АПТАМИЛ 2?-въпрос за количеството

  • 7 211
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Здравейте!От в4ера давам аптамил 2,но малко ме озада4и дозировката-пи6е ,4е ма 6 м бебето трябва да яде по 120 мл с 4 лъжи4ки.Наясно съм ,4е сигурно 2ката е по- хранителна от 1цата,но до скоро нив ядяхме по 180мл.,а за ве4еря по 210мл.Сега на бебо му е неприатно ,когато толкова бързо свър6и млякото.Не мога да преценя дали е гладен,но не ми се иска да давам пове4е....Моля мами ,които ползват аптамил 2 да споделят спазват ли таблицата о по -колко дават на децата си.благодаря!

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 23:02 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Таблиците са ориентировъчни. Всяко бебе яде различно количество. Не се води по схеми и таблици, давай си му толкова, колкото иска. На тази възраст синът ми ядеше повече от 210  Grinning

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Здравей, Marty24!
И ние почнахме да използваме Аптамил 2 преди 20-ина дни. Аз също се озадачих от означенията на кутията, но давам по 170 мл. мляко на хранене - същото количество, каквото давах от Аптамил 1.
Забелязах , че за 6 месечна възраст са посочени 4 хранения по 120 мл. мляко. Предполагам че е така, защото Аптамил 2 се дава когато детето вече се захранва и освен мляко се храни с пюрета и каша. И посочените 4 хранения с мляко означават, че едното хранене е изцяло заместено.
Предполагам че посочения брой хранения и количеството АМ (всъщност 2-ката е полуадаптирано мляко) са според системата за захранване в Германия.
Давай си смело по 180мл. мляко, че със 120 мл. бебето ти ще си остане гладно (или давай 120 мл. мляко + 60 гр. пюре или каша).  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 529
marty24, при мен беше точно така, както си го описала. И аз си задавах същия въпрос. Много странно несъответствие между Аптамил1 и Аптамил2 относно количествата. Забелязах, че мерителната лъжица е значително по-голяма от старата, но едва ли това е причината. Накрая реших да и давам колкото и преди. Сутрин смесвам 150 вода с 5 лъжички (става около 170-180 мл), а вечер - 180 вода с 6 лъжички (200-210 мл). По-малко - абсурд да и дам. Тя ще ме навика   Crazy. За този месец Ксения е наддала 500 гр. - не мисля че е много, в рамките на нормалното е според мен.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 328
Много дълго време се колебаех и аз като теб какво да правя но малчо ми подсказа като взе да оставя това което му правех (180мл) и започна да си иска пюрето или кашата  Simple Smile и сега му давам 120мл и дохранвам с пюре а следобед с каша.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 707
НА вашата възраст ядяхме по 150/160 мл  Peace

# 6
  • Мнения: 31 112
Давай на бебето да яде, колкото поиска, особено ако наддава в норми. Няма да го държиш гладно, я. Ти ядеш ли по табличка. Wink Не се притеснявай, а си давай млекцето.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На вашата възраст е нормално детето да изяжда по 160 мл

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На вашата възраст е нормално детето да изяжда по 160 мл

На кутийката на Аптамил 2 пише, че на 6 месеца се дава 4 пъти по 120 мл. АМ. Затова се чудим тук какво точно имат предвид:)
Иначе стандартната формула е 110 мл + 10*броя на месеците. Т.е. за 6 месеца се дават по 170 мл., но и това си е относително.

Общи условия

Активация на акаунт