Спешно! Моля за съвет!

  • 514
  • 8
  •   1
Отговори
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Снощи ме сполетя рядкото щастие, ама беше много зле положението. През час в тоалетната, болки, напъни за повръщане, имах чувството, че ще припадна единия път.
Сега вече съм по-добре де, но много се притеснявам мога ли да кърмя бебчо при това положение. Имам подозрения, че разтройството ми е следствие на едно месо, въпреки че и мъжът ми яде от него, а му няма нищо. А може и да е от притеснение за бебчо, понеже дупето му се беше подсякло жестоко (чак до кръв Cry ) и аз се сдухах яко.
Вече се консултирах с педиатърката, тя ме посъветва да спра да го кърмя 2-3 дни, изписа ми нелидикс, ентерол и диета. Аз обаче се притеснявам, че така ще ми намалее кърмата, а и бебчо не ще да пие с биберон, а и изцедена кърма имам само за 1 ден.
Може ли да му стане нещо на бебчо, ако го кърмя? То снощи го кърмих, а то тогава положението беше най-зле, та ако са преминали някакви отрови в кърмата, той ги е поел. Въпросът ми е малко след дъжд качулка, но пък сега да спра ли да го кърмя или не?
Предварително Ви благодаря за отговорите, защото знам, че пишещите тук сте много отзивчиви!

Забравих да добавя, че все още сме само на кърма.

# 1
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Уф, и още нещо забравих - пила съм само активен въглен и нищо обезболяващо.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен трябва да кърмиш.По две причини - ако е от месото, то вече си кърмила в най-лошия период и няма какво да се пазите вече; ако е от вирус - само с кърмене ще предпазиш бебето от разболяване.Диета си пази, за лекарствата - пий само тези, които са съвместими с кърменето, аз не съм сигурна за предписаните ти...май ентерол можеше, но все пак провери.За смекта съм сигурна, че може да пиеш.Актовният въглен мисля, че е безопасен.Все пак провери.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Кърми го.
Ентерол можеш да взимаш, както и да минеш на запичаща диета - сирене, сухар/препечен хляб, ориз, моркови, банани. Чай от гьозум тоже.
Ако случайно е нещо вирусно, а не просто стомашно разстройство, ще помогнеш на бебето чрез кърмата, като предадеш антителата, които ти изработваш.
Не забравяй да пиеш течности, за да не се обезводниш от стомашното разстройство!

# 4
  • Мнения: 590
 Бях в подобно положение през зимата. Пипнах ентеровирус - разстройство и повръщане цяла седмица. Не можех да задържа дори и вода Cry Много ми помогнаха суровите моркови.  Кърмех през цялото време. Нямах много кърма и бебка висеше по цял ден на гърдата. Разбира се и тя се зарази  но се оправи за 3 дни -  два пъти по-бързо от мен Laughing
Моят съвет е да продължаваш да   кърмиш. И много течности Grinning

# 5
  • Мнения: 6 243
виж какво намерих за тоя нелидикс
Цитат
Nalidixic acid (NegGram® )
Anti-infective;Quinolone
CATEGORY:C
BREAST FEEDING: Compatible [G9]
това е от тук: http://www.perinatology.com/exposures/druglist2.htm
Излиза, че е безопасен при кърмене. Дори и да решиш да го пиеш, не се налага да спираш да кърмиш бебчето.

Аз съм почитател на активния въглен - освен че е много ефикасен, е напълно безопасен за кърмачки.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето какво казват специалистите за кърмене при отравяне с храна:

If mom has food poisoning, breastfeeding should continue. As long as the symptoms are confined to the gastrointestinal tract (vomiting, diarrhea, stomach cramps), breastfeeding should continue without interruption as there is no risk to the baby. This is the case with most occurences of food poisoning. If the food poisoning progresses to septicemia, meaning the bacteria has passed into mom's bloodstream (mom would most likely be hospitalized), see this guidance from Dr. Ruth Lawrence:

"Maternal infections of the genitourinary or gastrointestinal tract do not pose a risk to infants except in the rare circumstances when septicemia occurs and bacteria might reach the milk. Even in this event, continued breastfeeding while the mother receives appropriate antibiotic therapy that is compatible with breastfeeding is the safest course for the infant. If the infecting organism is especially virulent or contagious (e.g., an invasive group A streptococcal infection causing severe disease in the mother), breastfeeding should continue after a temporary suspension during the first 24 hours of maternal therapy. Prophylactic or empiric therapy for the infant, against the same organism, may be indicated." [source: Lawrence RM & Lawrence RA. Given the Benefits of Breastfeeding, what Contraindications Exist?
Pediatric Clinics of North America 2001 (February);48(1): 235-51.]

С други думи, при "обикновено отравяне", придружено с повръщане, разтройство и т.н, токсините са ограничени до стом-чревния тракт и не преминават в кръвта, съответно в кърмата и можеш да кърмиш спокойно. Различен е случаят, ако бактериите преминат в кръвта и се развие отравяне на кръвта. Но това са много тежки случаи, но дори при тях, при определени условия, може да се кърми.

Бързо възстановяване:)!

Последна редакция: вт, 28 юни 2005, 18:59 от Iva_D

# 7
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Благодаря Ви много за подкрепата на решението ми, защото май още преди да пусна темата си бях наумила да кърмя. Сега се чувствам по-спокойна и по-добре, та смятам да изчакам малко преди да почна с лекарствата.
Иначе педиатърката ми е фен на късното захранване и изписва съвместими с кърменето лекарства. Само дето понякога се презастрахова.

# 8
  • Мнения: 790
Два пъти изкарах вируси със същите симптоми - и двата пъти не съм спирала да кърмя и на бебо му се разминаха. Само бедата е, че кърмата значително намалява от обезводняването - пий повече течности. Успех и да се оправите бързо!

Общи условия

Активация на акаунт