Моля за съвет!

  • 737
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте, моята история е следната. Аз съм на 35 години. Преди 6 месеца решихме с моя мъж да си имаме бебенце. От втория месец започнах да използвам тестове за овулация и така разбрах, че нямам овулация. Насочих се към клиника по стерилитет и за мое щастие попаднах на лекар, на който имам пълно доверие. Направихме спермограма, която е много добра и хормонални изследвания – не особено добри, защото имам нисък естрадиол и висок ФСХ. Този месец решихме да направим инсеминация със стимулация. Имах 4 фоликула, които се пукнаха преди инсеминацията. След това пих Дуфастон, но за съжаление инсеминацията е неуспешна.
Сега, докато чакам да ми мине цикъла, се тормозя от следния въпрос. Тъй като, доколкото прочетох от форума, това съотношение говори за изчерпан яйчников резерв, а при инсеминациите не може да се разбере дали фоликулите не са кухи и въобще дали имам годни яйцеклетки, си задавам въпроса дали направо да не пристъпя към инвитро. Вие какво бихте ме посъветвали? Според вас има ли смисъл да правим инсеминации в този случай или по-добре да пристъпя към ин витрото. Благодаря ви предварително за всички мнения.

# 1
  • Мнения: 3 294
Лаленце съжалявам за неуспешната инсеминация , знам че може да се тестваш за изчерпан яйчников резерв , след като посещаваш клиника по стерилитет там би трябвало да правят такъв тест , аз лично съм го правила преди моето инвитро въпреки че съм на 24 год. Най-добре лекарят ти може да отговори на въпроса ти дали да пробвате с още инсеминации или направо да подходите към инвитро , след като казваш че му имаш доверие , може да му се довериш и за това . Ако говорим вече за шансовете , при инвитрото е по-голям шанса да се получи . Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 356
Моя съвет също е ако наистина се съмнявате за изчерпан яйчников резерв да направите Инхибин В и АМХ и вече да обсъдите с гинеколога следващите стъпки.

# 3
  • Мнения: 7 716
Колко висок ти е ФСХ? Можеш да поискаш изследване на инхибин и АМХ, които дават отговор за работата на яйчниците. Освен това лекарят ти в началото на цикъла може да види колко антрални фоликули имаш и по тях да прецени потенциалния ти резерв.

# 4
  • Мнения: 51
Благодаря ви, момичета! Ще поискам това изследване задължително. Поне да знам истината, а не само да се притеснявам. Така наистина ще  можем да вземем най-правилното решение с лекаря. Можете ли само да ми кажете на кой ден от цикъла се изследва Инхибин В и АМХ? Много ви благодаря за подкрепата! 

# 5
  • Мнения: 421
Инхибин Б се изследва на 3-и ден от цикъла. За АМХ - незнам.

# 6
  • Мнения: 112
На 35г. едва ли е изчерпан яйчниковия резерв. Аз правих около 6-7 инсеминации и все неуспешни,а при първия опит ИКСИ успяхме. Така, че действай. Аз родих на 33г. Отделих 21 яйцеклетки при ИКСИ, така че...не е толкова късно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Възрастта понякога няма общо с яйчниковия резерв.Аз съм на 28,но съм с такава диагноза за съжаление.Добре е наистина авторката да изследва Инхибин и АМХ и да се провери броят на антралните фоликули на 2-4 ден от цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт