отопление

  • 2 528
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мами.И аз ще ставам мама-живот и здраве след 2 месеца.Искам да попитам има ли мами които се отопляват с конвектори.Видях в интернет като най-добри и икономични били АДАКС-някой да каже мнението си ако има такъв.Топлят ли и икономични ли са,апартамента ни е измазан с 6-камерна дограма.А някой има ли Аплимо защото са някакви нови и незнам дали са хубави.Откяде мога да си купя Адакс,за аплимо видях че ги има в ритони-Бургас,а за Адакс  къде мога да ги намеря около Бургас или оклоло Сливен,ако няма там къде?ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 641
Здравей,
Преди всички леко раждане и живо и здраво прекрасно бебе.
С конвекторните радиатори нямам опит, но преди 5 години си взехме IR радиатор на Аплимо точно  от Ритони в Бургас. Принципът на работа е различен от стандартните отоплителни уреди (те топлят въздуха). Инфрачервените затоплят предметите в стаята и топлят тялото. След това предметите отдават акумулираната топлина. Разходът им на енергия е различен и е в зависимост от кубатурата на стаята, но ако отидете да ги разгледате ще ви консултират. Определено не са икономични като климатиците, но аз ги предпочитам за спални помещения. Топлината от тях създава много приятен уют.
Успех в избора   bouquet

# 2
  • Мнения: 224
Ние сме с конвектори, но нашите са Airelec. Доволна съм, защото успяват да си поддържат постоянна температура. За икономичност, не мога да кажа, защото сметките за ток винаги са ни били големи, а и то постоянно се вдигат цените, та вече не знам.

# 3
  • Мнения: 142
Здравей! Имай в предвид че конвекторите много изсушават въздуха и именно поради тази причина си взехме инфрачервен радиатор от Ритони. Много приятно затоплят и въобще не изсушават въздуха. Цената им е колкото един климатик горе- долу и разхода им е малко по- висок. Определено си заслужава за детската стая!

Общи условия

Активация на акаунт