Вагинална таблетка

  • 1 512
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

моля ви дайте ми повече инфо за тези вагинални таблетки.Не са ми поставяли и незнам въобще как действат.За какво по-точно спомагат?До колко часа можеш да получиш необходимото разкритие?Може ли да се получи разкритие само с такава таблетка и без система?

Предварително ви благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами слага се, за да се предизвика раждането, ако:
   - термина ти наближава и бебето е едро
   - ако са изтекли водите, а нямаш контракции.

Необходимото разкритие се получава за различно време при отделните родилки, може контракциите да започнат и след половин час, а може и след няколко. Ти, виждам, че вече имаш едно детенце - при теб би трябвало да започнат до около 2 часа, но...нищо не е сигурно, всеки организъм е различен.

Да, разкритие може да се получи само с вагиналн
а таблетка, без система.

Не знам защо се интересуваш, явно искаш да се предизвика раждането...
Лекар ли ти каза, че вероятно ще го предизвикат с таблетка?
Защото моят лекар щеше да предизвика раждането на второто ми детенце (мислехме, че ще е по-едро), но когато го попитах дали с таблетка, той ми отговори, че за мене няма нужда, т.к. и без това контракциите ми са много силни и ефективни и получавам много бързо разкритие (с Дани за час и половина -> 7 см, с Ива за 30 минути - 7 см).

Принцесата обаче не обича вмешателства Wink и реши да се появи няколко часа преди уговорката за предизвикано раждане.

# 2
  • Мнения: 3 334

Не знам защо се интересуваш, явно искаш да се предизвика раждането...
Лекар ли ти каза, че вероятно ще го предизвикат с таблетка?

интересувам се,защото сестра ми пренася вече 3 дни и лекарят й е казал,че ще й предизвика раждането с вагинални таблетки.Затова се интересувам как действат.Сигурно ме разбираш какво ми е.

# 3
  • Мнения: 2 032
3 дена пренасяне обаче не би трябвало да е повод за тревога, ако всичко е наред с бебо и с околоплодната течност, нали към 2 седмици след термина ги оставят (или поне тука е така). Само 5% от бебетата се раждат точно на термина си. Голям процент от първите бебета се преносват.

# 4
  • Мнения: 221
тези вагинални табл. предизвикват раждането,2 часа след поставянето им разширението на шийката е налице,но трябва да се постави от лекар,не се притеснявай ако след поставянето и прокървиш леко, леко раждане Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 807

Не знам защо се интересуваш, явно искаш да се предизвика раждането...
Лекар ли ти каза, че вероятно ще го предизвикат с таблетка?

интересувам се,защото сестра ми пренася вече 3 дни и лекарят й е казал,че ще й предизвика раждането с вагинални таблетки.Затова се интересувам как действат.Сигурно ме разбираш какво ми е.

Аз пък реших, че ти чакаш второ всеки момент  Laughing
Не се притеснявай за сестра ти, поставянето не боли, контракциите не са по-силни, отколко при първо раждане...

А иначе могат и да я оставят да пренася до 7 дни и чак после да предизвикват.
То не се знае дали изобщо пренася - тя кога си изчислява термина?
Ако цикълът й е през по-големи от 28-30 дневни интервали се измества и вероятния термин на раждането, нали знаеш обаче, че лекарите изчисляват като пресмятат от 1-я ден на последната менструация Wink

Добре е обаче след термина да се следят тоновете на бебе всеки ден.
Ако се притесняваш за още нещо, питай Wink

Най-лекото, бързо, безпроблемно раждане и възстановяване желая на сестра ти!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 334

Не се притеснявай за сестра ти, поставянето не боли, контракциите не са по-силни, отколко при първо раждане...

А иначе могат и да я оставят да пренася до 7 дни и чак после да предизвикват.
То не се знае дали изобщо пренася - тя кога си изчислява термина?
Ако цикълът й е през по-големи от 28-30 дневни интервали се измества и вероятния термин на раждането, нали знаеш обаче, че лекарите изчисляват като пресмятат от 1-я ден на последната менструация Wink

Добре е обаче след термина да се следят тоновете на бебе всеки ден.
Ако се притесняваш за още нещо, питай Wink

Най-лекото, бързо, безпроблемно раждане и възстановяване желая на сестра ти!  bouquet


На нея й е първо раждане.Ходи всеки ден да й слушат тоновете.Тапат й е паднала днес сутринта и дано ме ощастливи моята сестра още през ноща Laughing

Благодаря ти много!

# 7
  • Мнения: 7
Здравей! Аз родих през август, 2005 г. с вагинална таблетка - мисля, че се казва "Простин". Преносвах 7 дни, според лекарката бебето беше голямо (роди се 3, 700 кг, 52 см), аз нямах никакви признаци за раждане - нито разкритие, нито контракции и така решиха да ми предизвикат раждането с таблетка. Първия ден, обаче, не подейства - започнаха много леки контракции, които отшумяха за 2-3 часа. Вторият ден протече така: в 8:00  ми поставиха таблетката; в 9:00 започнаха първите контракции; в 10:30 ми изтекоха водите; в 11:00 бях с 3 см разкритие; в 11:30  ме приеха в предродилна зала; в 12:50 ч вече бях с 10 см разкритие и в 13:40 родих моята прекрасна дъщеричка Simple Smile С две думи всичко мина много бързо. Забравих да кажа, че това ми беше първо раждане. Така, че няма страшно! Леко раждане и здраво и хубаво бебе пожелавам на бъдещото майче! Grinning

# 8
  • Мнения: 2 807

На нея й е първо раждане.Ходи всеки ден да й слушат тоновете.Тапат й е паднала днес сутринта и дано ме ощастливи моята сестра още през ноща Laughing

Благодаря ти много!
Цитат

Айде, дано се похвалиш още тази нощ!
Ще проверя темата преди да си легна Wink
Успех отново!!!

Общи условия

Активация на акаунт