Как да спра повръщането?

  • 12 427
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
Това ми е въпроса.През ноща малката започна да повръща през около40-50 минути.И така е до сега.Слагах свещички,давах натр.цитрат,глюкоза и хидратин но още повръща.Педито каза ако не спре до към 2ч. да отида в болницата в детското отделение да и включат система.Но искам да пробвам всякакви възможни методи преди да я вържат на леглото   Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Разбирам, че не искаш да постъпвате в болница, но децата много бързо се обезводняват!
Дъщеря ми беше така в понеделник и постъпихме в болница с тежко обезводняване. Оказа се, че е пипнала салмонела на морето.
Особено ако скоро сте били на море - задължително заведете детето в болница да я включат на система и да й пуснат изследвания.

# 2
  • Мнения: 227
Не бих чакала до 14 ч.Заведи детето да му пуснат една система,бързо се обезводняват,да не стане по-зле.Пък и то да си почине от повръщането.

# 3
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И деган можеш да и дадеш. Давай течностите по много малко. Следи за обезводняване. Винаги можеш да отидеш до болницата за система.
Ето една полезна статия: http://www.biberonbg.com/info/povrashtane.htm

# 4
  • Мнения: 2 731
И моята от снощи повръща .Днес още не е ,но и нищо не е яла .Пие лимонова вода и Хидратин обаче в такива малки количества .Изяде три солети.Не мога да и смъка температурата 37.5-37.7 за сега само кърпи с вода слагам. Tired
Довечера ако има температура ще я заведа на лекар Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
И деган можеш да и дадеш.

За този Деган един лекар ми се накара страшно много, защото и аз дадох на Калина точно преди да постъпим в болницата, като последна мярка. Той работи в Пирогов, в детската токсикология и ми каза никога повече да не давам Деган на дете! Имало страшни странични ефекти и последствия. После и лекарката в инфекциозна болница, която ни прие, като разбра че съм давала ми каза същото  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 17 546
Аз давам Медрин, но моите деца са по-големи. Колкото и да повръща давай малки дози телности на често. Дори и по една супена лъжица на 10-15 минути да е, но давай.

# 7
  • Мнения: 47 902
От Деган аз лично започвам да повръщам 10 пъти повече и не бих го дал ана дете.
Миналата година не успяхме да овладеем вируса, постъпихме в инфекциозна и дори и там над 10 дни синът ми беше много зле.
Тази година го изкара за 2-3 дни, но вече е по- голям и успях с разни номера да го накарам да пие вода и чай по глътка през 5 минути. Вярвам, че това е най- важното при тези вируси, иначе дете 10-15 кила може да се обезводни за часове. Иначе за повръщане има едни капки Вомитус хил(хомеопатични), а като цяло Хидрасек е много добър за такива вируси, а и може да се изсипе директно в устата като захарче.Можеш да пробваш и с тях, но най- важното е течност по глътка през 5 минути.

Общи условия

Активация на акаунт