Когато второто дете не идва...?

  • 769
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте, мами.

100 часа се чудя има ли тук място за мен - та нали си имам детенце  Heart Eyes
Момченцето ми от няколко години ми се моли за братче или сестриче, и ако в началото не беше съвсем подходящ моментът и вземахме мерки,
сега се оказва, че вече почти четири години бебеправим, и ...

Чета ви толкова отдавна, не смея да си помисля, че ще изместя някоя от вас на опашката в клиниката.
Истината е, че имам нужда от съвет.

По първоначални изследвания и двамата с таткото сме ОК, и няма причина бебко да не идва.
Като си помисля обаче за години гонене на неизяснен фактор и кански мъки -- не съм сигурна, че съм готова да родя още едно дете на всяка цена.
Не защото ме е страх от болка, а защото не съм сигурна, че връзката ни и уютът вкъщи са безкрайно издържливи.
И не знам дали искам да стискам зъби в неизвестност часове и часове по изследвания и кабинети,
вместо да прекарам тези безценни минути с детенцето си, което толкова бързо пораства...

Малко съм объркана, извинете ме, трябва да е от Луната.

Винаги съм искала поне три деца. Всичко в мен плаче за още едно бебе, родено с любов.
И адски много се боя да започнем консултации с репродуктивен специалист.

Някоя от вас била ли е в такава ситуация?
Кажете ми, че говоря глупости, ще ми помогне. Embarassed

# 1
  • Мнения: 356
Здравей!Включвам се само да изкажа моето мнение по въпроса.Ние се борихме за детенце близо 6 год.Сега съм бременна и се моля на Господ да износя бременноста и да родя здраво дете.Винаги ми е било чудно когато чуя коментари от рода: Е да,те имат вече детенце,кво са се впрегнали толкова,че второто не става!За мен нещата не стоят така.Разбирам болката на всяка майка имала тя едно,две,три и чакаща поредното дете,което не идва.Вярно е,че тези които имам вече едно детенце може би по-лесно преодоляват борбата.Но съм сигурна,че ако искаш бебе,не трябва да се отказваш.Пишеш,че се притесняваш,че уютът вкъщи няма да е безкрайно издръжлив,че висенето по клиники ще убие връзката ви.Не мисля,че е така.Какво да кажем при семейства,които нямат дете,и при които има установем напр.проблем само при единият партньор.Как устоява тяхната връзка.Тогава е по-трудно!Моя съвет е не се отказвайте!!!!Посетете клиника по стерилитет.Установете причината за т.нар.вторичен стерилитет и я лекувайте.Бъдете един до друг,подкрепяйте се,не се подавайте на онези унищожителни емоции - страх,гняв,съжаление,безсилие.Предполагам,че следиш овулацията си - не позволявай таткото да мисли,че правите секс по задължение.Спести му,че този ден е непременно за секс.Просто поеми инициативата в подходящите дни / и извън тях разбира се /. И най важното поговори с него,за да разбереш какво чуства той.Готов ли е да се бори за още едно дете!А борбата със сигурност ще си струва.

# 2
  • Мнения: 1 622
Мила Йоанна,
много добре те разбирам, защото преди 2 години бях в твоето положение - след коремна операция от извънматочна и без една тръба. Имам дъщеря в момента почти на 11 г, а и второто ми забременяване стана бързо - след няколко месеца опити. Разчитайки на това, оставих нещата да се развиват от самосебе си, но след всеки безуспешен месец все повече подлудявах. 10 месеца след операцията, вече изпаднала в истерия, тръгнах по доктори - цветни снимки, следене на овулацията, стимулации... Вече имам зад гърба си 2 неуспешни инсета. Вярно, умъчнена бях от тези неуспехи, но искам да ти кажа, че не повече, отколкото при всеки месечен цикъл! Сега имам план, който следвам - от септември до декември ще направя 4 инсеминации, ако е необходимо (дано пък да не се налага да правя всичките  Simple Smile ). Ако пак ударим на камък, след Нова година ще направим ин витро - в момента събираме пари, защото аз съм на 36, с едно дете и едва ли мога да разчитам на здравната каса. Но мен поне действието ме кара да се чувствам по-добре, отколкото чакането и мисля, че повечето момичета тук чувстват нещата като мен. Знам, че е трудно да намираш време и за детенцето, и за ходене по лекари. При мен дори е още по-сложно, защото освен, че ходя на работа и имам тази вече пораснала дъщеря, гледам и баща си у дома след тежък инсулт... Добре, че имам това съкровище мъжът ми, който според мен ( и не само) е най-добрият човек на света!
Та исках да ти кажа, че въпреки всичко успявам 3-4 пъти месечно, по време на овулацията, да отивам на лекар сутрин преди работа. Организацията и стиковката са железни, защото друг избор няма! И ако все още те притеснява времето, което ще отделиш за ходене по лекари, кажи си, че вместо да ходиш на фитнес, козметик, фризьор или каквото и да било от този сорт, ще ходиш на лекар, за да се сдобиеш с още едно съкровище! Успех и не се отказвай! Peace

Общи условия

Активация на акаунт