Необходим багаж за болница при раждане!

  • 15 657
  • 21
  •   1
Отговори
Бих искала да знам, какво наистина е нужно на една родилка при постапване за раждане в болница. Питам от практична гладна точка, защото четох в различни книги и сайтове всевъзможни примерни списъци, но смятам, че една майка най-добре знае какво е влязло в употреба.
Разбирасе в това число ми се ще да знам и за най-необходимите бебешки принадлежности и дрешки в първите дни след раждането.

Благодаря ви предварително за съветите!

# 1
  • Мнения: 410
Подкрепям Etkata в този въпрос newsm10 Мамите които са минали вече по този път биха ни дали добър съвет от какво точно ще се нуждаем за постъпване в болницата newsm78
Etkata дано не се сърдиш Close че се намесвам и аз Praynig

# 2
  • Мнения: 1 983
ами за себе си бях взела,превръзки,бикини някакви(не много стегнати),нощница(която обаче не ми дадоха да облека),лигнин,книжка,ДОКУМЕНТИТЕ(ЛИЧНА КАРТА,ОБМЕННА КАРТА),зарядно за телефон,джапанки,кърпа,четка и паста за зъби,сапун,тоал.хартия,някакви пари,прибори за хранене,чаша,в зависимост от времето вече някаква връхна дреха,ластик за коса,общо взето такива принадлежности
а за бебето аз носих памперси,мокри кърпички и ръкавички ,за да не се дере,в родилното имат дрешки ,с които ги обличат ,можеш да си вземеш помпа за кърмата
това е ,което аз се сещам ,ако някой се сети нещо друго да допълва
успех и леко раждане

# 3
  • Мнения: 1 722
ако искаш да кърмиш си вземи сутиен за кърмачки и подплънки, че в началото много тече. сещам се за един антибиотик за пръскане - Бивацин, в случай, че раждаш нормално с шевове - помага да не стане инфекция. Също за външно миене - йод или смрадлика може /разтвор с вода/. аз си носех и фотоапарат - снимах бебо още в деня на раждането му ... ако се сетя за друго - ще пиша. а, още вземи си от мокрите кърпички за ръце и за лице.

# 4
  • Мнения: 7 186
СПИСЪК ЗА БОЛНИЦАТА:

За майката:

Лични документи
Изследвания и Обменна карта
Картонче с кръвната група
2 броя нощници
Жилетка
Къси чорапи
Чехли/Джапанки
Хавлиени кърпи-голяма и малка
Ластик и Четка за коса
Четка и Паста за зъби
Сапун
Самобръсначка
Тоалетна хартия 
Лигнин 500 гр.
Дамски превръзки-нощни-2 пакета
Мокри кърпички-1 пакет
Чаршафи
Термометър
Дезодорант и червило
Мокри кърпички - 2 лв
Носни кърпички - 1 лв
Носни кърпички
Тампони за кърма
Помпа за кърма(Може да я донесат след раждането,кърмата слиза на 3-тия ден)
Тоалетна хартия-1 руло
Йод/Отвара от смрадлика и пластмасово канче от около 1 литър
Памук
Бивацин-спрей
Гармастан-за зърната
Вилица и лъжица
Чаша
Минерална вода/Бисквити
Нещо за четене/Химикалка и листа
Джобни пари и монети за телевизор
Мобилен телефон и зарядно
Телефонни номера
Бельо/Бикини-2 чифта и Сутиени
Фотоапарат

За бебето в болницата:

Памперси за новородени/фабрично опаковани/-20 бр.
Ръкавички-1 чифт
Мокри кърпички "Памперс"-15 бр.
Бебешки сапун
Пелени
Хавлия
Kомплект за изписване

За бебето при изписване:

Боди с дълго ръкавче
Официален тоалет-от 2 части или гащеризонче, по възможност с ританки
Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица
Одеало-тънко памучно или по-дебело.
Памперс.
Шише с преварена вода + захар (една чаена лъжичка захар на 100 мл вода)
Фотоапарат, камера.

# 5
Благодаря за изчерпателната информация!

# 6
  • Мнения: 220
Само да добавя биберон залъгалка за бебето. На мен ми свърши чудесна работа - моята хубавица още там се дереше да реве, а също и другото бебе в стаята, на което също донесоха залъгалка.

# 7
  • Мнения: 410
И аз благодаря за изчерпателния отговор  bouquet но ако някоя мама се сети за още нещо,да дописва Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 039
Ако може и аз да добавя нещо:)
Раздах в Св.София и за да запишем бебка ни искаха и свидетелство за брак.За да не се разкарва таткото го вземи по добре ти. Също раждах секцио и първия ден не можеш се помръдна-така че си вземи минерална вода и ябълков сок-друго не може да консумираш. Успех

# 9
  • Мнения: 2 142
Взех си тефтера от миналата година, та ще ви напиша точно какво носех аз. Мъжът ми ме обвинява в педантична организираност, но този път мойте списъци че свършат работа Wink.
сак за родилния дом:
-документи
-телефон и зарядно
-дребни пари

