Бебетата и климатиците

  • 3 569
  • 45
  •   1
Отговори
Чудим се кое е най-добро за зимното отопление за бебешката стая. Какво ще кажете за климатика???

# 1
  • Мнения: 8 944
Ние също сме избрали този вариант на отопление. Не виждам да е проблем. Стига креватчето на бебето да е разположено така, че да не му духа.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 438
И ние сложихме климатик Simple Smile
Миналата зима сложихме в нашата спалня и се родих, освен, че топли - сега в жегите много ми помага да се чувствам добре.
Помислете добре за мястото - наистина не трябва да духа, други ограничения нямаш Wink

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За зимата е добре,но лятото не го пускам-страх ме е да не се разболее

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Лятото не го пускам в стаята, в която е сина ми. Зимата отоплявам стаята с климатик и радиатор. Радиатора го използвам по-често, макар, че и той и климатика изсушават еднакво силно въздуха.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 11:16 от riri_tol

# 5
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И ние сме с климатици , струва ми се , че няма да има проблем Peace

# 6
  • Мнения: 1 080
Много изсушават въздуха!!!

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Стига да не духа в детето Peace

# 8
  • Мнения: 342
Много изсушават въздуха!!!
Ако климатиците изсушават много въздуха, кой е по-удачен вариант за отопление? и ние сме пред дилема с какво да се отопляваме идната зима, като се появи слънчицето?

# 9
  • Мнения: 431
Давид се роди през зимата и се топлихме с климатик.Сега ако не е включен климатикът,малкият не може да заспи от жега и е страшно нервен Close !
Ако се притесняваш,може да пускаш климатика за по-кратко време в началото и да следиш дали му е хладно на детето(като му пипаш нослето и крачетата).

# 10
  • Мнения: 101
и аз се поинтересувах и се оказа, че за отопление няма проблем, по- лошо е през лятото (особенно за новородено).

# 11
  • Мнения: 297
И ние сложихме климатик тази пролет(заради бебето-ще е зимно)преценихме ,че ще е по-добре.Мисля че не е проблем стига да не духа директно върху него.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 773
Отопляваме се само с климатици.Във всички стаи! Не виждам проблем, а и нямам намерение да паля огън. В момента климатика също работи, но на студено. Няма да се потим я. Всички са живи и здрави в къщи и стига с това, че изсушавали, че били вредни и куп други глупости. Това е най лесния и бърз начин за отопление и охлаждане.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Само на климатици сме.

# 14
  • София
  • Мнения: 438
Много изсушават въздуха!!!
Ако климатиците изсушават много въздуха, кой е по-удачен вариант за отопление? и ние сме пред дилема с какво да се отопляваме идната зима, като се появи слънчицето?

За сравнение - предната зима бяхме с парно, тази с климатик.
Имаме изолация и пвц дограма. С парното ставаше страхотен конденз, сега с климатика всичко беше ок, имаше конденз, но несравнимо по-малко.
Отделно нашия има опция за вкарване на чист въздух - това ми спестява проветряванията, което по времето на мъглите е супер.
Има си и допълнителне опция за изсушаване на въздуха. Относно силата на духане - основно ползвам super low - само поддържа температурата в стаята, без да създава въздушна струя.
КЛиматика в спалнята ми се намира над леглото /няма как иначе/- ползвахме го зимата за топлене, сега за охлаждане (спим на 23 градуса в момента) - не сме боледували нито зимата, нито сега.

Това беше първото нещо, което сложихме в детската стая - просто се намира най-далеч от мястото където ще бъде креватчето и не духа в неговата посока.
И за мен е най-адекватното решение, въпреки че имаме парно в целия апартамент Simple Smile
За лятото - не бива да има рязка граница в температурите, защото не понася на дечицата, затова не бива да се изстудява прекалено помещението, когато навън е топло.
За мен е въпрос на позиция в стаята и адекватно ползване. Все пак в цяла Северна Америка това е основен начин на отопление и охлаждане, не мисля, че е проблем Wink

Общи условия

Активация на акаунт