Възможна ли е следната схема на кредитиране?

  • 552
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 790
Здравейте,

Изправен съм пред следния казус:
Наскоро си харесах жилище - струва 60 хил. евро и очевидно се нуждая от заем 50 хил. евро. Да, обаче с моите доходи, могат да ми отпуснат най-много 25-30 хил. евро. Баща ми има апартамент в друг град, който може евентуално да се ипотекира и остатъка да се покрие с този втори заем.
Въпросът ми е:
Възможно ли е на баща ми да отпуснат заем (чрез ипотекиране на съществуващ имот), с който да се покрие сума по закупуване на нов имот? Ако е възможно, какъв ще бъде заема - потребителски ли? Ако е възможно, какви са условията - освен, че ипотекира имот, ще изискват ли минимални доходи и т.н.?

Ще се радвам да получа компетентно мнение по въпроса. Благодаря предварително.

Поздрави

# 1
# 2
  • Враца
  • Мнения: 876
Да възможно е баща ти да бъде съкредитополучател и да ипотекира жилището в твоя полза...кредита при всички положения е ипотечен щом ще ипотекира жилище (но има и изключения)...доста банки вече се ориентираха към индивидуален подход към всеки клиент, ктака че важен е личния ти разговор с кредитния инспектор, защото получаването на изгоден и приемлив за теб заем зависи 99% от кредитния инспектор...за всеки случай ориентирай се към няколко банки и се срешни кредитни инспектори за да избереш най - удачния вариант за теб и да чуеш условията им и да си кажеш твоите...
мисля че повечето банки имат минимални изисквания за доход въпреки, че понякога го упоменават някъде ...
виж тук

Общи условия

Активация на акаунт