пак за майчинските

  • 516
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте. Намерих един познат в чиято фирма да си внасям допълнителни осигуровки (т.к. в тази където работя ми отказаха), за да мога да получавам повече парички през първите 9 мес. от майчинството. Въпроса ми е кога ще мога да прекратя този "фективен" втори трудов договор. Може ли още като се роди детето или трябва да изтекат тези 9 мес? Благодаря!

# 1
  • Earth
  • Мнения: 1 952

фиктивен

Иначе отговора е : трябва да изчакам да минат 315 дни .....

# 2
  • Мнения: 2 131
Не съм напълно сигурна, но мисля, че дори да бъде прекратен договорът в началото на тези 315 дни, паричките пак се взимат докато изтекат тези месеци /до деветия месец на бебето/.
Аз работех на две места - на първи и втори трудов договор и, респективно, и от двете места взимах 90 процента. След изтичането на 315-те дни ми бе прекратен вторият договор. Тогава обаче една позната от НОИ ми каза, че, дори това да е станало в началото, изплащането на парите си върви до края на 315-те дни и от двете места.

# 3
  • Мнения: 18
Има ли някой, който може със сигурност да потвърди написаното от Вилиана.

# 4
  • Мнения: 2 131
И още нещо да добавя. Вторият ми трудов договор бе прекратен от работодателя в края на декември, а 315-те дни ми изтекоха в края на януари. За януари си взех 90-те процента и от двете места, въпреки прекратяването на втория договор.

# 5
  • Мнения: 3 621
Има ли някой, който може със сигурност да потвърди написаното от Вилиана.
незнам това дали е 100 % сигурно, обаче внимавай по двата договора да не превишаваш 9 часа работно време  Peace

# 6
  • Мнения: 2 131
Има ли някой, който може със сигурност да потвърди написаното от Вилиана.
незнам това дали е 100 % сигурно, обаче внимавай по двата договора да не превишаваш 9 часа работно време  Peace
Аз бях по единия на осем часа, а по другия - на четири.

# 7
  • Мнения: 3 621
Има ли някой, който може със сигурност да потвърди написаното от Вилиана.
незнам това дали е 100 % сигурно, обаче внимавай по двата договора да не превишаваш 9 часа работно време  Peace
Аз бях по единия на осем часа, а по другия - на четири.
Ами незнам как ама си минала метър, бременна неможе да работи повече от 9 часа

# 8
  • София
  • Мнения: 1 890
    И аз съм така на фиктивен договор, и се консултирах със счетоводител по същия въпрос. Каза ми, че трябва да минат тия 315 дни, за да се прекрати договора. През това време дължим само здравни осигуровки в размер на 8 лв и нещо.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 131
Nefertity, аз бях така преди да забременея. След това - не знам точно, ама мисля, че нямаше промяна.

Общи условия

Активация на акаунт