Как да сменя педиатърката?

  • 895
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте,искам да сменя лекарката ни,защото няколко пъти не ми вдига телефона точно когато се нуждаем от нея.
Може ли някой да ми обясни какви документи,къде трябва да се ходи и колко време ще ми отнеме.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Смяната на личните лекари става юни и декември, освен ако не си сменяш мястото на местоживеене. Така че ще трябва да изчакаш.

# 2
  • Мнения: 2 197
Допълвам, че не ти трябва нищо, новия педиатър, който избереш ще ти даде бланката да си я попълниш. Но е хубаво да си изискаш картона на детето, защото вътре има т.нар. имунизационна история, която после ти трябва за навсякъде.
А по въпроса за вдигането на телефона е въпрос на договорка. Аз съм се разбрала с нашата педиатърка и за посещенията в къщи и плащам. По този повод си вдига телефона винаги, даже и да е в отпуск. Е, случвало се е 4-5 пъти за времето досега, дъщеря ми беше много здраво дете преди да тръгне на ясла.

# 3
  • Мнения: 2 821
Но е хубаво да си изискаш картона на детето, защото вътре има т.нар. имунизационна история, която после ти трябва за навсякъде.
Предаването на документацията става служебно. Стария е задължен да предаде на новия.

Аз съм се разбрала с нашата педиатърка и за посещенията в къщи и плащам.
Здравна каса заплаща на педиатрите, и не само на тях, домашни посещения.

# 4
  • Мнения: 4 335
Ли4ния лекар може да се смени по ВСЯКО време на годината с подаване на молба Naughty

# 5
  • Мнения: 37
Допълвам, че не ти трябва нищо, новия педиатър, който избереш ще ти даде бланката да си я попълниш. Но е хубаво да си изискаш картона на детето, защото вътре има т.нар. имунизационна история, която после ти трябва за навсякъде.
А по въпроса за вдигането на телефона е въпрос на договорка. Аз съм се разбрала с нашата педиатърка и за посещенията в къщи и плащам. По този повод си вдига телефона винаги, даже и да е в отпуск. Е, случвало се е 4-5 пъти за времето досега, дъщеря ми беше много здраво дете преди да тръгне на ясла.
Не разбирам,защо трябва да плащам,нали за това е личен лекар.Още повече,че става въпрос за бебета.През деня бях се обадила да и кажа,че малкиа е с темп.Вечерта в 8 ч.вдигна 39 гр.,но тя не ми вдигна тел. въпреки,че знае какво става.След като не издържа на работата,да си смени професиата! clean

# 6
  • Мнения: 2 197
Принципно са длъжни да са на разположение, но това не означава, че реално е така. Затова аз съм си разрешила въпроса по този начин. Иначе 39о температура на бебе за мен би било равнозначно на воденето му в спешен център. И то не да чакам някой да дойде (защото видите ли са длъжни), а си го товаря на колата и отиваме. И не виждам личния лекар какво по-различно може да препоръча. Иначе на теория и раждането е безплатно ама...
И смяната на личния лекар става само два пъти в годината, освен при смяна на адресната регистрация и то за различни градове.

# 7
  • Мнения: 4 335
Пак да кажа,4е аз си смених ли4ния лекар на 19.02.08 без да сменям местожителство.Не бях доволна и подадох молба,която беше удобрена в 3 дневен срок Peace

# 8
  • Мнения: 37
Принципно са длъжни да са на разположение, но това не означава, че реално е така. Затова аз съм си разрешила въпроса по този начин. Иначе 39о температура на бебе за мен би било равнозначно на воденето му в спешен център. И то не да чакам някой да дойде (защото видите ли са длъжни), а си го товаря на колата и отиваме. И не виждам личния лекар какво по-различно може да препоръча. Иначе на теория и раждането е безплатно ама...
И смяната на личния лекар става само два пъти в годината, освен при смяна на адресната регистрация и то за различни градове.
Аз не съм искала да дойде,а елементарно да ми вдигне телефона и да ми даде съвет как да постъпя дали трябва да взема спешни мерки,или че има начин как да се контролира Т до сътринта.А те със сигурност са длъжни.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 592
Но е хубаво да си изискаш картона на детето, защото вътре има т.нар. имунизационна история, която после ти трябва за навсякъде.

Картонът на дечко винаги си е бил в мен... Изобщо не бих се съгласила друг да го съхранява... newsm78

# 10
  • Мнения: 37
Нашиа картон е в тях.В момента,в който го занесох,та досега

# 11
  • Мнения: 511
За да смениш лекар,по време когато не е предназначено(юни и декември) се пуска молба в здравната каса,в която си изброила причините за това си желание,но те трябва да са основателни.Ако я търсиш когато е извън работно време и дежурствата и се поемат от някой център,тя е в правото си да не си вдига телефона.Успех с това което ще решиш!

Общи условия

Активация на акаунт