зеленчуково пюре

  • 1 497
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
може ли да започна захранване с зеленчуково пюре от 4месец и с какъв зеленчук  newsm78 и по колко се дава и кога, че нещо не ми е ясно

# 1
  • Мнения: 298
Може,но е желателно да изчакаш поне до навършването на 5 месеца. Най-добре започни с пюре от тиква,картофи или моркови-първия ден 1 лъжичка и дохранваш с АМ,втория ден 2 лъжички и дохранваш с АМ ...........до като заместиш обедното млечно хранене изцяло със зеленчуково пюре.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Можеш да започнеш с по 1 ч.л. пюре от морков. Можеш да започнеш по този начин и с оризова каша. Можеш да изчакаш 5 месеца, можеш да изчакаш даже да стане на 6, а можеш и да прочетеш една от хилядите такива теми в този форум...

Във всеки случай - успех!

# 3
  • Мнения: 4 335
Захраних сина си малко след 4,5 месеца.Запо4нах с пюре от морков.Пьрвият ден дадох само една льжи4ка(от страх),на втория ден дадох кьм 7-8 льжи4ки,а на третия ден половин буркан4е на ХИП,зна4и кьм 60мл.След това още няколко дена давах морков.Втория зелен4ук,който вкарах по сьщия на4ин беше картоф и след това тиква.Толкова се притеснявах с това захранване,само 4етях тук вьв форума,направо накрая бях #Crazy.Каквото и да решиш успех Laughing

# 4
  • Мнения: 425
Захраних сина си малко след 4,5 месеца.Запо4нах с пюре от морков.Пьрвият ден дадох само една льжи4ка(от страх),на втория ден дадох кьм 7-8 льжи4ки,а на третия ден половин буркан4е на ХИП,зна4и кьм 60мл.След това още няколко дена давах морков.Втория зелен4ук,който вкарах по сьщия на4ин беше картоф и след това тиква.Толкова се притеснявах с това захранване,само 4етях тук вьв форума,направо накрая бях #Crazy.Каквото и да решиш успех Laughing

Извинявайте че се намесвам в темата,не за да отговоря на момичето а за да попитам.Нещо не ми е ясно newsm78Защо след като се захрани с първото пюре което е еднокомпонентно,лъжичка по лъжичка и се замести изцяло едно хранене,трябва следващия зеленчук пак лъжичка по лъжичка newsm78-нали си заместил храненето вече?Специално питах педиатърката и тя каза че като захраниш/каза ми с картоф-той се счита за универсален и после даваш вече нацяло другия зеленчук.
Аз например смятам първо картоф да дам,и после картоф с друг зеленчук известно време и ако има някаква реакциа разбирам че е от втория зелен4ук,и така нататък с другите зелен4уци

# 5
  • Мнения: 425
да уточня,Ще захраня по-нататък разбира се ,не сега Peace

# 6
  • Мнения: X
Има толкова много теми по въпроса.
Пусни една търсачка или разгледай закованите теми.

# 7
  • Мнения: 4 335
sundey,аз не сьм заместила хранене,давам пюре,давам и мляко.Всяко ново нещо,като вкарвам в менюто давам по малко и после увели4авам.Не казвам,4е така трябва,казвам,4е аз така направих.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
захраних синът ми по старата схема на 3 навършени месеца с пюре от картоф-всичко беше ок

# 9
  • Мнения: 583
Морков,тиква, картоф се дават принципно самостоятелно в началото, после в комбинация, но след паузи и следене за реакция. Аз от недоглеждане отворих едно бурканче на Хип, захраних и чак тогава видях, че не са ранните моркови , а има и картоф. Нямаше проблем.

# 10
  • Мнения: 2 960
Можеш да започнеш с по 1 ч.л. пюре от морков. Можеш да започнеш по този начин и с оризова каша. Можеш да изчакаш 5 месеца, можеш да изчакаш даже да стане на 6, а можеш и да прочетеш една от хилядите такива теми в този форум...

Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
sundey ,не е вярно,че след като се захрани лъжичка по лъжичка с първия зеленчук,всеки следващ се добавя в пълно количество.Замисълът на захранването е детето да привикне постепенно с всяка нова храна,защото всяка една може да предизвика реакция,не само първата.През първите 2 месеца от захранването е добре да действаш постепенно с всяко нещо,което въвеждаш.Когато поотрасне малко бебето и посвикне с повече храни,предпазливостта не е толкова голяма.Вместо да започваш от 1 лъжичка с всеки нов зеленчук и после да дохранваш с началното количество мляко,може да прибавяш 1 лъжичка от новото към по-голямо количество от вече въведената храна.Така стават разнообразни комбинации и на бебето му е по-интересно.

# 12
  • Мнения: 18
Аз захраних сина си с пюре от морков на гербер.Започнах с 2-3 лъжички, сега вече сме на тиква. Успех със захранването newsm10

# 13
  • Мнения: 741
Захраних с картоф на 5мес

# 14
  • Мнения: 9 973
Аз захраних сина си с пюре от морков на гербер.Започнах с 2-3 лъжички, сега вече сме на тиква. Успех със захранването newsm10
виж от кога е тената-от 2м.Бебето е вече на 6м. и сигурно е захранено отдавна Wink

Общи условия

Активация на акаунт