Кърмене и диета

  • 587
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 113
Спазвате ли някаква специална диета при кърмене? Чух, че за да не се алергизира бебето докато кърми, майката не трябва да яде никакви изделия от краве мляко (сирене, кашкавал, кисело и прясно мляко). Има ли такова нещо?

# 1
  • Мнения: 2 807
Чак да не яде...

Можеш просто да ограничиш консумацията на кравешки продукти за сметка на тези от овче или козе мляко.

Аз например в момента консумирам само овче мляко и  сирене, понякога и козе, но не ми е много по вкуса.
При нас обаче баткото е по-чувствителен и по този начин предпазвам малката от евентуални алергични реакции...

Не консумирам също и: шоколад, цитруси, мъхести, семчести Wink, всъщност ям ябълки, банани, круши, сливи, диня, пъпеши.
От зеленчуците съм махнала бобовите.

Така като четеш, може би ти изглежда почти невъзможно за изпълнение, но се свиква бързо, вярвай ми Wink

Само дето не знам, като приключа с кърменето как ли ще изглеждам след продължителната консумация на овчето мляко, което е "само" с 6,5 % масленост  Shocked Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Никиаква диета не пазя NaughtyТова са дивотии, кърменето да не е болест!Не бива да се тъпчеш с някои алергизиращи храни, разбира се, но чак пък да не кусваш...айде, няма нужда чак толкоз.Виж, при доказана АБКМ е друго - тогава наистина не бива да близваш мляко.В нормалния случай - хапвай си от всичко, без да грухаш и всичко ще е наред.

# 3
  • Мнения: 590
Ами зависи дали имате някакви алергии в семейството. Но дори и да нямате кравешкият белтък в прясното мляко е непреработен и  причинява стомашен дискомфорт при бебетата.  Азсъм ограничила прясното мляко до 1 чаша на няколко дена.  А преди пиех по 2-3 чаши на ден. Сирене  ям колкото ми се яде, но сиренето изкисвам във вода да се отдели солта, мазнините и лактозата. По принцип в добре узрялото сирене белтъците са разградени до алфа аминокиселини от млечно киселите бактерии. Така че сиренето е най-добре усвоимият млечен продукт. Киселото мляко също е добре усвоимо.  А също избягвам цитруси, фъстъци, бобови храни. Но в моето семейство нямаме хранителни алергии и аз ограничавам тези храни защото забелязах че на бебка не и понасят. А някои от тях и на мен Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 6 242
А аз първия месец след като родих пиех поне по 1 литър прясно мляко на ден. Просто много го обичам, а и така "произвеждах" повече мляко и аз. Но в нашето сем. няма предразположение към алергии. Бебчо имаше по това време някакви пъпчици на лицето, но мисля, че може би още не се беше изчистил. Сега се лишавам само от бобовите растения и мъхестите плодове (е, хапнах 2-3 ягодки, но не им се нахвърлям така както на черешите, например).

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 925

Само дето не знам, като приключа с кърменето как ли ще изглеждам след продължителната консумация на овчето мляко, което е "само" с 6,5 % масленост  Shocked Laughing

Ако не приемаш кофти храни (вафли, бисквити, маргарини, шоколад, бял хляб, кифли, банички) или поне си ги ограничила до минимум ще си изглеждаш супер Sunglasses
Аз ям такова мляко и отслабвам...тъй че споко...

# 6
  • Мнения: 739
ако няма алергии в семейството, пак ли трябва да се избягват цитруси?  Weary аз ще кърмя зимата, и единствените плодове тогава ще са портокали, мандарини и т.н.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
ако няма алергии в семейството, пак ли трябва да се избягват цитруси?  Weary аз ще кърмя зимата, и единствените плодове тогава ще са портокали, мандарини и т.н.

Можеш да ядеш банани например, има ги в изобилие през зимата, също и ябълки. А цитрусите доколкото знам не се препоръчват не заради алергии, а защото могат да подразнят бебешкото стомахче и да засилят коликите. Ако не се отразяват по никакъв начин на бебчето, не виждам прична да се избягват. Аз лично не съм се лишавала от тях, а си имам зимно бебе. Проблеми с колики почти не съм имала.

# 8
  • Мнения: 280
Аз също не съм се ограничавала с плодовете (с изключение на ягодите) и млякото (краве - прясно и кисело) и миличкото ми не е имало силни колики или други стомашни неразположения. Но шоколад, например, не ядях (уж по съвест), но и не изпитвах желание към него. Сега вече хапвам и вафли и шоколад, но пак разумно.
Просто не прекалявай с "по-необичайните" храни и наблягай на суровите плодове и зеленчуци. С повече разум и внимание в храненето няма да имаш проблеми Grinning

Общи условия

Активация на акаунт