ДА ИЗГОНИМ КУЧЕТАТА ОТ ДЕТСКИТЕ ПЛОЩАДКИ!

  • 2 391
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Мили мами,
Аз от 4 месеца съм в редиците на родителите и едно от нещата, които ме ужасяват са домашните любимци изхождащи се в пясъчника! Аз съм отглеждала 12 години куче и то нито веднъж, за този период, дори не е влизало на детска площадка. И понеже съм сърдита, че кучкарите в квартала не се сещат,че след няколко месеца моето дете ще се рови в този пясъчник и ще лапа екскрементите на любимците им, започвам акция по изгонването им от площадката.
Първа стъпка:
Изрових една наредба на общината. Санкциите в нея са нищожни и реда на подаване и констатиране на жалби е безумен и сигурна съм безрезултатен, но все пак е начало.
Направих едно листче с извадки от наредбата и смятам да го принтирам и разлепя на площадката ни.
Ако на някой допадне първата ми идея, ето и я и нея:

***

З А Б Р А Н Е Н О  ЗА  К У Ч Е Т А


НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община

Чл. 4. Правила за отглеждане и развъждане на животни домашни любимци.
(1) Всеки собственик е длъжен:
1. да осигури поведение на домашния любимец, безопасно за живота и здравето на гражданите;
Чл. 5.
 (1) При присъствие на животно домашен любимец на обществено място собственикът е длъжен:
1. Да не оставя животното домашен любимец без надзор и да осигурява постоянен и непосредствен контрол върху поведението му.
4. Да носи със себе си регистрационните документи - ветеринарномедицински паспорт за бозайниците, а за кучетата и идентификационен медальон.
5. Да почисти мястото след дефекация на животното домашен любимец.
(2) Забранено е разхождането на животни:
1. На територията на детски градини и училища.
2. На територията на здравни заведения.
3. На територията на детски площадки.
4. На територията на градските паркове и градини за времето от 9,00 до 18,00 часа.
(3) Собственикът на куче е длъжен:
1. Да води кучето винаги и навсякъде само на повод и с намордник, ако е агресивно.
Чл. 14.  (1) Контролни органи по смисъла на Наредбата са кметът на СО, кметовете на райони и населени места, упълномощените от тях длъжностни лица и Столичният инспекторат.

Моля, сезирайте контролните органи при всяко забелязано нарушение на посочената Нередба!
***
Какво мислите по въпроса -дайте други идеи за действие.

# 1
  • Мнения: 1 919
хубава ти е идеята с разлепването дано поне се стреснат макар, че съм скептично настроена.
Успех! Ще следят темичката.

# 2
  • Мнения: 873
както съм казвала и друг път-болна тема!
аз смятам,че трябва всяка община да си има екопатрул,който да се следи и да глобява нарушителите със сериозни суми Peace
иначе сега само се караме с кучкарите,а те обидено обясняват как кучетата им са обезпаразитени и ваксинирани........
покрай домашните кучета се събират и уличните и от там идва опасноста ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 190
Вчера ми направи впечатление, че по нашите детски площадки (в Хасково) вече има такива табели, надписани с големи букви.
Друг е въпроса, колко дълго ще оцелеят самите табели и кой ще ги спазва.

Аз имам и една друга идея - до знака "забранено за кучета" да сложат и един фас в зачертано червено кръгче Rolling Eyes, аман вече, това е другото, което много ме дразни, когато сме на детска площадка и вярвам, че не само мен Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 641
... вече има такива табели, надписани с големи букви.
Друг е въпроса, колко дълго ще оцелеят самите табели и кой ще ги спазва.

В нашият парк не се спазваха първите 3 дни, а на четвъртия бяха изкъртени.

# 5
  • Мнения: 224
Хубава идея! За съжаление на никой не му пука за табелите щом няма реални санкции. При нас в Благоевград, където разхождам детето по едни алейки има поне пет табели, че е забранено за кучета, но е излишно да ви казвам, че постоянно има хора които си ги разхождат там. На всичкото отгоре миналия месец едно доста голямо куче /не разбирам от породи/ сериозно уплаши дъщеря ми, направо я разплака, а тъпия собственик ми вика, че нямало нищо #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Да.... не бих искала дъщеря ми, ровейки се в пясъка да намери подобна "играчка". Колко съм крещяла от балкона по тъпи лелки, които си оставят кучетата сутрин да серат в детската площадка /оградена м/у др. с оградка  Twisted Evil/.
Имам куче, обичам кучетата, обаче....
Ще принтвам и ще лепна, пък да видим.

# 7
  • Мнения: 2 068
Цитат
ДА ИЗГОНИМ КУЧЕТАТА ОТ ДЕТСКИТЕ ПЛОЩАДКИ!
бих добавила и конете   #2gunfire

# 8
  • Мнения: 180
Кalaka да не живееш в овча купел. във въпросната градинка си имаме 2-3 коня  hahaha
благодаря за подкрепата на всички - имах нужда да знам, че не съм просто изкукала майка.
ще пиша дали има ефект

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Тони4ка,

вярно, че не само теб, ама предпочитам да изровим един фас, отколкото едко кучешко.... Close

# 10
  • Мнения: 2 068
Кalaka да не живееш в овча купел. във въпросната градинка си имаме 2-3 коня  hahaha
не не живея там

 и не си изкукала аз от много време се ядосвам на един кон / вече станаха 2 /и на 10 кучета  които се разхождат пред къщата ни   #Cussing out
обърках се  ooooh! кучетата станаха 9 защото едното го убиха децата на комшията

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Не може ли да съставим някаква петиция, която да подпишем, мисля, че би имало по - голяма ефект? newsm78

По въпроса - болна тема ми е това и на мен, цял живот съм имала и имам животни да себе си, но сегашното положение е просто абсурдно... Стигнали сме дотам, че някои собственици на домашни любимци, да не кажа повечето, заемат по - високо място в обществената йерархия от ... майките.  #Cussing out И неслучайно - имат повече права, никой не им търси сметка, животните им "непречат", "не създават неудобства", "не цапат",  #2gunfire демек -  по - ценни са за държавата от децата ни...  #Cussing out За съжаление...  Rolling Eyes

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Вчера ми направи впечатление, че по нашите детски площадки (в Хасково) вече има такива табели, надписани с големи букви.
Друг е въпроса, колко дълго ще оцелеят самите табели и кой ще ги спазва.
аааа при нас (Несебър) има и се спазва Laughing
Иначе идеята на авторката е мн добра, дано има успех.
Какви са тия коне бе хора ooooh! ужа...

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
     ThinkingЕдна огромна немска овчарка се хвърли лаейки върху детето ми, събори го и не мога да обясня как го излаши.Разтреперах се....казаха на стопанката да го хване, защото кучето още налиташе към Александър.Тя ме гледаше спокойно и ме попита като дебил:"Какво толкова е станало?" Shocked.Само искам да кажа, че в завършек на случката набих стопанката.Сега малко ми е смешно (месец след случката), но ни най-малко не съжалявам.Казах й, че като я видя отново, пак ще я набия.Не съм вярвала, че някога мога да стигна до такава разправа, но наистина изпаднах в нервна криза.Сега сина ми пищи като види куче, постоянно се разправям със стопаните и бягаме от бездомните кучета.Бих повторила случката и с някой друг, съжалявам.Щом не разбират от дума и нямат елементарно уважение към децата поне-ще се бием.Като няма кой да оправи ситуацията, отивам към саморазправа.

 Но от известно време навсякъде е пълно със свободно пуснати безстопанствени коне.И от тях бягаме с количката и голямото дете Crossing ArmsНе знам кой колко е див и как ще реагира като минем покрай него.Малко трудничко ще ми е да се боря с тях Mr. Green.Но за конете са виновни циганите.Обаче трябва да ги интегрираме заедно с конете и нямаме право да се оплакваме! Crossing Arms

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Биляна,

аз пък те подкрепям  Peace Ако трябва и стопанката ще набия, а ако мога кучето ще го удуша Close

Общи условия

Активация на акаунт