Течение - дали са околоплодните води????

  • 2 720
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте! Имам едно важно питане - до термин имам 7 дни, но от 10 дни имам някакво силно течение (бяло, слузесто придружено с водна течност), сменям по 2 превръзки на ден. Миналата седмица ходих но АГ-то където ще раждам, за да проверят дали не ми изтичат водите, но се оказа,че не са. Въпреки това аз много се притеснявам дали не са води. Гинеколожката, която ми води ЖК е в отпуск и незнам към кой да се обърна, а на случайни лекари не ми се ходи. Знам,че не бива да се допуска количеството на водите да намалява, защото е опасно за бебето.
Само да уточня, че преди седмица, а може и повече ми падна тапата. Какво ще ме посъветвате??? Да отида ли на ехограф???

# 1
  • Мнения: 9 776
Да, ехографа ще покаже как са водите. И оттам ще ти кажат какво следва. Леко раждане!

# 2
  • Мнения: 2 803
Консултирай се! Леко раждане и хубаво, сладко бебече!  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 111
Най-добре отиди още днес на ехограф за да се види какво е положението.
Леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 131
И аз мисля, че трябва да потърсиш лекар.
Желая безпроблемно раждане и зраво бебче!

# 5
  • Мнения: 227
С първото дете ми пукнаха водата в болницата,та като дойде време да раждам второто,не знаех всъщност какво е околоплодна вода?Отидох да пишкам,но всъщност продължаваше някакво течение след това.Ходих веднага на лекар и ми казаха,че се проверява по някакъв начин дали това са околоплодни води.Но това така и не се наложи,защото след това прокървих и вечерта родих Wink
Консултирай се с лекар и леко раждане! Peace

# 6
  • Мнения: 396
Според мен не са.
И аз имам такова течение, слагам глобули.

# 7
  • Мнения: X
И според мен не са.Но все пак това най -добре може да каже гинеколог.Така ,че отиди на преглед колкото се може по скоро за да си спокойна и ти Hug

# 8
  • Мнения: 101
Благодаря ви за отговорите, сега ще потърся някой гинеколог заместващ моя, да отида на преглед.

# 9
  • Мнения: 2 171
Хубаво е, че си решила да отидеш на лекар Peace. На мен ми се беше пукнал високо мехура и водите едва прокапваха. Приличаха на засилено течение, което е нормално в края на бремеността. Затова е добре и при най-малкото съмнение да се ходи на гинеколог, не е хубаво при спукан околоплоден мехур да се чака, защото могат да тръгнат инфекции.
Леко и безпроблемно раждане Hug

# 10
  • Мнения: 227
На мен ми се беше пукнал високо мехура и водите едва прокапваха. Приличаха на засилено течение, което е нормално в края на бремеността.
Да и аз знам,че може да не изтекат наведнъж,а малко по малко....

# 11
  • Мнения: 2 334
Най-добре отиди още днес на ехограф за да се види какво е положението.
Леко раждане   bouquet

  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 335
И аз мисля,4е това не са водите.По-добре отиди на лекар да те види на ехограф.Леко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 807
Да, отиди не ехограф - при добър гинеколог обаче, т.е. не случаен...

Не знам дали има изтичане на околоплодни води, но аз не бих чакала толкова дълго време...

Леко раждане желая!

# 14
  • Мнения: 387
Да ,не чакай въобще,ще следя да видим как си и .......леко раждане   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт