Как да превърнем терасата в дрешник?

  • 5 042
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
 Mr. Green
Ще правим ремонт вкъщи и ще местим спалняра в по-голямата стая. Терасата там е доста мрачна и досега не сме я използвали дори за да поседнем малко на нея за по кафе...Мислихме да разбием стената и да стане част от стаята, но от едно време насам ми се върти идеята да я превърна в нещо като стаичка за дрехи, обувки и т.н. Гардеробът вече ми отеснява, а и имам доста дрехи.
Та въпросът ми е правил ли е някой досега от терасата си дрешник и как точно да стане? Crazy Ще се радвам на всякакви идеи   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 891
Ако направиш гардероб, няма ли да спреш притока на светлина към стаята? Сега, като се замисля, ако дрехите са ти на двете страници на терасата, а под прозореца имаш някакви ниски мебели и отделиш със стъклен параван, може и да стане нещо.

# 2
  • Мнения: 4 300
Според мен по опасното е да няма влага и да не избелеят дрехите ако са на пряка светлина.
Имаше тук подобно преустройство със снимка на една потребителка, пробвай се с търсачката или дори през гугъл.

# 3
  • Мнения: 1 243
Мда, мислих го и аз това със светлината. Тя по принцип си е доста мрачна стая, но прозорец със сигурност ще има - не само заради светлината, а и за да влиза въздух. Сега като се задълбоча по-сериозно, май няма как да стане това, което искам  Thinking
Все пак съм отворена за идеи  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 305
Драсни една схемичка на стаята, така ще сме по-полезни. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 243
Да драсна схемичка?.....Идея си нямам как да го направя! Laughing

Рокси, не ожах да открия нищо с търсачката. Ако ти успееш, ще ти бъда много благодарна! Hug

# 6
  • Мнения: 1 305
Да драсна схемичка?.....Идея си нямам как да го направя! Laughing


Ми нали имаш пейнт на компа? Рисуваш един правоъгълник , ако това е формата на стаята, един правоъгълник залепен до него, който ще представлява терасата, указваш къде са врати и прозорци и накрая лепваш и размерите на стаята.  Grinning Елементарно.
Аз лично ползвам аутокад за тези цели, ама обучението ще отнеме време.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 575
В момента точно това правим в детската стая с тераса, която гледа към улицата, винаги е прашна и никога не сме я ползвали по предназначение.
Използваме лек итонг, отвън ще сложим солидно количество изолация, за да няма мухъл.
От едната страна ще сложим гардеробчето на детето (за да си го ползваме), а от другата вградени чекмеджета и етажерки.
Ще сложим и осветление.
Стаята ни няма да се затъмни т.к има още 2 други прозореца, няма да се кърти стената - ще махнем само вратата.

# 8
  • BG
  • Мнения: 794
Аз направих такова нещо, но терасата ми е в единият ъгъл на стаята, а на другия имам прозорец  Peace
Терасата е със щори, които затъмняват помещението, на едната стена имам закачалки на 2 реда, а където са прозорците са ниски шкафове  Peace

От моите обяснения май нищо не се разбира, ама съм пускала някъде снимки във форума, може на търсачката да излезе нещо  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 38 209
Ако терасата ти е стандартна, избивате стената под прозореца, затваряте, слагате дограма, оправяте всичко - изолации, замазки и слагаш два малки двукрили гардероба в двата края - сместват се перфектно. Има и с плъзгащи врати. Или гардеробче от едната, а комод за обувките - от другата страна.

# 10
  • Мнения: 1 243
rozaly, ще чакам снимките ти с нетърпение, ако имаш възможност да ги постнеш отново!  Hug

Дилянка, хубаво си го обяснила, само се замислих, терасата все пак трябва да се остукли и отнякде да се отваря, нали така - за проветряване и да влиза светлина. Притеснява ме дали така няма да се отоплява по-трудно, и без това е студена стая, а и влагата или слънцето да не прецакат дрехите ..Абе има доста неизвестни, май трябва сериозно да претегля плюсовете и минусите. Но имам голямо желание, така че сте ми много от помощ!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 300
Не можах да открия снимките, аз затова се надявах че някой друг ще се справи по добре от мен с търсенето. Може и тези на Розали да са били, помня че мебелите бяха от тъмно дърво, имаше скрин някакъв.
Това, което е написала Дилянка е ок и според мен, като може на външната стена, под прозореца да се сложат ниски шкафове с чекмеджета или нисък лост за ризи и т.н. Слънцето няма да прецака дрехите, ако са затворени ( може с някакви плъзгащи врати или тип хармоника).
Но наистина трябва много добре да се обмисли въпроса с отоплението и вентилацията, респ. мухлясването през зимата.
Нашата тераса е остъклена, от двете страни граничи с вътрешни стени, една към балкона на комшията и една външна. Иззидана е с итонг и ал. дограма, тавана е с изолация и пак имаме големи проблеми с влага и мухъл. Тази година я държах почти нон стоп с отворен прозорец, за да се спасим що годе.

# 12
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Bellucci ,аз съм твоят човек.Сигурно ще искаш и снимки,но това евентуално утре може да се получи. Laughing
Нашата тераса е пред спалнята ни,но също има излаз и от детската стая.Когато купихме апартамента беше остъклена с винкел и мухлясала.И понеже е със северно изложение решихме ,че може да я използваме по-разумно.
Изградиха се стенички с итонг и поръчахме двукрилен прозорец.Мъжът ми направи цялостна вътрешна изолация на помещението в т.ч.под и таван.А пък най-доволна съм от двукрилния гардероб,който също сам направи.
Нашият балкон аз по скоро наричам килера, защото там успяхме да съберем и фризера и важни неща като прахосмукачка,кофа ,метла,лопата и пр.подобни неща.А през зимата си държа и прозаични неща като картофи и лук.

# 13
  • Мнения: 1 243
ellytza, чакам снимки... Praynig Hug Много се запалих по идеята и наистина ми се ще да стане нещо удобно и практично,защото като тераса дефакто е неизползваема през повечето месеци в годината.

rozaly, на теб също мн разчитам!  bouquet

# 14
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Kakto писах вчера нашата  тераса си е  баш килер,какво ли няма вътре  newsm78
 Пропуснах и инструментите на мъжът ми ,които са N на брой. Laughing , а в самият гардероб държа само връхни дрехи(палта ,якета),които са в калъфи на закачалки и кутиите с обувки.

Общи условия

Активация на акаунт