въпрос за паротит (заушка)

  • 863
  • 4
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
интересува ме къде мога да разбера дали набор 1989г са ваксинирани срещу паротит като бебета.
за големия ми син съм сигурна , че не е - той е  роден през 1984 година. тогава не са ги ваксинирани. но не помня за малкия син.
питах личната лекарка, тя каза, че са ваксинирани, но честно казано, по-скоро мисля, че не са.
и ако се окаже, че не е, дали е разумно да му направя ваксина ?

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моят е роден 1989  и е ваксиниран, малко със закъснение, но не е бил здравословно добреи все пак има ваксината!

# 2
  • Мнения: 1 303
Нали се вписват някъде направените ваксини?Трябва да има имунизационен картон,книжка или незнам точно как го наричат.Ако не е -направи му Peace

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
а с тази статия за заушката, дето ваксините са  фалшиви за  тези набори от 1982 до 1992, хи4 не ми се мисли! моят са го викали ,не ми е  казал и сега с е опъва, но не иска да види дали има още ваксини и да се боцне! оправдания е намерил и се прави на зает!

# 4
  • Мнения: 17 546
По повод съобщения та по телевизията преди известно време, за начеваща епидемия от заушка, споменаха, че децата, родени след '93-та година със сигурност са ваксинирани. Но до "92-ра не е ясна работата. Големият ми син е '90-та и съответно не е много сигурно. Не знам и дали се прави повторна имунизация и дали му е правена. От писанията в здравния му картон нищо не ми е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт