Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 23 920
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Новата ни тема с тазгодишния килим от цветя  Simple Smile



Мами в Белгия 4
Мами в Белгия 3
Мами в Белгия 2
Мами в Белгия 1

# 1
  • Мнения: 1 572
Блонди дано детенце бързо се оправи
да разкажа и аз за сватбите, била съм на 2 в белгия между българи и белгиици , тук е много популярно да се наемат зали и след подписа в общината да се ходи там , всичко е бюфет и общо взето това е средната класа , има и шикарски разбира се които са в ресторант , а това със снимката по-горе не е точно белгийска сватба нали се сещате , такива сватби си имаме и тук.........
нашата беше във варна и на белгийците им събрахме очите , да не говорим че кума белгиец пръв поведе хорото че и кърпичка си имаше , затова предпочетохме да е в бг , първо защото според мен такава атмосфера в белгия никога не може да се създаде а и беше в пъти по-евтино , остатъка уж сме го заделили за някой далечен круиз / това ми е мечта/ , но поне на 1 годинка да стане детето
тук във варна се изпържихме от жега , през нощта в стаята ми е 30 градуса
айде

# 2
  • Мнения: 289

Здравейте от мен отново. Аз се загубих малко, бях си в България за 3 седмици, една с мъжа ми и 2 сама с детето, отживях си там, приятели роднини, глезене,  знаете как е, даже вече исках да си ходя. Тук времето е леко дъждовно, но по- добре от жегите в София. Мен пак ме чака тежка учебна година на последните нива нидерландски език, ама така е, няма как, трябва да се минат.
С майка сме решили да се разходим до Брюксел , но с влака, къде да слезем обаче там ,нищо не знам , имало автобуси, които разхождали туристите из града.

Това е от мен за сега

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ето ни и нас на белгийска земя след 2 седмици в невероятните жеги в БГ!!!
И тримата сме доволни, че е около 20 градуса тук Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Добре дошли обратно  Hug

Джъст, всичко наред ли е с теб, как се чувстваш?  Heart Eyes

kailid, като слезете на централната гара, точно срещу нея спират червените двуетажни автобуси, които развеждат навсякъде из забележителностите  Peace

# 5
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Блонди, добре се чувствам...или поне по-добре от първия път. Сега само ми се гади целодневно, но поне не повръщам. С Мартин повръщах по 4 пъти на ден! Не издържах и 20 минути в кола. Сега само се влача като парцал Sad
Тъкмо ровичкам да видя как мога да закърпя положението и да стоя вкъщи по-дълго и май повече от 6-7 месеца няма как да го докарам. Ама какво да се прави, ще се справяме някак. Ще изчакам прегледа на 05.09. и ще говоря с шефа за намеренията ми. Не очаквам проблем, още повече че той непрекъснато ни обяснява как ще ни е трудно да овладеем ползването на френски вкъщи след като се появят другите деца Wink
А и какъвто съм фен на кърменето (Мартин е кърмен 20 месеца), ще ми се отели вола да цедя кърма и да нося в яслата...Надявам се, че поне ще има места в яслите за след 1 година (при нас положението с яслите и училищата не е толкова трагично като в Брюксел).

Хайде пожелавам и на други да се престрашат за второ, че тук преобладаваме мамите на по едно дете  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 27 524
Радвам се, че всичко е все пак ок  Hug

Хайде пожелавам и на други да се престрашат за второ, че тук преобладаваме мамите на по едно дете  Heart Eyes

Ние опитваме вече и чакаме положителен резултат, ама то... Божа работа  Blush

Браво за кърменето, Джъст, аз се провалих в тази сфера - липса на инфо, на окуражаване... грешки в самия процес и издържах само едни мизерни 14 дни  Sad Ако има второ, живот и здраве, ще се постарая много повече  Simple Smile

# 7
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Стискам палци, Блонди! Както казваш - това е Божа работа Simple Smile

Аз кърмих успешно и дълго благодарение на форума! Всички ме натискаха да се откажа - колко бил недохранен (защото искаше да яде на 2 часа, а не по график на 3). Е, на 4 месеца беше 8,300 кг....сомалиеца!!!

