активация на акаунт