моля ви се дайте ми съвет за ангината

  • 644
  • 5
  •   1
Отговори
здравейте значи в петък вдигнахме температура и веднага при джипито тя каза ако до 48 часа не спадне на аугментин минаваме и така направихме сега сме на аугментин обаче много мъчно го приемаме омръзна ми вече да се обаждам на педито тя казва лошо ама трябва а сега последната доза я повърна кажете ми какво да правя трябва ли да я мъча отново или незнам вече какво

# 1
  • Мнения: 830
Скоро и двете ми бяха с ангина .....аз чаках 3 дена  ( по съвета и под конрола на JP - то ) , темп . не спадна и положението не се подобри . С антибиотика обаче - веднага ! Моите имаха и налепи , а при малката малко по-различно беше , Herp- angina , като херпесчета по фаринкса , но след 3 дена висока темп . и тя се повлия много добре от антибиотика .
Този път моите бяха на Дурацеф защото преди да се разболеят бяха в контакт с преболедувало от мононуклеоза дете а при това не се дава пеницилинов . На голямата правиха кръвно изсл . за по-сигурно .
Но амоксицилина си е най-добър и пръв избор за ангините , доколкото знам ...

Помага ако не се дава на гладно , най-добре по време на хранене . МИсля и на листовката го пише . поне плодов сок или нещо такова .
АКо повърне дозата , можеш да му дадеш още , но с храна .
А може и да се смени антибиотика , макар че този минава за "вкусен" .

# 2
  • Мнения: 430
Мойто маймуне изкара нещо такова преди около месец. Температурата не беше много висока, но пък постоянно беше около 38. Много я болеше гърлото и пиеше и се хранеше много мъчително. Много я облекчи Тантум Верде - едно спрейче за възпалителни процеси в устната кухина и гърлото. Дано ви помогне. А антибиотика като сте го почнали, карайте до край. Маги беше така близо 10 дни.

# 3
  • Мнения: 57
Първият път когато ни изписаха аугментин й го давах след храна и го повърна и установих, че е най-добре на гладно и веднага след това й давам да се храни.

# 4
  • Мнения: 1 983
и ние сме така,но нашето гърло според педрото е много леко зачервено,иначе си имаме температура около 37.5,днес не пожела да закусва,дано поне хапне на обяд,предписа ни някакъв сироп,подобен на бисептола ,ако и утре е така,според нея по-голяма е вероятността да са зъби,въпреки ,че не отрече че може и да е сегашния вирус с температурата
стискам палци всички бебоци бързо да оздравяват Praynig Praynig Praynig

# 5
благодаря ви мнсго за съветите продължаваме с аугментина колкото и трудно да го приемаме направо като и дойде часа за него тръпки ме побиват нашето педи каза 5 дена да се пие детето започна да се оправя само понакашля от време на време при вас колко дена продължи всичко

Общи условия

Активация на акаунт