Вагинален спрей, вагинални лепенки, нагинални таблетки??????

  • 1 028
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте майчета,

моля ви дайте ми повече инфо за тези вагинални лепенки , спрей и таблетки.Разбрах , че с тяхна помощ се предизвикват контракции и разкрития.Аз вече преносвам 3 ден и си стоя с 2 см разкритие и дебела щийка на матката цял месец .Няма никакви признаци за увеличаване на см. и въобще за някакви контракции.
Моля ви ако знаете повече за тях , да ми кажете как се казват и горе долу на каква цена са??
Предварително ви благодаря за отговорите.

 
 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 544
Миличка, остави ги тези работи. Без лекарско предписание не прави нищо. Аз бях без никакво разкритие  3 дни след термина и на слушането на тонове в събота в 20,30-21,00 и като се прибрахме почнаха контракциите към 23,00. А докторката само викаше- Абе това твойто е толкова спокойно, не ще да излиза и това си е. И ми вика пий рициново масло да се разстроиш леко и да раздвижиш малко перисталтиката. АМА АЗ КАКВО РИЦИНОВО ПИХ ПЛОДОВО ПРЯСНО МЛЯКО И ШВЕПС И ТАКА СИ Я РАЗДВИЖИХ ЧЕ В НЕДЕЛЯ В 14,40 РОДИХ.

# 2
  • Мнения: 211
И аз преносвах, но наблегнах на разходките / по 7-8 часа/ и бебо тръгна  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 807
ina_hris,
ето ти подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32279.0

вчера се коментираше по нея Wink

Иначе ти копирам част от моето мнение:

Вагиналната таблетка се поставя, за да се предизвика раждането, ако:
  - термина ти наближава и бебето е едро
  - ако са изтекли водите, а нямаш контракции
  - ако термина е минал, НО след преценка на лекар.

Необходимото разкритие се получава за различно време при отделните родилки, може контракциите да започнат и след половин час, а може и след няколко.

По-добре се посъветвай с лекар.
Ако ще ангажираш някой, той ще прецени най-добре.
Ако мислиш да раждаш, при който екип е на смяна,  може и да те изчакат да преносиш до 7-я ден (повечето така процедират), като е добре обаче всеки ден да се слушат тоновете на Бебчо.

Успех и дано гушнеш бебчето си възможно най-скоро!  bouquet

# 4
  • Мнения: 353
Вагиналните таблетки за ускоряване зреенето на шийката са простагландини-Cytotek(Misoprostol),не се продават у нас.Гинеколозите,които работят с тях си ги набавят от чужбина и ги продават на солени цени тук.
Между другото това с рициновото масло е изпитан метод-доста гинеколози го прилагат!
Няма страшно,до 14ден преносване е нормално.

# 5
  • Мнения: 2 807
За цената забравих да ти пиша - по 40 лева били (на мен не са ми слагали), от някаква аптека в София.

# 6
  • Мнения: 221
тези табл,се поставят от лекар,дълбоко в шийката имисля ,че са към 150лв,специално за Цитотек

# 7
  • Мнения: 2 807
Забравих да ти пиша, ако не знаеш, де Wink, че задължително се поставя от гинеколог!

Айде, успех и леко раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт