фолиева киселина

  • 1 136
  • 15
  •   1
Отговори
Току що прочетох едно изказване относно фолиевата киселина , ще се опитем да цитирам : "Фолиевата киселина, консумирана ежедневно, може да предотврати между 50 и 75 процента от случаите на SPINA BIFIDA и ANENCEPHALY.Знаете ли какво е SPINA BIFIDA? Повечето хора не знаят. Това е вроден дефект, който се състои в непълно изграждане на гръбнака (по-точно на невралната тръба) по време на бременността. Като резултат детето се ражда инвалид (с парализа на долните крайници) или умира от инфекция скоро след раждането – в зависимост от това доколко е засегнат гръбначният стълб."
   

Мале ще се побъркам  newsm45 , че аз не съм пила въобще фолиева киселина .
Като ходя на видеозон лекаря не виждали как се развива гръбначния стълб на детето ?1?
Моля ви хора кажете нещо , знам че малко откачам не ми се сърдете  Weary

# 1
  • Мнения: 7 186
Ей Клео като ти чета напоследък темите ми се струва,че малко психясваш Laughing.То си е нормално де,все пак си бременна и хормоните ти са каша.Моят съвет е първо да се успокоиш и да се опиташ да мислиш позитивно и да прогониш черногледството,защото това не се отразява добре на бебето.
В кой месец си?Фолиевата киселина е хубаво да се пие преди забременяване и след това до 3 месец включително,обаче това е просто превантивна мярка,не е казано,че ако не си пила фолиева к-на детето ти непременно ще бъде със спина бифида.Те бабите едно време само фолиева киселина са пили да знаеш Mr. GreenДа не говорим,че на видеозона се вижда развитието на гръбначния стълб.Ако си в начална бременност започни да пиеш,но предполагам,че твоят гинеколог ти е изписал?Ако пиеш Матерна-тя също съдържа фолиева.Пусни и една търсачка,има доста писано по въпроса,ама сега ме мързи да търся аз Confused.Успех и релакс Wink

# 2
  • Мнения: 9 894
олеле, майко, пак ли за ФК?
Клео, я влез в Искам бебе, в закованата тема "Библиотека", пък прочети колко мнооого е изписано за ФК.
И не се шашкай, и аз пих, пих, после пък спрях и забравих...и във втория месец докторката ми изписа пак.

# 3
  • Мнения: 7 186
ЕТО ти материали от библиотеката,отиди на буквата Ф Wink

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Уф, направи си една тема и там питай всеки път-не искам да прозвуча грубо.
Фолиевата киселина е полезна, но като не си я пила, какво можеш да направиш?
Гледай да си спокойна и май се опитай да четеш по-малко.
За съжаление от 100 предвидени неща ще се случи 101, така че се опитай да градиш и да дебелееш Wink Wink

# 5
Аз съм вече ще влизам в 9-ия и дали има смисъл да пия де пих матерна само 2 месеца .
А пък определно имам нужда да посетя психиатър  smile3521 параноята ми расте наравно с корема колкото по голям толкова по се задълбочава и тя  Wink ама аз и по принцип си давам малко отклонения  newsm08

# 6
  • Мнения: 7 186
Аз съм вече ще влизам в 9-ия и дали има смисъл да пия де пих матерна само 2 месеца .
Ехеййй ти баш навреме си се присетила за фолиевата! Laughing Няма смисъл вече,че твоят гинеколог не ти ли е казвал в началото да пиеш фолиева?

# 7
Уф, направи си една тема и там питай всеки път-не искам да прозвуча грубо.
Съжалява ще се опитам да се кротна малко то моито май наистина не се трае вече   newsm53

# 8
  • Мнения: 4 068
Фолиевата киселина се прима до третия месец от бременността. Само в този период тя предотвратява появата на тези аномалии. Ти обаче няма какво да се притесняваш според мен. Ако си ходила на фетална морфология вече трябва да са ти казали дали всичко с бебо е наред. Пък и доктора досега да е видял сто пъти според мен. То се вижда съвсем ясно гръбначното стълбче. Така че карай я по-спокойно. Мисли си за срещата с бебо, а не за разни щуротии дето те хвърлят в паника само.

# 9
  • Мнения: 1 873
Клео пила ли си някакви витамини?И ако да обърнала ли си внимание на съдържанието?Аз Матерна не съм пила, а моята генеколожка ми изписа френски витамини Top Levure...та в тези витамини имаше голямо съдържание на фолиева киселина и не съм взимала допълнително!
Съвета ми е да спреш да четеш толкова медицинска литература...остави я за лекарите!
Фоклиевата киселина се пие в първите месеци...някой специалисти казват, че трябва през цялата бременност.....Консултирай се с твоя лекар и спри да психясваш!Пускайки такива теми притесняваш много мами!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 242
Не се шашкай, щом лекаря ти не ти е казал нищо значи всичко е наред. При преглед на ехограф лекарите първо гледат сърдечната дейност, след това гръбначето (особено по-малките месеци) и след това крайниците и т.н. Знам го, защото почти на всеки преглед лекарите в ЖК ми обясняваха какво гледат. Така че спокойно, всичко ще е наред, леко раждане и скоро ще си гушкаш бебчето и ще видиш, че ще си е съвсем добре и всичките ти страхове ще изчезнат. А и не забравяй, че фолиевата киселина се набавя и с храната, т.е. ти си му вече дала необходимото, дори и да не си пила.

# 11
  • Мнения: 5 577
Моята етърва е бременна и каза че и е лошо от Ф.К.
Консултирала се е с лекарката си, и са и казали щом и прилошава да не я пие.
Така тя не е пила повече от седмица.
Лекарката е казала, че и преди са раждали здрави деца без  Ф.К.
Аз лично бих пила, без значение прилошава ли ми или не, но това не е за тази тема.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 181
спокойно!!!!
аз не съм изпила нито едно хапче ФК нито преди да забременея,нито докато бях бременна,нито сега.не съм пила и никакви витамини през бременноста.детето ми е живо и здраво,аз също.

# 13
  • Мнения: 739
и според меня няма място са паника.  Stop Моят лекар не ми предписа нито фолиева киселина, нито др.витамини да пия, абсолютно нищо. Според него така само бебето щяло да стане по-голямо и да затрудни раждането.  newsm32 А всичко необходимо може да се набави от изобилието от плодове и зеленчуци сега. Доверявам му се, защото е шеф на клиниката в б-ца Лозенец (бившата Правителствена), възрастен, сигурно доста мими са му минали през ръцете и доста неща е видял. Хвалят го като голям професионалист. Но е индивидуално. При какъвто лекар тръгнеш - него да слушаш, иначе нещо може да се обърка. Успех и леко раждане! Убедена съм, че всичко ще е наред и ще имаш здраво и усмихнато бебче!   ylinfant Не се притеснявай, още малко остава.

# 14
  • Мнения: 2 292
Ами и аз не си я взимах редовно, но все пак ми я бяха предписало, все забравях и все ми секараха , защото не само че фолиевата киселина е полезна за бебето, ами в моите таблетки е комбинирана с йод - защото от щитовидната ти жлеза се изисква много повече йод от нормално и може да се увреди жлезата.
На ултразвук се вижда - на втория скреенинг - на органите 20-22 седмица това е едно от нещата които гледат.
А не се притеснявай фолиева киселина се съдържа и в много от храните които поемаме - ако си се хранила пълноценно няма страшно. Пък и тя се взима още от преди да забременееш - при желание за бременност и главно през първите 3 месеца ... много хора през повечето от това време си нямат понятие за какво ги чака а децата им са наред ...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт