Zabremenqvane i protivozachatuchni

  • 4 707
  • 18
  •   1
Отговори
Sigurno sum adski neveja, no iz neta cheta nai-razlichni neshta za protivozachatuchnite, mnogo jeni kazvat, che sa zabremenqli dokato sa pili protivozachatuchni... Adski sum oburkana...  Rolling Eyes Vuprosut mi e, imate li predstava dali moje a se zabremenee pri propuskane na edno hapche? Rolling Eyes

Kisses

# 1
  • Мнения: 1 425
Ako propusne6 edno hap4e, i se seti6 4e si go propusnala, trjabva v ramkite na 12 4asa da se pie. Ako sa minali pove4e ot 12 4asa pak se pie, i sledva6tite hap4eta se vzimat normalno, dokato svar6at, no togava ima verojatnost da se zabremenee. Sa6to taka ima verojatnost da se zabremenee, kogato se "minava" ot po-silni na po-slabi hap4eta.

# 2
Tova za minavaneto ot po-silni kum po-slabi ne go znaeh. Sega tukmo shte minavam na Jeanine, zashtoto Diane 35 sa mi mnogo silni. Ujas, dobre che mi kaza. Blagodarq

Kisses

# 3
  • Мнения: 1 425
Zabravih da dopalnja, 4e kogato se minava ot po-silni na po-slabi hap4eta, verojatnostta da zabremenee6 e samo parvija mesec.

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: CaraBella
Sigurno sum adski neveja, no iz neta cheta nai-razlichni neshta za protivozachatuchnite, mnogo jeni kazvat, che sa zabremenqli dokato sa pili protivozachatuchni... Adski sum oburkana...  Rolling Eyes Vuprosut mi e, imate li predstava dali moje a se zabremenee pri propuskane na edno hapche? Rolling Eyes
Kisses


Допълнително има опасност, ако пиеш силен антибиотик, имаш диария и т.н. (пише го и на упътванията).
Това За 12те часа е вярно, но има и Значение вида на хапчетата. Laughing

# 5
Shte se razbere sled nqkolko dni. Na opakovkata obache pishe, che ako ne mi doide purviq mesec da produlja sus hapchetata, ako ne mi doide i na vtoriq, togava veche da otida na lekar  Confused:  Confused:  Confused:  Ne sum mnogo naqsno, no ako sum bremenna ne e li kofti za bebo da se nalivam s hormonalni hapove? Moqt ginekolog me predupredi nqkolko puti, che trqbva da se pazq do kraq na avgust. Makar che chetoh iz forumite, che ne na vsichki im preporuchvat 6 meseca pochivka predi novo zabremenqvane. Kak mislite?

# 6
  • Мнения: 4 324
Мисля, че трябва да слушаш доктора си  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Наистина на някои момичета не им се налага да чакат 6 месеца, но пък случаите са различни от твоя и едва ли е добре да се съобразяваш с тях  Sign Exclamation

Имай търпение  Sign Exclamation

Успех и късмет  Sign Exclamation

# 7
  • Мнения: 233
Аз ползвах ТриРегол - препоръчаха ми ги за нераждали жени - хапчетата са разделени на три цвята - всеки цвят означава, че хапчето е с различно съдържание на хормони. Прави се пауза през 6 месеца или през година. Аз май забременях няколко месеца след като спрях да ги пия. А, противопоказно - алкохол и цигари!

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: CaraBella
Makar che chetoh iz forumite, che ne na vsichki im preporuchvat 6 meseca pochivka predi novo zabremenqvane. Kak mislite?

щом твоят лекар ти е каЗал така, Значи се е съобраЗил с вида на хапчетата, които пиеш. По-добре го послушаи.
При мен например гинеколожката ми каЗа след спирането да се паzя 3 месеца. Защото иначе има опасност от иzвънматочна бременност и др.

# 9
Досега не съм поствала нищо, но редовно Ви чета. Обаче с хапчетата имам солиден опит. Аз взимам от 5г. и съм на 23, при мен е заради хормоните, но съм изчела всичко каквото намерих по въпроса за противозачатъчните на български и английски. По принцип не се забременява толкова лесно. Вярно е, че първия месец е проблем ако си пропуснала хапче, но ако ги пиеш от ... да речем два-три месеца редовно едно хапче не е проблем. Wink  Не знам дали си разбрала също че хапчетата се пият по едно и също време, защото една позната не знаеше. Bulb А моя гинеколог каза че след дълга употреба се получавали по-често близнаци, ама само от него го чух Grinning

# 10
Цитат на: Янтра
А моя гинеколог каза че след дълга употреба се получавали по-често близнаци, ама само от него го чух Grinning


Tova za bliznacite i az go znam, zashtoto moqt ginekolog me posavetva da piq protivozachatuchni 6 meseca, a sled kato gi spra da se pazim edin mesec, zashtoto veroqtnostta za dve i poveche bebeta bila dosta visoka. To losho nqma  Laughing

# 11
  • Мнения: 637
Цитат на: Янтра
ако ги пиеш от ... да речем два-три месеца редовно едно хапче не е проблем

Не знам дали си разбрала също че хапчетата се пият по едно и също време


Не е вярно. Пропускането на хапче носи риск от зебраманяване, независимо от колко месеца ги пиеш.

Вярно, че трябва да се пиремат по едно и също време, но е възможен толеранс от няколко часа.

# 12
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Янтра
 Не знам дали си разбрала също че хапчетата се пият по едно и също време, защото една позната не знаеше. Bulb


Още вендъж каЗвам, че това Зависи от вида хапчета!  Simple Smile Естествено се препоръчва да се пият по горе долу едно и също време, но при някои видове (напр. моите Petibelle) не е zадължително да се приемат в точно един и същ час (до 12 часа има толерантна граница).

Хе, хе, това zа блиzнаците не го бях чувала досега. Laughing

# 13
  • Мнения: 826
Цитат на: CaraBella
Цитат на: Янтра
А моя гинеколог каза че след дълга употреба се получавали по-често близнаци, ама само от него го чух Grinning


Tova za bliznacite i az go znam, zashtoto moqt ginekolog me posavetva da piq protivozachatuchni 6 meseca, a sled kato gi spra da se pazim edin mesec, zashtoto veroqtnostta za dve i poveche bebeta bila dosta visoka. To losho nqma  Laughing


Аз съм ''живо'' доказателство за това. Laughing  Laughing  Laughing
При мен оба4е близнаците станах една година след спиране на хаповете. Grinning  Grinning  Grinning

# 14
Не споря, че някои видове имат толеранс за часа на приемане. Обаче някои, май повечето са "капризни".  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт