Правене на кисел и нишесте

  • 3 291
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
мили мамаи днес реших да правя на моята щерка кисел купен и нишесте.обаче там пише как се прави целия пакет.Някой да ми кажа с какви пропорции го прави за едно ядене.Предварително ви благодаря.

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 22:05 от cveti77

# 1
  • Мнения: 407
за кисела разделям пакета на 2 и водата също.Нишестето също,но се поучават 2 порции,разделям на око праха.

# 2
  • Мнения: 4 111
От 1 пакет нишесте излизат 4 порции, на око можеш да разделиш праха.
Аз го правя целия, има кой да го изяде  Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Въпреки че излизам от въпроса ти, да си кажа....
Не бих ти препоръчала да даваш от готовите кисели-прекалено много оцветители и ароматизатори има в тях.
По-добре вземи натурално нишесте, направи крем и към него добави плода ,ако искаш да дадеш кисел.  Peace

# 4
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Аз го правя така: 1 супена лъжица нишесте го разтварям в малко студена вода и прибавям към 100 гр. вряща вода. Съответно си правиш пропорциите според количеството храна, която даваш на детето.

# 5
  • Мнения: 30 961
Въпреки че излизам от въпроса ти, да си кажа....
Не бих ти препоръчала да даваш от готовите кисели-прекалено много оцветители и ароматизатори има в тях.
По-добре вземи натурално нишесте, направи крем и към него добави плода ,ако искаш да дадеш кисел.  Peace
Послушай Vivi. От нея съм го научила   bouquet и не съм сгрешила с кисела и нишестето.

# 6
  • Мнения: 171
Ясно и аз искам да не й давам готови кисели но тя правените не ги яде или аз не уцелвам точната доза.Мислих си да разнообразя малко следобедните ни яденете,но явно ще си караме с кашите.макар че днес си изяде с голям кеф готов кисел,но ще ви послушам знам че сте прави

# 7
  • Мнения: 142
Ясно и аз искам да не й давам готови кисели но тя правените не ги яде или аз не уцелвам точната доза.Мислих си да разнообразя малко следобедните ни яденете,но явно ще си караме с кашите.макар че днес си изяде с голям кеф готов кисел,но ще ви послушам знам че сте прави
добре де.....свари и тогава малко грис,пасирай някакъв плод,сложи малко захар /ако имаш кафява/ и защо да не го яде?Даже можеш да добавиш и една бисквитка вътре.... Peace и тогава и ти ще го изядеш  Laughing
 Peace

# 8
  • Мнения: 171
Цитат
добре де.....свари и тогава малко грис,пасирай някакъв плод,сложи малко захар /ако имаш кафява/

 Точно днес това направих и много й хареса.Повече готови кисели няма да давам.

# 9
  • Мнения: 569
   И аз никога не съм ползвала готов кисел.  Правя го както Vivi е написала, с тази разлика , че слагам и по 1-2 бисквитки вътре и много добре се пласира ...
   Може би готовите са по- сладки и затова ги предпочита?
   При нас разнообразието от следобедни закуски се състои от
   - кисел(нат.нишесте)+ плод+ АМ
   -овесени ядки+плод+ АМ
   -грис..........
   -каши
   -мляко с ориз
Ако си харесате нещо  bouquet

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм давала кисел-само нишесте

# 11
Аз знам следната рецепта.
На едно пюрено бурканче течност, 2ч.л. нищесте. Още не съм я пробвала, но скоро ще я изпробвам.

# 12
  • Мнения: 4 000
cveti77, виж темата "Кисел", в момента е на стр. 5 Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 960
натурално нишесте-правя  го на крем и добавям към него или пасиран плод или някакво плодово пюренце/на хип например кайсия,праскова/

# 14
  • Мнения: 14
от къде купуване натурално нишесте?

Общи условия

Активация на акаунт