Скърца със зъби

  • 781
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 440
Кажете ,мами, имали ли сте такъв проблем и как се действа в такива случаи  newsm78 #Crazy ooooh! ?

# 1
  • Мнения: 6 315
Никак, детето просто е открило, че може да скърца. Синът ми си скърцоти все още - усеща, че ни дразни и по този начин привлича внимание.

# 2
  • Мнения: 5 577
Хехе,
колко зъб4ета имат, та 4ак скърцат??? Thinking Да са им здрави и бели!
Мамини сладки.

# 3
  • Мнения: 6 315
Моето бебе има вече 6 зъба и седмия пробива, но скърца откакто му пробиха и порастнаха малко горните зъбчета - демек откакто има 4. Много е неприятно за слушане, но това е положението - има си зъби - скърца си Wink.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 440
И аз му се чудя как скърца с тия 5 зъба ама на ...  Thinking

# 5
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Скърцането на зъби е знак за глисти #Crazy
Но моят брат до последно си скърцаше пък му нямаше нищо,консултирахме се с доктор и той каза ,че е нормално ако детето е по живо и игриво да го прави
Още повече ,че на вашата възраст децата са едни малки хуни smile3540

# 6
  • Мнения: 6 315
Скърцането на зъби е знак за глисти #Crazy

Зная, но все още са малки лапетиите. Моят не ходи и боклуци все още не яде, освен това не дава признаци да ги сърби дупето нощем и скърца само когато е буден Simple Smile.

# 7
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Ей сега не си ме разбрала правилно newsm78
Не казвам ,че имате а просто казвам какво знам по въпроса

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да, при по-големите деца по принцип се приема, че може да са знак за глисти ако скърца със зъби докато спи, но не е задължително. Синът ми скърца от време на време вечер докато спи, но правихме изследване и няма глисти. Обикновено започва, когато е със запушен нос и спи по-неспокойно или пък ако е бил по-превъзбуден преди да си легне и след това явно сънува нещо и започва да скърца. А на малките бебоци май им е интересен звука, който издават, защото много често се случва да скърцат като им се появят повечко зъбчета в устата.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 440
Той си скърца със зъби докато е буден и като му кажа "не"ми хвърля един учуден поглед тип "тая кво иска от мен сия пък" и пак си продължава  Thinking
А тва за глистите  #Crazy ... може ли при такова малко дете  newsm78

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз съм скърцала със зъби по време на сън, пък никога не съм имала глисти. Пък и бях големичка...щом си спомням....
Елина също скърцаше и докато е бъдна и докато спи...направо ме влудява този звук, но колкото по-малко внимание му обръщаш, толкова по-бързо ще спре да му е интерсно...Simple Smile
Не се притеснявай:)

# 11
  • Мнения: 2 142
 Понякога, когато съм стресирана, много напрегната или ядосана аз също скърцам със зъби. Моята Ема, също скърцаше със зъбки и денем и нощем. След като се уверих че не са глисти се успокоих. Педиатърката ни каза че по-емоционалните деца, често го правят, а както са написали по-нагоре, просто в един момент откриват че могат да издават такъв звук. Мен ме влудяваше, но не и обръщах внимание, постепенно, престана самичка.

Общи условия

Активация на акаунт