Яхнии

  • 2 747
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 585
Пиле попска яхния. По рецепта на Петър Саралиев и по молба на Василиса Умница.

Продукти: 1/2 пиле или 2 пилешки бутчета, 15 малки глави лук, 1.5 кафени чаши олио или 0.5 пакетче краве масло, 1 кафена чаша бяло вино, 1 ч. л. сол, 1 ч. л. червен пипер, 1 дафинов лист, няколко зърна черен пипер.
Начин на приготвяне: Лукът се изчиства, измива се и се слага заедно с нарязаните на порции месо (бутчетата се срязват на 2 части в ставата) в тенджера. Прибавят се солта, червеният и черният пипер, дафиновият лист, мазнината, бялото вино и 1 кафена чаша вода. Разбърква се и се вари около 50 минути на по-слаб огън, без да се отхлупва. Няколко пъти тенджерата се разклаща.

Бележка на Вълкът: четири пилешки плешки също е добре, а ако някой обича тлъстичко, добавя се шепа трътки. Ако е домашно пиле, се вари час и петнайсет минути. Домашното пиле е спортна натура, със съответно по-стегната мускулатура. Вместо тенджера е по-добре в гърне на котлона, или в гювеч във фурната, без разклащане. Дребният лук се нарича балучки. Може и повече от 15. Ако пилето е домашно и сте видели, че краката му са жълти, а не бели /такива са на всички черни и яребични пилета и на някои шарени/, вместо бяло вино да се сложи червено.

# 1
  • Мнения: 22 867
Ей, Вълчо, много вкусно звучи попската ти яхнийка!   chef  Копвам си я!  bouquet 
Ако имаш още такива вкусотийки, давай ги, че мъжО, ако не е манджа със сос, друго не признава. Grinning

# 2
  • Мнения: 1 174
Вълчо,аз също си записах рецептата,но се чудя дали няма да стане много мазна тази яхнийка?1.5 кафени чаши олио ми се струва множко.

# 3
  • Мнения: 5 001
Мдааа....Страхотна е тази яхния.И у нас така се прави(мен пък ме е научила мама)....Само,че при мен олиото е около 1/2 чаша(защото и пилето си пуска) и слагам няколко зърна бахар и 1 с.л. доматено пюре+другите подправки.

# 4
  • Мнения: 247
Вълчо, тази яхния я правя като слагам и гъбки. Подправката е розмарин или босилек, но на мен розмаринът ми действа много добре. Оставям яхнийката на полусос - не обичам воднисти сосове.
По име се води "Пиле по ловджийски". Трътките са вкусни, но са много нездравословни.  newsm78

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
  bouquet
Благодаря, Вълк. Heart Eyes
Утре ще потърся балучки.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт