луксация и раждане

  • 3 539
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте! Може би вече е обсъждана тази тема, но не успях да открия нищо по нея...
Аз съм се родила с луксация, която е коригирана с каиши, още докато съм била на 5-6 месеца и нямам никакъв спомен от нея. Сега съм бременна в 7 месец и се замислих дали все пак има някаква връзка с това, че съм имала проблем с тазобедрента става и вида раждане, който предпочитам /естествено раждане/... Ще се посъветвам и с моя лекар, но все пак бих искала да чуя и вашето мнение, и особено на майки, които са имали същия "проблем" и вече са родили - непременно със секцио ли трябва да се роди?! Досега не се бях замисляла, но скоро чух случайно да се коментира този въпрос ...

# 1
  • Лондон
  • Мнения: 449
Непременно говори с някой добър ортопед от Горна Баня. При мен положението е било много по-тежко, седене в апарат 2.5 години и прохождане на 3 години и след консултацията миналата година лекарят ми каза, че рискувам да седна директно в инвалиден стол ако опитам нормално раждане. Аз, естествено, не рискувах...

# 2
  • Мнения: 2 131
Доколкото знам, при луксация лекарите препоръчват секцио. При теб явно проблемът е разрешен, както разбирам. Но най-добре се консултирай с лекар, за да разбереш дали има някакви евентуални рискове при нормално раждане.

# 3
  • Мнения: 1 187
 И аз знам, че препоръчват секцио, но наистина ти трябва добър специалист, за да не поемаш излишни рискове. Леко раждане от мен.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се със специалист

# 5
  • Мнения: 2 960
Доколкото знам, при луксация лекарите препоръчват секцио. При теб явно проблемът е разрешен, както разбирам. Но най-добре се консултирай с лекар, за да разбереш дали има някакви евентуални рискове при нормално раждане.
Peace

# 6
  • Мнения: 2 807
mimkatabg, непременно направи консултация и с ортопед, и с гинеколог.
Ако имаш възможност за мнения от няколко лекари - още по-добре.

Познавам момиче с луксация подобна на твоята (има правени и 2 операции обаче!), но не е омъжена и не е била бременна.
Още когато е била малка са й(им) казали, че най-вероятно ще ражда с цезарово сечение(секцио).

Спокойна и усмихната бременност желая!  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
Дъщеря ми роди секцио. Едни казваха, че нямало нищо да и стане, други, че може да и се извади ставата.Избра си секцио, защото искаше да е сигурна,че нищо няма да и стане.Познавам лично две момичета, които са получили разместване на ставата при раждане.Едното казваше, че като роди и второто си дете, ще си направи операция за наместване на ставата. Другото и досега така си ходи, не се реши на операция.А са били добре преди раждането.Така, че съвет от лекар специалист и ти решаваш какво искаш.

# 8
  • Мнения: 729
Аз съм с двустранна луксация но нямам операции и въпреки всичко ме бяха предупредили,че трябва да родя секцио.Разбира се пошлушах лекарите и двете си деца родих секцио и не съжалявам.Нормалното раждане е рисковано за ставите ти.Имам позната,която роди нормално и сега ще ходи на операция за смяна на става.

# 9
  • Мнения: 620
Всичко опира до вида луксация, тежестта й, широчината на таза, формата му и ...... късмет. Имам приятелка, която се е родила с луксация, била е на апарат, изтърпяла е няколко операции във вече училищна възраст, винаги е куцала и преди една година роди нормално без викакви проблеми. Лекарите са приценили, че ще се справи и се оказаха прави.
Но има случаи и на обратното. Така че добре трябва да премислиш нещата и задължително да се консултираш с ортопед няколко пъти през бремеността, както и на края с писмени препоръки за вида раждане.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Луксацията ми е късно открита, на 10 год, оперирана съм, едната ми става е по-плитка от другата.
Имам две нормални раждания, никакви проблеми с луксацията.
Доколкото знам, не раждането е проблем, а бременността, и предупреждаваха ме да внимавам да не пълнея и да не качвам над 15 кг.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 11:37 от firebird

# 11
  • Мнения: 109
Благодаря на всички за публикациите! Явно е доста по-сериозно, отколото си мислех! Непременно ще се консултирам с лекар! При мен положението е такова, че луксацията ми се е появила при самото раждане - рязко издърпване на крака и измъкване на ставата... Бързо съм се оправила, не съм имала операции и др. по-тежки манипулации, само каиши...

# 12
  • Мнения: 3 268
Имам позната с такъв проблем.Роди със секцио.

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
С луксация на дясната тазобедрена става съм. Като малка с 2 операции, на 17-годишна възраст се наложиха още 3 (поради некадърността на доктора, правил първите две). Та докторите там казаха следното - по време на бременност внимавай да не напълняваш много, и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕКЦИО. Да, има вероятност при естествено раждане нещата да минат добре, но има вероятност и да минат ужасно зле. Така че аз лично за себе си реших да не рискувам. В края на краищата искам сама да си гледам децата, а не мъжът ми да гледа инвалид и дете.

# 14
  • Мнения: 160
Аз съм родена с двустранна луксация и нищо не ми е помогнало, само операция. Но, нито в Америка, нито в реномирана болница в Азия някой взе на сериозно това, което Бг лекарите твърдят и си родих нормално. Според мен (и не само) секциото е много по-голям риск, но в Бг знам че и ако очила имаш пак ти предписват секцио "да не рискуват." Е, ако така ти поднесат нещата, коя майка би спорила с лекаря си. По добре се образовай ти самата и се надявам да попаднеш на човек, който малко или много е на ясно със световните тенденции, а не да приказва глупости,които си е изсмукал от пръстите... Все пак, ако някои лекар ви каже нещо, защо не го попитате какъв е източника на тази инфо... ако е свестен човек би трябвало да ви покаже книга, научно списание, или нещо такова... нали за това плащат в Бг сума пари, за най-доброто.

Общи условия

Активация на акаунт