секрет по време на овулация

  • 4 307
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Д-р Мазнейкова, според Вас нормално ли е наличието на гъст секрет /като желе/ във влагалището по време на овулация? Появява се единствено тогава за ден-два, най-много три. Не тече постоянно, най-често се проточва когато ходя по малка нужда. Не е съпроводен с някакъв особен дискомфорт, освен с напрежение в областта на яйчниците.
За първи път се появи непосредствено преди да забременея. Тогава имах възпаление на единия яйчник и лекарят, който ме лекуваше каза приблизително следното - че организмът ми се опитвал да създаде среда, благоприятна за оплождане и че недвусмислено ми подсказвал /организмът, де/, че вече е време да имам бебе.
Наясно съм, че диагноза от няколкото изречения и без преглед няма как да получа, по-скоро разчитам на Вашия теоретичен съвет. Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 324
Около овулация някои жени забелязват подобен секрет- това е слуз от канала на маточната шийка, които извън времето на овулация е гъст, жилав и има извества предпазваща роля , като "запушва"входа към маточната кухина. Около овулация под действие на хормоните отделящи се от развиващата се яйцеклетка, жлезите на маточната шийка произвеждат повече слуз, за да улеснят придвижването на сперматозоидите, така запушващата, гъста слуз изтича навън. Това е нормално състояние за организма и не изисква изследване или лечение.

Общи условия

Активация на акаунт