неправилна форма на главата на 1.5 гоишно дете?

  • 3 647
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте,много ви моля да ми помогнете- става въпрос за детето на една моя приятелка,което има  забележимо сплескана форма на главата.Понеже ми е много близка и си позволих да й го кажа и тя каза че и още няколко човека са й го казвали,но когато го е споделила с роднини  и със педиатъра си всички са я гледали все едно е луда...ето сега под мой натиск ,накарах я пак да се обади на лекаря си и да пита от кого може да получи адекватен отговор,какъв лекар е нужен,лекарката й и казала,че всички хора имат различна форма на главата и дай като на нас не ни харесва да го ритнем по главата ,че да се изправи- това са били думите й. Аз побеснях и й казах ,че това е изказване на тъпа селянка от седянка а не на професионалист,лекар...казах й че ще пусна тема тук защото от този сайт съм получавала помощ не веднъж....моля ви ако сте се сблъсквали с подобен проблем да ме посъветвате при какъв лекар да отидем? благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 938
Синът ми беше също с крива глава - като пъпеш. Изпъкнало чело и изпъкнало теме отзад...И аз така се бях гайлетисала, и аз така попитах педиатърката защо му е толкова крива главата на детето, и тя ми отговори по същия начин - че хората са с различни черепи - на едни са кръгли, на други - продълговати...
Сега синът ми е на 9 години и си му е абсолютно нормална формата на главата. Peace

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Истина е че всички хора сме с различни черепи и няма идеални такива, но има и доста сериозни болести на които именно това е видимия признак. Пусни в търсачката "краниостеноза" и ще се убедиш сама. На моито дете също му е доста крива главата, едното полукълбо на черепа е видимо по сплескано от другото. Като беше на година превихме скенер и консултация с неврохирург за да се види дали няма страстнали шевове.

Общи условия

Активация на акаунт