Български ресторанти?

  • 26 159
  • 71
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За съжаление, в Холандия не знам за нито един български ресторант и се замислих, че ще е интересно да споделите има ли такива при вас, посещавате ли ги, отзиви. Какви хора се събират, тези места островчета на българксото ли са.....?

Сега случайно открих един такъв ресторант в Монтреал (Le Petit Caveau), но не мога да отворя снимки да видя атмосферата, собствениците, ястията (ще ми е интересно някой бил там да сподели как е).

# 1
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Да, ходила съм в 'Le Petit Caveau'. Нямам добри спомени Imp !

# 2
  • При семейството си
  • Мнения: 6 507
В Лос Анжелис има български ресторант "Дунав". Обстановката е по-скоро битова, менюто - традиционните ястия. Струва ми се, че не е много посещаван. Обслужването беше добро. Нямаха обаче разрешително за продажба на алкохол и паркинг, а както знаем за нас българите първото е много важно, а за града второто е наложително.
Виж в Лас Вегас е друга или поне беше друга работа. Повечето българи го знаят и посещават. Спирам, че ми потекоха лигите и ми се приходи пак.

# 3
  • Мнения: 142
Браво много хубава тема... Simple Smile
Може ли някой да сподели впечатления от Лондон (ако има такъв)?
Доколкото знам в  в Ню Йорк бил доста скъп.  Ако някой е ходил там, моля споделете!
Поздрави

# 4
  • Мнения: 352
Откакто съм тук, в Братислава имаше три опита за отваряне на български ресторант. Казвам опити, защото първите два ресторанта непросъществуваха по-дълго от година, година и половина. Не бях особено доволна от тях, най-вече заради факта, че не използваха истински български продукти. Но пък сервитьорите си бяха българи и си лафеха, пушеха и гледаха телевизия на една маса до бара съвсем по български. Wink

Последният ресторант се казва Механа и чух, че са разширили асортимента и вече предлагат балкански специалитети. Дано оцелеят.  Simple Smile Още не сме ходили, но ще отидем някой ден.

Чувала съм, че има много добър български ресторант в Мадрид - със супер атмосфера и вкусни кюфтенца.  Flutter  Тук това с атмосферата някак не се получи.  Confused

# 5
  • Мнения: 3 521
В Нюрнберг има вече български ресторант, но предлагат и гръцка и немска кухня.
Държи го двойка със "смесен брак".
Хубаво е, чисто, приятно и порциите са големи, цените - немски. Препоръчвам го с две ръце на всички в района или гости на града.
Hans-Sachs Restaurant

# 6
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Не липсват  Grinning
В Яфо има няколко: Витоша, Бояна, Монката: http://www.vitosha.co.il/  Grinning http://www.bizinfo.co.il/boyana/
В Тел Авив на една от улиците за ресторанти се намира "София"  Wink
атмосферата  и кухнята

Казвали са ми, че и в Бат Ям има, а в Беер Шева и в Хайфа - има ресторанти с балканска кухня, не конкретно с българска храна... Мисля, че израелците много обичат балканската кухня  Peace

Във всички тях се поднася и по нещо малко от местната кухня, но за лютеничка и луканка си заслужава да се отиде  Mr. Green Имайки предвид, че ресторантите в Израел по принцип не са евтини, то и в бг ресторантите цените не са ниски, но са поносими... Кухнята е добра!

В някои от тях има дни за българската общност, възрастните хора от старата имиграция идват редовно, в съботите се пълнят с израелци  Peace Някога "София" беше в Яфо и тогава имаше там едни чалгаджийски истории и силно присъствие на гастербайтери; откакто е в центъра на Тел Авив ресторантът стана доста изискано място. "Витоша" предлага вкусна лютеница и това често ни привлича натам, но и като цяло готвят вкусно, а персоналът е изцяло български  Peace

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:30 от Mentha

# 7
  • Мнения: 5 183
Но пък сервитьорите си бяха българи и си лафеха, пушеха и гледаха телевизия на една маса до бара съвсем по български. Wink
Shocked вътре в самото заведение ли?  Shocked

# 8
  • Мнения: 1 271
И тук в Торревиеха си имаме БГ ресторант.
Препоръчвам го на всички посетили курорта!
Типичната българска механа с много вкусни и разнообразни ястия.
Ако случайно слезете до Средиземноморието в Испания, задължително опитайте-чушките бюрек, панираният кашкавал, шкембе чорбата и шашлиците  Heart Eyes
А пък какви супи правяяяяяят .... Айде, че станах пощелива....

# 9
  • Мнения: 27 524
Има два - Кошарите - тясно, миниатюрни порции и ужасяващи цени  Crazy
И до нас един - Воденицата- нов и голям, хубав, нормални цени, има оркестър, танци, воденица, добър е, ходим редовно, да  Peace

# 10
  • Мнения: 352
Но пък сервитьорите си бяха българи и си лафеха, пушеха и гледаха телевизия на една маса до бара съвсем по български. Wink
Shocked вътре в самото заведение ли?  Shocked
Да, уви....  Confused

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при нас имаше един - Албена, май вече е затворен.
не съм ходила.

от бг кухнята предлагаха: кюфте, кебапче, сирене по шопски и шопска салата.
останалото беше немска и интернационална кухня.
чувала съм, че май и жива музика има.

ходихме един път в Майнц, ресторанта е до гарата, под земята  Crazy
малък.
винаги съм си представяла, че хъшовете са се събирали в такива кръчмета  Joy

имаше 6-8 маси, жива музика (без чалга), ракията се сервираше по 50 и 100 гр. като в България, а не като в Германия по 20 гр.
според половинката шишчето и кебапчето били вкусни.
пържените картофи не бяха полуфабрикат.

обстановката не ми хареса  Confused
цените - не помня  Whistling
направи ми впечатление, че не само българи ходят, а и турци.

# 12
  • T"A
  • Мнения: 2 515
ракията се сервираше по 50 и 100 гр. като в България, а не като в Германия по 20 гр.

В ресторант "Витоша", за който споменах в предния си пост, ракията се сервира само по 100 гр и имам спомен, че  е скъпа. Не съм виждала израелци да пият тази огнена вода, още повече пък в такава разфасофка  Mr. Green

Забравих да спомена, че предлагат и шкембе-чорба (но и това май само българи поръчват)

# 13
  • Мнения: 323
А Австрия има "Плевен "и е в битов стил,хубав,но не луксозен,а в Ню Йорк от моя приятелка,която живее там каза,че е ходила в Манхатан в една бг.Механа

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Тук има БГ ресторант,но не се държи от българи,а от местни,които предлагат БГ кухня

Общи условия

Активация на акаунт