Заплатата?

  • 4 703
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Хайде сега да ви попитам и вас-нормално ли е да работиш за 260лв. Аз съм държавен служител с такова месечно възнаграждение. Сега съм изправена пред дилемата да напусна или да остана. Агенцията за която работя е категорична,че до краят на годината няма да има промени в заплащането, а за следващата година нищо не обещават. Някак си ми е обидно да работя за толкова малко пари. Добре че е мъжа ми....... Единственото което ме задържа тук е свободното време, но сега са се заканили че няма да можем да ползваме отпуските си, а аз трябва да ходя на лекции Thinking Имам едно висше образование и сега уча второ. Какво бихте направили вие в тази ситуация?

# 1
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Трябва да не съм с акъла си да остана за тези пари!

# 2
  • Мнения: 4 916
Зависи какво искаш.
Другаде сигурно ще намериш по-голяма заплата, повече перспективи за развитие...
Тук имаш свободно време, можеш да си ползваш болничните и отпуската, да си гледаш децата... Мисля, че по КТ за задочно обучение ти се полагат някакви дни.
Въпрос на приоритети.

# 3
  • Мнения: 274
Ако е на ден - бива горе долу

# 4
  • Мнения: 6 992
Ако мъжът ти взема 3-4 к, стой.
Иначе  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 581
 За някои некадърни клатигъзльовци и тези пари са много.За държавните служители, които наистина работят съвестно и си разбират от работата заплата 260лв. наистина е обидно ниска.
  Аз бих напуснала, ако образованието и професията ми са добре платени и търсени извън държавния сектор.

# 6
  • Мнения: 3 423
Познавам пенсионери, които вземат два пъти
поне по-големи пенсии, а дори не им се налага
да излизат от вкъщи. 260 лева на месец е обида,
но ако ти харесва, губи си времето там, що не...

# 7
  • Мнения: 4 916
Чак пък обида...  Rolling Eyes
Имам позната, която също работи в агенция към министерство, също за малко пари. Но стои, защото юридическото й образование не е достатъчно за сферата, в която е решила да се развива. В тази агенция се стои най-много 3-4 г., след което се отива в частния бизнес заедно с опита и контактите. В момента тя е сред най-старшите служители там, просто защото по-отдавнашните вече си отидоха. След две години и тя ще направи същото, сега просто доучва там Peace Както писах вече, въпрос на приоритети.

# 8
  • Мнения: 4 892
Хайде сега да ви попитам и вас-нормално ли е да работиш за 260лв.

За едни хора - да, за други - не!

За мен не, но например при бившия работодател на сестра ми, 1/3 от служителите са студенти, живеещи като скотове в една стая по 5 човека. Е, не взимат по 260, а по стотина лева отгоре да речем и за тях това е нормално. Другата 1/3 са бивши студенти, които продължават да си живеят като първата 1/3....
Важното е купон да става. Останалите са като сестра ми - след като установят, че са ги излъгали за увеличение на заплатата след определен период - напускат.  Нали има балами да работят и за по 200-300 лв.  Баламите обаче после си чукат главата и мрънкат...то нема до живот купон.
И това е в частния бизнес, не на държавна служба. И не е баничарница примерно....

Малоумна работа....

# 9
  • София
  • Мнения: 104
Парите са абсурдно малки, но пък сама казваш, че ти е удобно заради свободното време.  Ако за сега свободното време ти е на първо място изчакай, но пък ако ви отрежат и отпуските това вече е прекалено.
успех!

# 10
  • Мнения: X
Ако учиш остани си, защото в частна фирма (освен ако не е на баща ти) никой няма да те пуска да ходиш по лекции, очни и т.н. Знаеш си отпуските, и че си осигулена със сигурност.

# 11
  • Мнения: 2 018
Ти сама казваш, че предимството на работата ти е, че имаш свободно време! Всички знаем как се работи на държавна работа. Мисля, че парите са добри! Друг е въпроса, ако не ти стигат. Може и да заслужаваш повече, въпроса е дали даваш това "повече". Разбира се и да се скъсаш там да се раздаваш, пак няма да ти я увеличат!
 
Ако отидеш пък в частна фирма едва ли ще имаш свободно време, а и не е сигурно дали ще имаш и отпуска /поне няколко месеца след постъпването ти със сигурност няма да имаш/. Предимството ще бъде тогава заплатата /евентуално/. Но тогава няма как да бъдеш на лекциите.

Единственото ти решение е да напуснеш и да е жив и здрав съпругът ти Laughing! Аз бих напуснала!

# 12
  • Мнения: 1 447
На твое място бих останала докато завърша и след това напускам.

# 13
  • Мнения: 13
Не съществува висше образование, което да не дава познания да изкараш поне 2-но на тези пари на месец... Освен, ако статуквото не е продиктувано от възможността да завършиш 2-то висше. Само тогава е оправдано, или ако съпругът ти взима солидни пари (или пък си рентиер...). 

# 14
  • Мнения: 1 775
На твое място бих започнала да преглеждам всеки ден обявите за работа, съответно да кандидатствам и да ходя по интервюта. Не се знае, може да изскочи нещо, което те устройва като свободно време и е с по-високо заплащане. Докато не провериш сама, няма да разбереш. А за кой град става дума?

Общи условия

Активация на акаунт