-кърпа за баня(голяма)
-кърпа за ръце и лице
-2бр. съвсем малки кърпи (те ми свършиха страхотна работа, когато ми идваше кърмата. С тях си правех с топли компреси на гърдите, непрекъснато с гореща вода, толква, колкото можеш да търпиш и после цедиш, за да ти се отворят хубаво каналчетата. Този съвет ми го даде баба ми, която е акушерка, в 2 часа през нощта, когато мислех че ще умра от болка и ще ми се пръснат гърдите. Това естествено може на вас да не се случи, но все пак да си го знаете като съвет, не тежи!) Въобще, кърпите са много нужни защото непрекъснато се миеш, за кърмене, след кърмене, и т.н.......
-джапанки (аз понеже раждах зимата, носех и чехли)
-помпа за кърма (не е лошо да имаш, но в началото най-добре се цеди с ръце, само дето ти отмаляват ръцете, а най-добрата помпичка е бебчо, но в началото той няма сили...) В тази връзка:
-един голям пакет меки салфетки (най-добре от много, много меките, на Белана примерно. Аз не си бях взела и се цедях върху носни кърпички в началото, но мъжа ми ми донесе на следващия ден и ми свършиха страхотна работа. Само цедиш и хвърляш!
-един пакет малки нарязани марли от аптеката (тях си ги слагах във сутиена да ми попиват, ако потече, а то течеше...Естествено продават се и такива подплънки на Avent, на Nuk, но и марлите ще ви свършат идеална работа, поне в родилния дом)
-Дефламол (пак за гърдите!)или Гармастан
-превръзки
-лигнин
-носни кърпи (но като имате салфетки, те не са много нужни)
-тоалетна хартия
-мокри кърпички
-тоалетни принадлежности (сапун; шампоан и балсам за коса- аз лично си бях взела от тези дето са на пакетчета; четка, гребен- каквото ви е нужно; четка и паста за зъби; кремове; дезодорант, парфюм(според някои такива неща не трябва да се ползват за да може бебо да познава майка си по миризмата, обаче на мен това не ми харесва. Ползвах и кремове и парфюми, не мога да се изоставя...Просто преди всчко кърмене миеш гърдите и това е, а бебчо си познава мама и когато ухае на хубаво)  Winkпамук; калиев перманганат, за да се подмивам с много слаб разтвор, защото раждах нормално, и мъжа ми ми носеше всеки ден отвара от смрадлика по същата причина, просто имах доста шевове. А носех и спирт медицински, да си почиствам шкафчетата, незная ти къде ще раждаш, но аз раждах в "Майчин дом", а там не е супер лукс и непрекъснато вървях с памука!; Носех си и свещички за разхлабване.)
-бельо
-2нощници (+една за раждането (в "Майчин дом не дават), която направо я прежали, аз лично направо я изхвърлих след това.) Носех и една желетка за отгоре, но на теб най-вероятно няма да ти трябва.
-гримове (бяха ми много нужни, за да не приличам на призрак първите дни, няма да си плаша бебето я! Освен това ми помагаха просто на самачувствието, поне при мен беше така.
-не си бях взела прибори за хранене и чаша, но ми донесоха на сутринта
-вода и шоколад - задължително си вземи! Много са нужни.
-носех си интересна книжка и уокмен, фотоапарат, тефтер и химикал
-за бебка носех само памперси, меки памучни ръкавички и бибка-залъгалка (за което малко съжалявам, но все пак е по добрия вариянт отколкото да си цока пръстите)
-малки пелени, за под главата на бебка, или нови, памучни, носни кърпи.

Бях прекалено подробна, но дано да съм ви от полза.
Голямо внимание обърнах на гърдите, но на мен това ми беше най-лошия спомен, дано при вас да не е така, но все пак ако сте подготвени ще ви е по-леко.
Желая ви много леко раждане и прекрасни бебчовци.
Чакам да се похвалите!!! smile3525


Последна редакция: ср, 29 юни 2005, 11:14 от michel

# 10
  • Мнения: 2 142
Lady Marmalade ме изпревари докато пишех! Wink

# 11
  • Мнения: 410
michel аз също ще раждам в "Майчин дом" и всяка информация за там би ми влязла в употреба,така че ако нещо ти дойде на ум newsm78 което трябва д ае знае,пиши,ще съм ти много благодарна newsm20

# 12
  • Мнения: 532
Ами зависи къде ще раждате.Аз имах една торби4ка с нещата за мен и отделно с неща които после ще ми трябват.Ако има кой да ти ги доне се после ще е най - добре.За мен имах:
Нощници 2 бр ( едната за хвърляне )
Чаршафи ( сложих ги на 2 ден ,защото после трябваше да ги хвърля и тях.За първия ми дадоха от болницата.
Четка , паста , гребен , стик за под мишници....
Хавлии: една за баня , една за беба , една за преди кърмене и една резервна.
Чехли ( джапанки + домашни 4ехли )
Лигнин
Превръзки
Телефон + зарядно
Вода
Чиния + вилица + лъжица ( имах , но не съм ги ползвала )
Салфетки
Монети за телевизор
Големи гащи ( бабешки широки ) Сутиен не ни даваха да ползваме в болницата
Помпа ( не съм имала не съм се цедила никога )
Смрадлика и Йод съм ползвала чак след като се прибрах в къщи.
Бивацина е много хубаво нещо.
Тоалетна хартия не съм ползвала ( заради хемороиди и външни шевове)
ЗА БЕБА
Памперси - 4- 5 бр( на ден)
Пелени
Мокри кърпи4ки
Аз носех дрешки защото не мога да повивам и ми беше по - удобно да я обли4ам ( а беше и по- красива ).
Успех ( важното е като отиваш да имаш възможно най - малко багаж.
Леко бременеене и още по - леко раждане.

# 13
  • Мнения: 955
Здравейте и от мен, аз  раждах във ІІ-ра градска в София. И понеже винаги попадам на списъци в които пише памперси и хавлии за бебчо много се учудвам, защото там не искат такива неща. Памперси явно им дават като дарение - не са ни искали, бебетата ни им миеха дупетата в стаята на мивката и ги подсушаваха с тяхни стерилни хавлии.

# 14
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Относно йода и канчето - аз ползвах шише от 1.5 литра от минерална вода! Не се разлива лесно и може добре да насочваш струята  Wink На мен ми беше доста удобно. Вземи си и нещо за четене!

Общи условия

Активация на акаунт