луксация на тазобедрената става

  • 7 702
  • 17
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
има ли мами на деца с това заболяване.оправихте ли се.какви проблими имахте по време на лечението.има ли гаранция за успех на лечението Thinking

# 1
  • Мнения: 774
Здравей,дъщеря ми е с луксация,но при нас е в следствие на друг проблем.
По принцип луксацията е лечимо заболяване,къде с усложнения, къде без в повечето случай резултата е добър.
Разкажи,ако искаш повече,за дете ли става въпрос,колко е голямо,кого е поставена диагнозата и правили се нещо  в момента?
Има много теми за луксацията,потърси ,ако искаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Дъщеря ми беше с луксация на двете тазобедрени стави.
Това се случи преди 33 години.
Бяхме в клиниката в Горна баня. Сложиха и , сега незнам как се нарича, каиши на двете стави.
Беше на 6 месеца, носи ги около 6 месеца. Беше много неудобно и некомфортно за детето, но оттогава няма проблеми.

# 3
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Дъщеря ми беше с луксация на двете тазобедрени стави.
Това се случи преди 33 години.
Бяхме в клиниката в Горна баня. Сложиха и , сега незнам как се нарича, каиши на двете стави.
Беше на 6 месеца, носи ги около 6 месеца. Беше много неудобно и некомфортно за детето, но оттогава няма проблеми.
Все едно за мен говориш, но с една година разлика. Аз също съм с двустранна луксация на тазобедрените стави, но съм била 6 месеца в апаратче. Нямам идея какво представлява, така съм чувала от майка ми. Докторите са предлагали операция, но по съвет на един местен ортопед, майка ми я отказва. Сега съм добре, но гледам да не се натоварвам. Физически не ми личи, но на десния крак горе имам един кокъл повечко изпъкнал и левият крачол ми е винаги по-къс.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 074
Ако се беше родила сега, сигурно да си инвалид.
Сещаш се за какво говоря, нали?

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 704
синът ми е с този проблем  #Crazy #Crazyно се оправи.но беше голям зор.сега през две години със снимка и да внимаваме да не се удари да не падне.отразили се на децата-моя беше много стресиран но се оправи Naughty

# 6
  • Мнения: 108
Аз самата съм с двустранна луксация.След 6 мес. престой в апарат съм оперирана в Горна баня . Сега се чувствам добре. Нямам болки и оплаквания . КСамо ми препоръчаха да родя секцио заради операциите .

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз съм била много малка за да помня нещо, за разлика от майка ми, която казва че за една нощ и побеляла косата. Истината е че трябва много да се пази и да не се натоварва. Вече няма казарми и прочие простотии, да внимава в игрите.

# 8
  • Мнения: 46
Здравейте аз съм на 36г. и като малка съм имала луксация на левият крак.
Била съм в каиши , апаратче и след това са ми направили две операции .Горе долу като дете съм била добре но сега ме боли много и имам скъсяване на крака.
Въпроса ми е има ли някоя майка която да е с луксация и при раждането да я е предала на детето?
Моля ви пишете ми.

# 9
  • Мнения: 20
Аз съм с вродена луксация на тазобедрените стави. Детето ми е почти на 3 години. Още при раждането ми казаха, че трябва да се наблюдава да не се появи същия проблем като моя. Още от първия месец детето ми носеше ортопедични гащички и така до шестия. Слава Богу добре е. Мисля, че на самите гащички /комплект от 3 броя/ си пишеше, че ако в семейството има луксация/независимо кой от членовете на семейството е с луксация/, детето задължително трябва да ги носи - профилактично.

# 10
  • Мнения: 2 926
Не се притеснявай!
Аз съм била с луксация и 6 месеца съм била с каиши.
На 26 съм и нямам никакви проблеми  Peace

# 11
  • Мнения: 9 092
Аз съм била с луксация и 6 месеца съм била с каиши.

И аз съм била така.
Преди година две обаче си докарах дископатия, после радикулит и ишиас. Лекарите казват, че донякъде последните две се дължат на проблемите ми като бебе.
Желая ви скоро да се отървете от това Hug

# 12
  • Мнения: 32
И аз съм била с двустранна луксация. Била съм 7/8 месеца в каиши. Нашите са ми разказвали как съм скачала като жабче с тях. Докторите вече били загубили надежда, че ще се оправя и искали да ме слагат в някакво гипсово корито, но майка ми твърдо отказала, даже ме грабнала и избягала от болницата. И добре е направила, защото в крайна сметка каишите са помогнали и вече 30 години, да чукна на дърво, нямам никакъв проблем  Flutter Само през пубертета нашите ме ограничаваха от каране на кънки и колело.
Не се притеснявай, пожелавам успех!  Peace

# 13
  • Мнения: 729
Аз също съм с двустранна луксация и съм стояла 8м. в апарат.Слава богу децата ми нямат този проблем.Сега съм на 35г.и имам болки когато се преуморя.По препоръка на лекарите родих секцио и двете деца.

# 14
  • Мнения: 46
Благодаря за информацията която ми дадохте.
От вашите отговори останах с убеждението ,че няма мама която да е предала на детето си луксацията.

Общи условия

Активация на акаунт