Диета за красива и млада кожа

  • 811
  • 2
  •   1
Отговори

Здравейте!
Имате ли инфо за специалисти, които препоръчват диетичен режим за подобряване състоянието на кожата, а не просто за отслабване?

# 1
  • Мнения: 1 885
Имаше една книга... мисля, че на някакъв Доктор Перикоун или нещо такова.

Идеята беше, че трябва да се консумира много риба, чийто протеини и мастни киселини спомагат за изграждането на колагена в кожата. Другото важно беше водата, зеленчуците, които задържат вода в клетките и ядките май. Упражненията, които поддържат тонуса на кожата и масажите.

# 2
  • Мнения: 141
Ами то може и сама да си съставиш такъв режим, но зависи какъв е проблема. Мазната и сухата кожа искат различни неща, както отвътре така и отвън. Аз например си регулирах мазната и склонна към всякакви черни точки изачервявания кожа когато станах вегетарианка. Това автоматично значеше за мен много повече зеленчуци, ядки, бобови, плодове, кисело мляко. За кожата са полезни много течностите (разбирай вода и чай, неща без оцветители и захар). Колкото по малко Е-та в храната, толкова по-добре, както и рафинираните храни (бяло брашно, захар). Казвали са ми едно забавно правило: "ако не би посмяла да си направиш от ...... маска за лицето, по-добре не го яж." Има логика Wink.

Общи условия

Активация на акаунт