Разочаровани ли сте от страната, в която живеете?

  • 2 054
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Привет чужбински мами! Не съм една от вас, живея в България и няма изгледи да се преселя в странство. Но винаги ме е вълнувал един въпрос. Всеки от нас си има някаква слабост към определени държави, към езици, към градове. И ако някоя от вас по стечение на обстоятелствата е заминала да живее в някоя от любимите си страни или градове, разочаровала ли се е по-късно по някакъв начин? Мисълта ми е, че нещата са ужасно различни, когато например сме на екскурзия, почивка, на гости някъде и когато се установим да живеем в съответната страна. Има различни нрави, различен манталитет.... Та въпроса ми е това. Кое е нещото, което ви разочарова или не отговори на очакванията ви в страната в която живеете?

# 1
  • Мнения: 3 034
не, в любими страни, в които съм живяла не съм се разочаровала. те по-скоро са ми станали любими, след като съм поживяла там, а не обратното.

# 2
  • Мнения: 1 121
Аз не очаквах нищо, затова не се разочаровах, по-скоро бях приятно изненадана в някои отношения.

# 3
  • България
  • Мнения: 1 090
Да,много съм разо4арована (Норвегия)Sick. Не бива да се бърка туризма с емиграцията Peace.
Бих дала вси4ко ,за да се върна скоро в България Praynig.

# 4
  • Мнения: 702
При положение че никога не съм мечтала за Франция
Не само че не съм разочарована ами съм възхитена и супер доволна
А Париж е страхотен просто хората също Peace

# 5
  • Мнения: 5 710
Mного интересен въпрос.
Аз също нямах мечти, свързани с емигриране, да не говирм пък за Италия. Винаги съм смятала Италия за ниско развита страна, която не си заслужава друго освен една хубава екскурзия към Ренесанса и толкоз. Ако съм мечтала, съм мечтала винаги за Щатите. Идвайки тук по-скоро подцених някои неща, които са ми носили горчивости през първите месеци, може би година. После дойде момент, в който разбрах, че не Италия трябва да соча с пръст, а себе си, и че  всъщност всичко е в ръцете и ума ми и ще се справя. И така и стана.

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 18:30 от 10 cent's

# 6
  • Мнения: 2 786
Все още не.

норче  Hug

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Не очаквах че един ден наистина ще живея извън България. Мислела съм си, че ако емигрирам някъде, ще е във Великобритания или друга англоезична страна.
По случайност "открих" Париж за един ден и той ми грабна сърцето. После животът ми така се стече, че дойдох да живея тук. Инстинктивно усетих, че съм на мястото си. За 10 години не съм се разочаровала, може би, защото не очаквах много, когато дойдох и гледах да се освободя от мисли, които биха ме "теглили" назад. Абе, май всичко e до човек и обстоятелства Simple Smile.

# 8
# 9
  • Мнения: 2 563
Понякога ме разочарова, защото не отговаря на очакванията ми. Не илюзии за емигрантския ми живот, а очаквания за отношението на голяма, развита и богата държава към поданиците й.

# 10
  • Мнения: 1 147
Никога не съм имала очаквания, сигурно заради това никога не съм била разочарована. Продължавам да не разбирам този култ към Америка, който има у някои хора в България.
Иначе, на ежедневно ниво, от някои неща тук се възхищавам. От други се дразня. 

# 11
  • Мнения: 868
Не! Но и аз не съм тръгнала с емигрантски мечти за лесно бъдеще или за пари.

Харесва ми, защото тука човек има свободата да бъде себе си или поне да се опита, защото човек може да се "пре-създаде" на почти всяка възраст. Например, една моя приятелка след много учене в една област, реши, че иска да си смени кариерата. Виждала съм студенти на 50 години и повече. Повечето жени в България все още не разсъждават така, поне според моите впечатления.

Между другото, няма перфектна държава.

# 12
  • Мнения: 1 147
Пикси, точно за това се сетих и допълних в една друга тема тук. Когато си ан 50 г. в България, на теб се гледа като на човек в края на кариерата си. Тук, на 50 живота тепърва започва....и това е нагласа на мисленето на хората.

# 13
  • Мнения: 868
За да не звуча толкова идеалистично, искам да кажа, че познавам и самотна майка (не-българка), която работи на 2 места и мечтата и да учи е далечна... 

# 14
  • Мнения: 1 783
Не, поне не толкова колкото една друга държава и хората, които живеят в нея ме разочароваха и продължават да ме разочароват. Но в последните ѝ президентски избори бях мноооооого разочарована....  Tired

Общи условия

Активация на акаунт