Лек ден на всички Simple Smile

# 8
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ето ме и мен на белгийска земя - за прьв пьт и аз доволна от дьжда навьн Laughing но след жегите в БГ и Гьрция не се оплаквам Grinning
Just a girl...честито, много се радвам за бьдещото бебе, как можа да не ми кажеш в неделя Heart Eyes За обяснение - ние си пьтувахме наобратно с един самолет, а аз завиждах какво послушно дете е Марти, тьй като нашето диване ни сьсипа нервата система. От вчера горката е вече на ясла, не беше лесно особено като се има в предвид че бьлгарският е доста подобрен и никой не я разбира Laughing
Аз от вчера сьм сьщо на работа, леко стресирана вече - направо ще забравя че бяхме на ваканция. А в БГ както винаги си беше супер - ще пусна и снимки скоро

# 9
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ох, novaa, затова изглеждах като парцал - много ми беше лошо и само гледах да приседна Sad
Иначе Мартин пак се представи добре пред хората Wink Мноооого умее! а как ни къса нервите вкъщи е друг въпрос Simple Smile

Иначе за българския - МАрти е фен на солетите и му купуваме по 1 кашон Хрус-Хрус от БГ магазин. Явно децата от градината харесват също нашите солети и го обикалят като врабчета като отвори пакета и му казват "Дай"  Laughing Ето на какво учи глада  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 572
и аз много искам второ но честно казано ме е страх , защото сега съм на края на силите си и то с много кротко дете а не знам ако е някое ревливо как ще се справя , ако знам че ще е същото и толкова лека бременност ще карам ей сега веднага го правим и да затваряме магазина Wink
и аз кърмих около 20 дни точно поради липса на информация и ненасърчаване в болницата и т.н и доста ми беше гадно, но с второто ще знам
може би догодина по това време да сме с по 2

# 11
  • Мнения: 289

Блонди , мерси за информацията за Брюксел, живот и здраве ,ще се разходим другата седмица.
Ох, болната ми тема е второто дете, първото е само на година и 4 месеца и мъжа ми иска бебе
отчаяно, те са така тук де, с разлика година , година и половина , най - много две ,поне нямаме проблеми с яслата, но много трудно ми се струва  деца ,учене , работа ,адаптиране..... незнам.

# 12
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен на всички мами!Доста време не съм писала,но пък редовно ви чета.Да се похваля и аз с моята втора бременност GrinningВече съм почти в 6-я месец.Имаме дъщеричка на 18 месеца и с нетърпение чакаме братчето  WinkИ аз се чудя как ще се справям с две деца и да ходя на работа,но все някак трябва да се справя.
just a girl, желая ти лека бременност!
Блонди ,успех в начинанието! Winkдано скоро да  има още една бременна мама! Praynig

# 13
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ееее, черна роза, браво!!!
Аз за такава малка разлика между децата не мога и да си помисля! Мартин беше трудно дете за гледане - не че сега е много лесно с лъвския му характер, но вече е по-голям, а и си пада малко самостоятелен Simple Smile

За сега аз само се чудя как ще се справям с шофирането по 200 км на ден  Thinking Поне само ми се гади, а не като първият път яко повръщане. Чак тахикардия бях получила. Правиха ми 24-часов запис на сърдечната дейност и се оказа, че пулсът ми под 130 не пада!

Сега нещо се задъхвам, дори като съм седнала - странно е, защото съм в самото начало, а това е нормално за края на бременността.  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 121
Здравейте и от мен  Laughing  Laughing  Laughing

Just a Girl, честито, мила !!! Толкова се радвам за теб и Марти! Лека бременност ти желая!!! И сладко, здраво бебче!

4erna roza, добре дошла в темичката ни! Не съм те виждала тук досега Hug честита бременност и на теб и да мине много бързо и леко Wink

Да се похваля: и аз съм бременна  Laughing  Laughing  Laughing 

Колко много се радвам, че ще си бременеем заедно Laughing

(А другите да внимават, че в белгийската тема май забременяването става заразно Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт