увисналия корем след секцио се махал с .......

  • 28 072
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Една приятелка вчера ми каза че увисналия корем след секцио се махал с Madenazol и масаж който днес ще ми направи  Simple Smile
Кожата на мястото на операцията трябвало да се отлепи  Rolling Eyes
.....не е много приятна процедурата  Sick дано издържа

# 1
  • Мнения: 2 197
Увисналия корем след секцио се маха с многократно повтарящи се коремни преси и други упражнения за всички коремни мускули. Това отлепяне на кожата около операцията не ми се връзва много. Корема е зад кожата и мазнините там с масаж не вярвам да изчезнат. Все пак обаче може би помага. Но ако не се напънеш да се упражняваш едно 40 минути на ден - забрави. Ако естествено не си от тези, на които една седмица след раждането не им личи изобщо. Аз не съм от тях и 6 месеца правих упражнения докато си прибера на място корема, започвайки естествено от втория месец.

# 2
  • Мнения: 2 068
boto виж ми подписа  Wink само корема ми остана да оправя

# 3
  • Мнения: 259
Мисля, че основно трябва да се правят коремни преси и др. упражнения, а масажът с Madenazol (за пръв път го чувам) или с друг препарат да подсили действието на физическите упражнения.

# 4
  • Мнения: 11 003
След секциото коремът ми се прибра за около месец и половина. Дотогава не правех физически упражнения, само кърмене и дълги разходки. След това със спорт и рационално хранене + още кърмене спадна още и сега е по-плосък и оформен от преди бременността.
Не се съмнявам в ползата от масажите, но трябва и ти да си помогнеш с малко усилия от твоя страна.

# 5
  • Мнения: 2 068
за да няма други постове "....трябва да си помогнеш със спорт и диета....."
ще споделя какво правих последните 7 месеца  Wink
НВД+ кардио 6 дни в седмицата, въртене на обръч и коремни преси
резултат - 19кг
остана само леко увисване в/у операцията за което говоря  Wink

# 6
  • Мнения: 11 003
Кalaka, това вече е друго нещо Wink Лекото увисване зависи и от типа кожа, но с масажите би трябвало да изчезне. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 809
На мен ми казаха, че след секциото трябва да изчакам поне 6 месеца преди да започна с коремните преси?!? А виждам, че Вие сте започнали доста рано, значи може?! ЧЕ моят корем е все едно съм в 5-я месец

# 8
  • Мнения: 1 629
На мен ми казаха, че след секциото трябва да изчакам поне 6 месеца преди да започна с коремните преси?!? А виждам, че Вие сте започнали доста рано, значи може?! ЧЕ моят корем е все едно съм в 5-я месец

Meggle незнам дали е редно! И аз родих секцио и горе долу еднакви бебета по възраст имаме, но поне при мен като се напрягам после няколко дена изтичам, ако незнаех какво става щях да си помисля, че раната ми се е разпорила #Crazy Иначе и моя корем още е доста голям и стрии имам доста...бе  Confused

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Всеки ден карам велоергометър по 15км.Има чудесни резултати.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Надявам се, че приятелката ти е рехабилитатор.

# 11
  • Мнения: 3 034
нищо не ми виси, не мога да си го представя как ще виси над операцията  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 629
Ей после кажи какво е станало!

# 13
  • Мнения: 1 512
А приятелкатат правила ли е подобни масажи преди това и има ли ефект?

# 14
  • Мнения: 2 068
и така .....направи ми масажа наподобява стискане на пъпка и трае около 10 мин. Малко е неприятно  Tired но ще търпя. Каза че е започнала да се отлепя кожата  Simple Smile Масажа се прави всеки ден.
И тя е физиотерапефт така че й имам доверие  Peace

Общи условия

Активация на акаунт