Домашна торта на сл. НЕДЕЛЯ

  • 17 033
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, много харесваме тази торта на НЕДЕЛЯ но незнам рецептата, за да си я а направя в домашни условия!

http://www.nedelya.com/articledetails.php?ArticleID=44&page_num=3

Някой да я знае?

# 1
  • Мнения: 25 568
Не съм я яла, но така като гледам, това е добрата стара Бисквитена торта. Само че с маргарин, вместо с масло, както е по оригиналната "домашна" рецепта.
Пусни търсачката на "бисквитена торта", ако не излезе нищо, ще потърся из старите рецепти, дано я пазя. Но всъщност, няма да ти свърши много работа, кремът се правеше от масло, захар, какао и сурови яйца или жълтъци, не помня вече...  Thinking
Не съм сигурна дали има в момента и от старите обикновени бисквити, с тези тип "Закуска" не се получава същият резултат.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз правя подобен "Сладък салам"
обикновени бисквити - 2-3 пакетчета
масло - 125 гр
пудра захар
2-3 яйца
какао
орехови ядки
прясно мляко - 2-3 с.л

Бисквитите се натрошават на дребни парченца. Добавят се захарта, разтопено масло, яйцата, какаото, орех. ядки и хладкото прясно мляко. Всичко се разбърква много добре и се оформя по подходящ начин.
Аз го слагам в домак. фолио и го завивам като салам. Оставям за няколко часа в хладилник да стегне.

# 3
  • Мнения: 324
Подобна е Торта Мозайка, но е с яйца и масло...

# 4
  • Мнения: 354
И от мен благодарности   bouquet  тъкмо се засилих да питам в тортената тема за тази вкусотия  Blush

# 5
Мерси за отговорите, и аз си мисля че е с обикновенни бисквити ,но крема, би трябвало да е без яйца..някаква смета ли е или.....

# 6
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
От опит бих казала, че е същата като Торта Мозайка, само че с желирани ягоди отгоре. Такава търсих и аз преди време и мамите тук и в един друг форум ме насочиха към Мозайката. Стана едно към едно, че и по-добра от тази която ядох аз.

# 7
  • Мнения: 3 550
Момичета, не е Мозайка. Предимството на Домашната торта Неделя е, че е постна. Онази рецепта с млякото, маслото и яйцата не става. Много ще се радвам, ако sanisan открие рецептата и я сподели.

# 8
  • Мнения: 25 568
Постното става с маргарин. То си го и пише, де - "крем с какао и растителни мазнини". Сещам се само за една растителна мазнина, която може да се втвърди.  Mr. Green
Съмнявам се целта да е "постното", просто с масло става много скъпа и им се губи сметката.

# 9
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Може да се използва растителна сметана вместо мляко и затова става постна. Аз обаче съм сигурна, че е така: заместено е маслото с маргарин и млякото със сметана. Това е цялата работа, пробвай и ще видиш, че сме прави.

# 10
  • Мнения: 4 496
Тук има една торта, която изглежда точно като тази, която търсиш!/Благодаря на Блонди за линка за :Веселият готвач", който даде в другата тема!/:


http://www.receptite.com/recepta.php?r=4018

# 11
  • Мнения: 3 550
Това е единствената постна торта по българските сладкарници. Предвид, че 200 дни в годината са отредени за пост, е хубаво, че я има.

Благодаря за съветите! За маргарина се сетих, но не ми хрумна, че заместват млякото с растителна сметана.

# 12
Тук има една торта, която изглежда точно като тази, която търсиш!/Благодаря на Блонди за линка за :Веселият готвач", който даде в другата тема!/:


http://www.receptite.com/recepta.php?r=4018


Тази торта изглежда много добре, и ако се замести млякото със сметана и маслото с маргарин, мисля че може да стане  - само дали бисквити пападополис или може обикновени!

# 13
  • Мнения: 4 496
И с обикновени ще стане, макар, че Пападополис има в почти всеки по- голям супермаркет. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт