повивахте ли детето си?

  • 3 878
  • 38
  •   1
Отговори
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Аз мисля че не е демоде повиването,въпреки че като бях преди 5 години студентка с  професорката по детски болести без малко да се скараме по въпроса,тъи като вече медицината го отхварляла.Като я попитах поради каква причина съответно неполучих задоволителен отговор SadАз лично живот и здраве Ще повивам.Как мислите?

# 1
  • Мнения: 2 195
Не съм - според акушерката ми това е отживелица от третия свят, където няма памперси. Освен това не било хубаво за краката на детето - трябва да стои като жабче , а не с пристегнати , изправени крака.

# 2
  • Мнения: 3 521
Повиването не е ли причина за затруднено кръвообращение?

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В Холандия доста майки го използват, когато бебето се събужда от собствените си движения и спи неспокойно, но иначе масово не се прави.

# 4
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не  Joy

Аз лично живот и здраве Ще повивам.

Поради какви причини и плюсове? Аз не знам да има такива...  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 550
Не съм повивала, но както Калинка е писала в Холандия (и на само тук) тази техника все още се ползва. Причините? Тези, които Калинка е изброила, както и още в тази статия:
Swaddling: Ancient Practice Comforts Infants and Parents
Има доста писано по този въпрос и колкото се отрича, толкова и се препоръчва.

# 6
  • Мнения: 3 638
Аз лично повивах през първите седмици - не като едно време, но ги увивах лекичко в една бархетна пеленка, без да стягам, това върху дрешките, един вид вместо одеалце.  Не знам дали заради това или заради кърменето, но винаги са били страшно спокойни и спяха много добре.

Леко раждане и едно прекрасно бебче!

# 7
  • Мнения: 3 880
Не съм повивала, не виждам и някакъв смисъл в това "стягане", обличах бебето в нормални бебешки дрешки, които позволяват свободно движение на всички телесни части, не забелявам да й се е отразило зле.... Peace

# 8
  • Мнения: 4 111
Не съм повивала, не виждам и някакъв смисъл в това "стягане", обличах бебето в нормални бебешки дрешки, които позволяват свободно движение на всички телесни части, не забелявам да й се е отразило зле.... Peace

И аз така.

# 9
  • Мнения: 83
Не съм повивала, не виждам и някакъв смисъл в това "стягане", обличах бебето в нормални бебешки дрешки, които позволяват свободно движение на всички телесни части, не забелявам да й се е отразило зле.... Peace
и аз така ,но вси4ко е въпрос на избор.Леко бременеене и успе6но раждане  Hug

# 10
  • Мнения: 1 526
Не, не съм повивала. Тук също не се практикува и не се препоръчва от педиатрите.

# 11
  • Мнения: 3 098
Когато бях студентка с докторката по детски болести обсъждахме това,а след това и с много други нейни колежки.Вси4ки бяха против тези методи именно заради здравето и доброто развитие на детето.
Не съм повивала.
Повоите са една от 4естите при4ини за изкъл4ването на тазобедрената става.
Това могат да го потвърдят ортопедите.В т.н.страни от третият свят няма луксации,тъй като жените носят бебетата на хълбок и им оставят движенията свободни.

Мен са ме повивали(майка ми и дядо ми) то4но 1 седмица,при което са ми спрели кръвообращението.Баба ми,умна жена като видяла какво са ми направили,забранила всякакви подобни издевателства над мен.Слава Богу,послушали са я,благодарение на нея имам крака.

# 12
  • Мнения: 3 804
повивах големите в на4алото-така каза педиатърката в БГ,а малката направо в дрешки
Не съм - според акушерката ми това е отживелица от третия свят, където няма памперси.
да те поправя-нали живея в 3тия свят-памперси има и бебета ,не се повиват а обли4ат Peace

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Между впрочем, познавам едно бебе, което се будеше на всеки половин час, защото се дращеше по лицето. Бяха препоръчали да го повиват, но имаше начален стадии на екзема и затова отпадна като вариант.

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
против съм ,страдам от клаустрофобия и ужас от тесни дрехи от плат, и просто не мога да страдам  като гледам детето увито като пашкул, може да е за мой конфорт! не знам другите дали ги повиват наоколо като цяло, но там дето съм ходила на бебе ,не! но пък ги навли4ат и презавиват ! сетих се как се карах  с екс свеки за средното дете; тя беше зимно бебе и бабата си умираше да се наложи да се повива! дали е свързано с тези опити: едната повива, след 15 мин другата  маха вси4ко, но в края на краищата се оказа с луксация и само провидениято я спаси от  операции!

Общи условия

Активация на акаунт