И отново за постъпване в дет.градина в София- спонсорство

  • 917
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 60
Мили мами, скоро моя приятелка се завърна от чужбина и детето и не е включено в системата за постъпване в дет. заведение. Но ще посещава такова - дет. градина, намираща се на територията на Овча купел .  ДИРЕКТОРКАТА ЗАЯВИЛА, ЧЕ В НЕЙНАТА ДЕТ. ГРАДИНА НЯМА ДА ИМА ЗАПИСАНО ДЕТЕ БЕЗ  СПОНСОРСТВО. След което попитала колко ще и дадат нуждаещите се от дет.градина родители. Уважаеми , цената е 800лв. Ако щете вярвайте, бясна съм. Аз съм учител по професия, в момента съм по майчинство и естествено сумата,  посочена от тази госпожа ми изглежда отвратително голяма. И ме е срам от хора, принадлежащи към  моята гилдия. Защо, аджеба, беше целия този цирк с кандидатстването по интернет като парица- царица властва над уважаемита ни педагози- към които съм и аз  Twisted Evil #Cussing out? Искам да попитам г- жа Фандъкова, която и оставка подава, редно ли е след като местата са кът директорките да укриват свободни места и те да бъдат заети чрез изнудване, защото на всеки му е ясно, че доброволен спонсор не ставаш, когато нещо ти се полага, пък трябва да си плащаш за него.Колко е законно това? И как има такива свободни места, след като те вече са обявени? Пет легла са 5легла. Или пет за простосмъртните, чакащи на опашка, та било то и по интернет, а иначе може и повече- зависи колко ще платиш за "добрите условия на нашата дет.градина".Съжалявам за дължината, но наистина ако някой знае как да попитам общината, да пише. А моето порастнало вече момче ще чака за ОДЗ или ЦДГ.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Защо не пуснеш сигнал за това? Или още по-добре белязани парички,като преди това ги опишат където трябва разбира се.

# 2
  • Мнения: 231
И аз те съветвам да пуснеш сигнал за това. Това е безобразие.

# 3
  • Мнения: 9 973
наистина това е супер безобразие ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 60
С удоволствие ще пусна сигнал, стига да знам къде. Писна ми от " всичко с класиранията върви нормално".чакаш като на заколение, а се оказва, че -естествено за БГ- плащаш и си готов.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не можеш да докажеш че те е изнудвала и сигнала ще потъне някъде в архивите без за се вземат мерки. Затова най-добре направо в Икономическа полиция, там ще бележат парите и ще я хванат на място. От там ще ти кажат кога и как да занесеш парите.Това ми се струва най-сигурно.

# 6
  • Мнения: 47 956
Пиши на мама куки, или направо се обади тук:
http://www.sofiaculture.bg/index.php?show=contact
търси Минчева разбира се, или поне някой от експертите.

# 7
  • Мнения: 185
Откакто първото ми дете е тръгнало на градина, се сблъсквам с такива случаи. Обаче аз НЕ ставам "спонсор"!  Naughty  Съответната директорка разбира това и ми записва детето нормално. Говоря за 2 деца в общо 4 градини и ОДЗ-та в София. Първия път я нямаше още истерията с недостига на места. И въпреки всичко, ставаш спонсор = получаваш по-специално отношение и т.н. Тук категорично искам да подчертая, че когато се събират пари за материали или боядисване на помещенията и куп други, нямам нищо против. Участвам със средства, труд или техника, с която разполагам, но да се набутам сама за "спонсор" - НЕ!   Naughty

Както при всяка друга корупция, и тук участниците са двама - искащият и даващият. Затова НЕ ТРЯБВА ДА ПРИЕМАМЕ ДА НИ ИЗНУДВАТ!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 60
Няма да стана спонсор!Добре ми звучи идеята за Икономическа полиция.Една директорка да бъде следствена, пък да видим другите дали няма да се замислат. А наистина, от къде се появяват тези свободни места за спонсори, след като вече са дадени на общината свободните! Дойде ми до гуша с тази корупция! И колко са нагли, при положение, че толкова шум се вдигна с приема!

# 9
  • софия
  • Мнения: 636
и аз чувах това за детските градини. Живея в Красно село, харесахме си градина, мъжа ми ходи и директорката направо му казала, че има регламентирано дарение 800лв. с документ за дарител и т.н. Мъжа ми не знаел какво да прави-скандал ли да вдига що ли. Кротко казал довиждане и казал, че като донесе парите иска входящият номер на дъщерята за градината. Та ще видим.....За мен лично е важно детето ми да тръгне в градината която харесвам и е с добри педагози и е близо до дома ми, та парите нямат значение в този контекст.

# 10
  • София
  • Мнения: 60
Когато се касае за децата ни парите, естествено загубват смисъл. Мисълта ми беше как така ще искат да станеш спонсор.Та нали в основите на дарителството , спонсорството е доброволния акт. факта, че дарителят може по всяко време да поиска отчет за това как се харчат парите му и най- важното е- дарителят няма никакви ползи от  дарението си. А ние бъркаме спонсорството с изнудването. А ми е още по- интересно как така преценявате добър и недобър педагог? Ако са направили забележка на детето ви и на вас това не ви харесва прави ли учителя слаб? Другите доводи ги приемам.

# 11
  • Мнения: 1 520
Такива корумпирани директорки заслужават да ги покажат и по телевизията с белезници. Без значение крайния резултат. И позорът е достатъчен.

# 12
  • Мнения: 1 520
С удоволствие ще пусна сигнал, стига да знам къде. Писна ми от " всичко с класиранията върви нормално".чакаш като на заколение, а се оказва, че -естествено за БГ- плащаш и си готов.

В най-близкото полицейско управление. Търсиш оперативния работник от МВР на района. Намираш го. Съобщаваш му за искания от директорката подкуп и действате по-нататък...

# 13
  • София
  • Мнения: 8 275
Фъндъкова няма ка да разбере ако някой не й каже - ето кого трябва да уведомиш. Сама си го написа пък после кой?

# 14
  • Мнения: 1 512
Както при всяка друга корупция, и тук участниците са двама - искащият и даващият. Затова НЕ ТРЯБВА ДА ПРИЕМАМЕ ДА НИ ИЗНУДВАТ!!!
[/quote]

Точно така.Това със спонсорството си го направихме ние.Има толкова посредствени хора,че за да се отнасят по така с техните деца са съгласни да дават не по 800 лв. а и повече.

Общи условия

Активация на акаунт