Eфикасна ли е Silgard, ако e установано наличие на HPV

  • 1 135
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Мазнейкова,
След първото ми раждане, гинекологът ми установи раничка на шийката на матката + външни брадавици.
Отидох в Онкологичния диспансер - София, за по сигурно и там ги изгориха на два пъти, след което ми казаха да ги наблюдавам на 6 месеца.
След половин година забременях и очаквам щастливото събитие всеки момент.
До момента съм разговаряла с няколко лекари на тема "Има ли резон да се ваксинирам, имайки в предвид случилото се до момента, плюс това съм на 32г. Може би няма да Ви учуди, че отговорите се обобщават в:
"ДА, задължително!" и
"Не, изпуснала си влака! Ваксината се прилага на чиста среда newsm78! Прескочила си горната граница на възрастта #2gunfire , която "била" от 10 до 18, 26 години!"

Бих искала да разбера и Вашето мнение!
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 324
Според мен е добре да направите ваксина, защото кондиломите - външните брадавици  - се причиняват от щамове тип 11,16, които не са онкогенни. Въпреки, че сте имала ектопия на шийката, не е задължително да е имало и инфекция с папиломен вирус тип 16,18, които са от групата на високоонкогенните вируси и срещу които основно е насочена ваксината.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за вниманието!
След като родя и приключа с кърменето смятам наново да се изследвам. Явно тогава ще реша.
Може през това време да публикуват и следващото изследване за този вид ваксини.

Хубав ден,

Общи условия

Активация на акаунт