колко бързо израстват зъбите?

  • 11 355
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,
В устата на дъщеря ми има вече 4 зъба, които са пробили. Това са горните и долните предни зъби. Първият долен зъб проби около рожденния ден на детето,т.е. на 1 годинка. След около 15 дена проби и другия долен зъб. А горните зъби са от около месец.Това което ме тревожи е, че долните зъби си стоят на около 2 милиметра над венеца и не растат повече нагоре. Единият от тях е така вече повече от два месеца. Искам да ви питам при вас колко бързо пораснаха зъбите и нормално ли е такова забавяне?

# 1
  • Мнения: 5 940
Сравнително бързо му растат, за около седмица-две придобиват окончателната си форма и размер. Горните големи ли са? Просто има деца с малки зъби, генетично заложено е. Възможно е на дъщеря ти да са по-малки.

# 2
  • Мнения: 583
Ще следя темата, дъщеря ми от около 5 дни има пробило зъбче и се чудя, колко време трябва, за да порасне.

# 3
  • Мнения: 1 919
ми за около 2 месеца при нас стават нормални зъбки, преди това пробиват и спират досредата т.е не са достигнали нормалната си дължина.

# 4
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Предполагам,че е различно при всяко дете.Зъбките на Алекс израстват за около 2 месеца.

# 5
  • Мнения: 9 814
За около месец-два е нормално да израсте и да се оформи един зъб.

# 6
  • Мнения: 30 965
При всяко дете и зъбче е различно. Някой ни пораснаха за около месец, други по-бързо. Не се притеснявай ще израстат.

# 7
  • Мнения: 1 121
Моят син е с 8 зъбчета, 5 от които избиха едновременно Crazy (още ме побиват тръпки като си спомня този прекрасен период Laughing), но това, което ми направи впечатление беше, че всеки зъб изби за различен период от време. Някои за месец, други за 2. За долните специално ми се струва, че им отне повече време.

# 8
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми вече има две долни зъбчета и за около 1 месец са и пораснали 2 мм.Незнам дали е нормално ,но за сега не се тревожа Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
първите ни зъби(толкова имаме) за 2м.

# 10
  • Мнения: 367
Ние вече имаме шест зъбчета. долните и горните предни два израснаха за около 2 месеца до пълния си размер. Последните два пробиха преди няколко дни и ще видим за колко време ще се покажат напълно. Мисля че два месеца е нормален период и няма нищо притеснително.

# 11
  • Мнения: 1 186
Толкова е относително да се каже....при нас всеки път е било и е различно Peace

# 12
  • Мнения: 2 374
офф това е болната ми тема и когато я коментирам с някой всеки вика-"не се притеснявай,ще израстат",да ама не вече минаха 7 месеца откакто са пробили първите зъби,а са съвсем малки,в момента има 7 зъбчета и всичките са мънички просто имам чувството,че не растат т.с растат,но до някъде и спират не знам какво да правя вече,побърквам се то просто си личи,че не са израстнали докрай,т.с. не са пълния си размер,но не растат......не знам

# 13
  • Мнения: 864
При всяко дете и зъбче е различно. Някой ни пораснаха за около месец, други по-бързо. Не се притеснявай ще израстат.

Така е,не се тревожи  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 2 296
При нас пък долните растат по-бързо от горните резци,за около месец.
А на Мира и паднаха двата долни резеца и след 2-3 седмици и изникна ново зъбче
вече постоянно буквално за 2 дни стана почти половин зъб,не знам това дали е нормално. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт