Алергия към миглоизвивачка?!

  • 1 053
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Искам да ви питам, някоя от вас досега имала ли е подобен проблем? #Crazy 
На мен ми се случи преди около седмица може би, а преди това ми се е случвала подобна реакция, ако мога така да го нарека, но си мислех, че е от спиралата, а и беше по-леко.  Thinking Този път обачеее... целите ми клепачи се подуха, бях си извила миглите вечерта, но не сложих спирала, защото нямаше да излизам. Положението беше много лошо, отидох на лекар, тя ми предписа някакви капки и мехлемче и по живо по здраво...  ooooh!
По принцип имам алергия към неблагородни метали и това донякъде би могло да е обяснение, но в случая извивачката се долепя буквално за секунди и затова се зачудих, дали не може да е нещо от нея?  Shocked

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 00:13 от lsweety

# 1
  • Мнения: 3 413
В интерес на истината не вярвам да има нещо общо,ама и друг да се включи.

# 2
А доктора за какво ти предписа тези кремчета и капки? Никога не съм чувала за такава алергия ....

# 3
  • Мнения: 4 435
Няма логика да се получи каквато и реакция от извивачката,освен ако не си прескрипваш клепачите,което силно ме съмнява.Извивачката,просто стиска малко миглите.За мен на 100% има друго нещо ,което е причинило алергията,или каквото е било .

# 4
  • Мнения: 224
Това, което ме накра да се замисля е фактът, че дразненето започна веднага след извиването и сега се чудя дали да не ходя да си посребрявам/позлатявам миглоизвивачката.  Embarassed Rolling Eyes Laughing Иначе и снимки на очите ми от други такива пъти когато се е възпалявало мога да покажа... просто ми се стори чалната работа... а то няма от какво друго да е... нямах никакъв грим по очите... Предполагам марката на миглоизвивачката не играе роля...  Thinking

П.П. Лекарката ми предписа Зодак, това е кремчето, капките не си ги спомням, но като й казах, че все пак това е възпаление отгоре, какъв е смисълът от капки и тя - "Ами то на практика е отвътре." и аз  Shocked , ама нали не ги разбирам нещата...  newsm78

# 5
  • Мнения: 451
По-скоро към китайската гумичка Laughing
Бъзикам се, най-вероятно е имало бактерии по нея и са ти се инфектирали очите.Трябва да се почиства след всяко ползване, независимо дали изглежда необходимо или не.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Нова ли ти е извивачката-резачката?  Simple Smile Защото ако не пасва идеално на извивката на клепача, (миглите) е възможно подпухването да се причини от прекалено опъване на косъмчетата на определени места. Случвало ми се е инцидентно, но аз така или иначе винаги си преправям този уред като леко правя дъгата по-широка. За моята извивка. Или прискрипване, както вече е споменато. А за да определиш дали точно част от нея те алергизира... newsm78...май само с тестове. Плюс това някои хора не понасят и среброто.

# 7
  • Мнения: 2 926
Аз също мисля, че няма връзка.
По-скоро е била замърсена миглоизвивачката и от там разни бактерии са попаднали в очите ти.

# 8
  • Мнения: 120
Аз също мисля, че няма връзка.
По-скоро е била замърсена миглоизвивачката и от там разни бактерии са попаднали в очите ти.

Ако си е огъвала само косъмчетата  без целите очи и не е е дърпала много не би трябвало да има никаква реакция !
Зодак се предписва за  ринит и конюнктивит ни каква връзка не виждам по-добре да се върне при лекарката и  да търсят причината!

# 9
  • Мнения: 224
Ще пробвам да я почистя със спирт и след няколко дни пак ще пробвам, работата е там, че аз не я ползвам много често и затова и не се замислих, че може да е от бактерии.  Rolling Eyes Иначе за това, че може много да са се опънали косъмчетата - тогава защо преди ставаше само във вътрешния ъгъл на окото, а сега целият клепач? Ще пробвам някои препоръки от тук, пък дано се махне!  Flutter  Peace
А иначе за лекарката - ще ми предпише още нещо, никаква причина няма да се търси.  Confused

# 10
  • Мнения: 2 229
Няма никаква логика от такава алергия - освен да си алергична към метали и като си извиваш миглите, металната част да ти докосва клепачите? Thinking Но трябва да е невероятна тая алергия, за да се получи от моментно докосване! Shocked

# 11
  • Мнения: 224
Да, аз имам точно такава алергия, поради което не мога да нося никакви дрънкулки, само златни и сребърни бижута, но забелязвам, че когато е топло ми се обострят реакциите на кожата... може да е комплексно, знам ли и аз...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт