обръщане

  • 1 037
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
кога бебетата започват да се обръщат от гръб на корем може би и тук е индивидуално, но все пак да попитам  Laughing и още нещо моята бебка когато я нося на ръце все още неможе да си държи главичката изправена леко е на една страна, но щом е по коремче я изправя без проблем та кога започват да я държат по-стъбилно  newsm78 

# 1
  • Мнения: 1 512
И обръщането от гръб по корем си е индивидуално за всяко бебче.Моята бубичка започна да се обръща от гръб по корем в края на 3 месец, а вече може да се обръща и от корем по гръб. И все още не може да си държи главичката изправена,когато я държа,но иначе по корем я държи за по-голям интервал от време.

# 2
  • Мнения: 6 711
3-ти, 4-ти месец някъде

# 3
  • Мнения: 9 973
за обръщането-на 5м.
за главичкатакъм средата на 4м.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Обърна се по корем за първи път на 3,5 месеца. Simple Smile

# 5
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Индивидуално си е, но горе-долу около 3ти 4ти месец Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
3-5 месеца. Средно.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Слагаш ли я да стои по корем?
След всяко събуждане я слагай по корем, за да й укрпнат мускулите на вратлето. Не е много хубаво това, че не си държи главата изправена. За обръщането има още време, но главата вече трябва да е ОК.

# 8
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И аз да ви попитам нещо в тази връзка  Sunglasses! Бебо е на 3 месеца и още на два започна да се обръща от гръб по корем. Обратното движение не го научихме. Обръща се около 2 седмици (и то само да го оставех без надзор) и после спря. Въобще и не прави опити да се обърне. Иначе главичката си я държи доста стабилно като е прав, но по корем не иска да стой и си я слага на една страна и си гледа. Е, като се ядоса я вдига заедно с краката, но не я задържа за повече от няколко секунди. Та въпроса ми е дали е нормално да забрави за обръщането и да не иска да си държи главичката изправена като е по корем newsm78?

# 9
  • Мнения: 741
На 5мес се обърна

# 10
  • Мнения: 2 111
От гръб по корем се обърна в началото на 5-ти месец,но главичката си я държеше стабилно още от втория месец.
Слагаш ли я да стои по корем?
След всяко събуждане я слагай по корем, за да й укрпнат мускулите на вратлето. Не е много хубаво това, че не си държи главата изправена. За обръщането има още време, но главата вече трябва да е ОК.
Подкрепям напълно  Peace.Колкото по-често я слагаш да се упражнява,толкова по-бързо ще се научи да си държи главичката изправена.

# 11
  • Мнения: 228
И аз да ви попитам нещо в тази връзка  Sunglasses! Бебо е на 3 месеца и още на два започна да се обръща от гръб по корем. Обратното движение не го научихме. Обръща се около 2 седмици (и то само да го оставех без надзор) и после спря. Въобще и не прави опити да се обърне. Иначе главичката си я държи доста стабилно като е прав, но по корем не иска да стой и си я слага на една страна и си гледа. Е, като се ядоса я вдига заедно с краката, но не я задържа за повече от няколко секунди. Та въпроса ми е дали е нормално да забрави за обръщането и да не иска да си държи главичката изправена като е по корем newsm78?
да слагам я по коремче тя държи изправена главичката си, но май бързо измалява и я накланя на една страна   

# 12
  • Мнения: 228
И аз да ви попитам нещо в тази връзка  Sunglasses! Бебо е на 3 месеца и още на два започна да се обръща от гръб по корем. Обратното движение не го научихме. Обръща се около 2 седмици (и то само да го оставех без надзор) и после спря. Въобще и не прави опити да се обърне. Иначе главичката си я държи доста стабилно като е прав, но по корем не иска да стой и си я слага на една страна и си гледа. Е, като се ядоса я вдига заедно с краката, но не я задържа за повече от няколко секунди. Та въпроса ми е дали е нормално да забрави за обръщането и да не иска да си държи главичката изправена като е по корем newsm78?
да слагам я по коремче тя държи изправена главичката си, но май бързо измалява и я накланя на една страна   
ох тук май нещо омотах

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Ми мн е индивидуално. Моят син се обърна на 5 месеца някъде. Първо от корем на гръб и след няколко дни или седмица от гръб по корем. За главичката не помня от кога си я държеше изправена, но със сигурност преди 3 месечна възраст.

# 14
  • Мнения: 4 555
Моята дъщеря се обърна от гръб по корем на три месеца и половина, а от корем на гръб, на 4 месеца.
Имаше проблеми с изхождането и докторката ни беше казала винаги като е будна да я слагаме по корем.

Общи условия

Активация на акаунт