избор на семейна кола

  • 50 126
  • 118
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Попрочетох каквото намерих във форума писано като съвети и мнения,но искам да ви питам конкретно и аз за няколко автомобила-имате ли впечатления.Досега имахме фиат пунто,много здрава кола излезна,но ще я продаваме,защото ни е малка,а и няма климатик,а ние често пътуваме с малкия и в тези жеги не се издържа.
Та мъжът ми много автомобили прегледа в интернет,Първо искаше Рено сценик ,но сестра ми си взеха такава и след като се вози в нея не му хареса как вози.После искаше да е крайслер,много са готини наистина,след това мина  на Нисан Алмера,последно се бяхме спряли на Зафира,но в неделя бяхме по автопазарите и на мен много ми хареса АудиА6 комби и сега го хвърлих пак в размисъл.
значи търсим нещо около 10000лв+/-1000.Имате ли впечатления за някоя от посочените коли,и най-вече за АудиА6
По принцип искаме да е ван/миниван,но аудито също ми се струва доста голямо.

# 1
  • Мнения: 161
Брат ми кара А4 комби куатро с 2,5 турбодизел, двигателя е доработван по електрониката и от 150 е вдигнат на 193 коня(климатроник, парктроник, авт. скорости с типтроник) всекви екстри - нема такъв дзверо. Недостатък - няма чарколяк дето да ти струва под 100 лв - лагер на задно колело - 300 лв, смяна на масла и консумативи - мин 300 лв. За сравнение - аз карам старо Рено меган 98  - е няма такива екстри ,но има климатик - смяна на масло и филтри 60-70 лв и то с масло Елф и филтри Ман и пр.
Та - ауди караш , поддържаш мерцедес, моделите за 10000 лв са вече стари - всяка смяна на чарколяк струва страшно много пари.
И на мен ми се иска Крайслер Вояджър - 7 места има място за всичко, но ме притеснява че е от ерата когато бяха заедно с мерцедес а сега не са. А не знам дали знаеш ама на американците стандартите са коренно различни - гайките се въртят наобратно, мерните единици не са в милиметри ами в дюймове и пр. та ако се счупи такава кола не знам дали въобще могат да се намерят някакви резервни части и на какви цени иначе страшно ми харесват - точно каквото търся - малко по-уширено комби, не е миниван, нито микробус но пак е 7 места и има достатъчно  място за багаж.
Лично за мен при покупката на кола втора ръка всичко е на късмет - много зависи как е била експлоатирана и поддържана колата, а марката е повече на второ място. Рената (сцениците) не са лоши коли - чарколяка и поддръжката е евтина, двигателите са с метални колектори и лесно се слага газ, стандартно имат ел. пакет и климатик, което е хубаво, стига да попаднете на читава кола. На практика много трудно ще видиш Рено да е ръждясало - много добре са обработени срещу това. Единствено, поне на мойта кола, не харесвам че синхронизатора на скоростната кутия е така направен че не може да включиш първа по време на движение. Вярно че рядко ти трябва, но когато отиваш на високо и с дупки и знаеш че ти трябва първа пък не можеш да я включиш се дразниш. ИНаче е пълна измислица че окачването на френските коли било твърде меко и се чупело лесно - имам много приятели с такива коли плюс мойта - просто много зависи къде и как е била карана колата.
Опелите от преди 2000 каквото и да ми разправят - ръждясват като луди иначе Зафирата поне за мен е 7 местна само на хартия - като опнеш двете седалки няма никакво място за багаж а за децата то си трябва за джунджурии.
За нисан алмера нищо не мога да кажа, освен че с Рено са една фирма.

# 2
  • Мнения: 431
Ние имаме едно митцубиши мираж, но тогава бяхме 2, сега сме четирма и заради малките, количката и въобще като за семейна кола си купихме Зафира. Много сме доволни, удобна е, просторна е, багажника е доста голям, понеже се води 7местна, но двте седалки падат,а и не е чак толкова скъпа. Успех в избора.

# 3
  • Мнения: 1 035
Ние сега сме със Citroen Xsara picasso . Много добър избор направихме Mr. Green

# 4
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Здравей  Hug

До преди две седмици и ние бяхме в същата чуденка. Старата ни кола беше Пежо 106  Rolling Eyes, но пътуваме често с детето и то на дълъг път, а колата нямаше нито климатик нито достатъчно място .Решихме да си купим семейна кола ( Миниван ), като се бяхме спряли на няколко модела- Рено Сценик, Опел Зафира и VW Шаран  Grinning
Прибрахме се в Бг и започнахме търсенето като бяхме събрали 8000 лева за кола  Rolling Eyes
Имаме приятел който разбира от коли и ни каза, че Опел Зафира гние бързо, Сценика е хубав но както ти си казала не вози хубаво, Шарана е хубав но по скъп  Wink
В крайна сметка на вторият ден от търсенето намерихме нашата кола - Форд Галакси  Party Струва точно толкова ,колкото бяхме оделили.Голяма е и много удобна  Simple Smile На вид изглежда почти като Шарана и даже двигателя и някой други части са на VW  Wink
Много сме доволни че попаднахме толкова бързо на изгодна кола. Пътя не се усеща и наистина с климатика си е друго  LaughingНадявам се да нямаме проблеми с нея в близко време  Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 11:45 от dobito

# 5
  • Мнения: 2 803
От посочените Ауди А6 е най-добрия избор. Мъжа ми се занимава с коли и това ви препоръчва. Зафира има по-евтина поддръжка, но Ауди е по-добрата марка. Успех в избора и да ни се похвалите.
 travel

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
благодаря на всички за споделеното.ще чакам и още отзиви ако има,тъй като имаме време,докато не продадем фиата нищо няма да купуваме.
chefolino мерси за подробните съвети,разказах ги на мъжа ми.Той точно заради това ,което казваш и ти се отказа от крайслера,макар че е наистина готина кола,голяма,с  екстрите му и там подобни.
Зафира ако взимаме ще от 2001г насам,,а  Между рено сценика от 98г,понеже на сестра ми е такова и тези от 2001 например има ли някакви съществени разлики?
Ситроена аз лично го бях харесала много,но мъжа ми прочете много негативи за него в Интернет  форумите и ми каза не!
Шараните нещо са много скъпи за нас,като визирам моделите от 2000 насам,
mecheto вие каква зафира взехте,в смисъл бензин, дизел,коя година?

# 7
  • Мнения: 47
Може ли аз да вметна нещо. Значи Audi 100/А6 Avant  е хубава и здрава кола от типа на VW Passat. Както обаче е написал/а chefolino  подръжката е доста скъпа, а лошото е че и 100/А6 и Пасат4,5 са с алуминиеви части по окачването , които са по-неустойчиви за разлика от по-старите модификации на същите модели. За VAN аз лично съм гледал и съм се интересувал от Renault Espace 3, Fiat Ulycee, Citroen Evasion, Lancia Zeta, Peugeot 806 (последните  4 -те марка са на една платформа направени и освен в емблемите нямат разлики в двигателите и кое знае колко в интериора и екстериора). Оpel Zafira (Meriva) се водят ВАН, но като че ли са малко малки на габарити, а и проблема с ръждата при 1-те серии на моделите все още не е премахнат. За Опел според мен модела VAN е Sintra (не много разпространен в БГ,поради простата причина че е американска разработка на Опел с Dodge или Crysler (не съм много сигурен) и частите са най-често с поръчка и доста скъпи). В случая това важи и за Crysler Voyager!!! Ford Galaxy , Seat Alhambra са от типа на VW Sharan  , но по-евтини. VW държи цена заради марката и мита, че са много здрави и нечупливи. Renault Scenic според мен не е VAN, а по-скоро малко по-висока каросерия. Вътре ми се струва тясно. Иначе , като возия и комфорт определено френските са най-добри. Тъй като не сте споменали какъв двигател бензин или дизел да вметна само че и HDI и TD мотори на французите от PSA (Peugeot, Citroen) и Renault (Nissan) са може би на-добрите , но при кола 2-ра употреба всичко е много относително. Хубавото на VAN-те за разликата с обикновенния клас автомобили е, че пак даваш същите пари за поддръжка, но караш доста по-голяма кола и по-висок клас.  Успех и нека това което на вас най-много ви харесва това да вземете.

# 8
  • Мнения: 431
.................
mecheto вие каква зафира взехте,в смисъл бензин, дизел,коя година?
Зафирата е 2007ма година, 1.6 бензин. но е купувана от Англия, понеже тук е със същия волан. а за гниенето, на дали има кола която да не гние при люта зима в Бг. Тук поне няма зима, а дъжд вали най-много 20дни в годината.

# 9
  • Мнения: 399
Ние сме с Ауди А4 комби...доволни сме,но както е отбелязал и chefolino "чарколяците" са "солени"! Crazy

# 10
  • Мнения: 9 162
аз съм за Зефира след 2001г производство
голяма , и с най-евтини части за поддръжка а за кола 2-ра употреба е изкл. важно именно това
аудито е гот ама смяната на маслото и филтрите е + - 1000 лева!!!

# 11
  • Мнения: 12
Има куп семейни коли : Пежо 307 sw- МНОГО ДОБРО РЕШЕНИЕ,  Мицубиши  OUTLENDER - още по - добро, РЕНОТО има много добра "возия" , а RX 4  е 4x4 и си е семейна отвсякъде. Карах я 5 години и не е създавала проблеми.

# 12
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте и от мен
имаме 2 коли, една от които е ван-мицубиши грандис. не знам дали частите за нея са скъпи , защото е само на 8месеца. надявам се близките 5години да не се нуждаем от сервиз освен профилактичните прегледи и смени на масла. иначе е перфектна като модел - широка, с парктроници, 2 климатроника, 2 шибидохо-автоматични, а возията просто е супер и ред още екстри.кофтито е че нямат внос на автоматик на тези модели.  но пък всеки знае, че новата кола си е нова и няма забележки.
успех в търсенето

# 13
Здравейте!
Ние имаме Рено Сценик и сме много доволни - широка е, удобна, добре вози, отзад има спокойно място и за трите ни деца. Не знам само дали не трябваше да си вземем Гранд Сценика, защото има повече място в багажника. Много е важно, че става и за градска кола - не е прекалено дълга, големината е използвана максимално за вътрешното пространство.
Добър вариант е , късмет в избора!
Забравих да напиша, че е на 4 години, от новия модел, мисля, че е по-голяма вътре от по-стария. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 575
Имахме Ауди А6 преди няколко години. И още щяхме  да го имаме, но мъжът ми се удари и се обърна по таван с доста висока скорост и от колата нищо не ставаше. Платиха ни каското на 100% и я взеха. Той излезе без драскотина. Според него колата не е много стабилна.

Общи условия

Активация на акаунт