Дете, което не обича детските филмчета и телевизията..........

  • 1 513
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
МНого ми е интересно има ли и други деца, които на 3 годинки не се вълнуват от филмчетата? Изобщо не са и интересни. Ако пожелае да и пусна някое филмче го гледа точно 2 минути. След това става от дивана и се заема с други дейности.....
Интересно е, че им научава думичките, обаче въобще не гледа към телевизора или компютъра.
Гледам тук във форума, а и от майките на приятелчетата и, че децата си имат разни любими герои, Макуин, някакви колички, Уинкс и тем подобни, нашата госпожица ИЗОБЩО не я вълнуват. На нея и е интересно да се "навре" между нас "големите", да ни слуша какво говорим, докато приятелчетата и гледат поредния епизод на някое филмче. За нея максимата е-или да си играят на нещо(да бягат, да играят на кукли)с децата, или да е между големите. Филмчетата и телевизията не я забавляват по никакъв начин!

Та, не че ми е голям "дерт", но около нас, това моето е единственото дете, което не обича телевизията. Има ли други такива деца? newsm78Трябва ли да се притеснявам, че има някакъв проблем с концентрацията.......или.не ми се вярва много да е проблем, защото аз филми също не обичам да гледам, не ме влече........и сякаш нямам проблеми  Laughing newsm78ама знае ли човек.
Вчера една майка ми каза: "Аааааааааа, ама как няма да гледа филмчета бе, тя е голяма вече, ТРЯБВА да и е интересно!" Та се замислих по "проблема" newsm78

# 1
  • Мнения: 2 220
Моят син също е на 3 години. Гледа филмчета, доста. Според мен се радвай, че детето ти не се заседява пред компютъра или телевизора. Аз опитвам всякакви методи да го ограничава, още повече, че гледа и в яслата и съм много против, но...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Ами радвай се.
А книжки обича ли? Те са по-важни.

# 3
  • Мнения: 817
Да, към книжките проявява интерес, но държи да и ги преразказвам аз, а не да чета думите на атора, за да  разбере  края по бързо........

# 4
  • София
  • Мнения: 561
Моята дъщеря е малко по-малка от твоята, но също не се заглежда по филмчета. Казва - пусни ми филмче, а като й пусна точно след няколко минути спира да гледа и започва да се знимава с други неща. Аз лично не се притеснявам. Има достатъчно време пред нея да гледа филмчета, сега нека се занимава с други неща Simple Smile Висенето пред телевизора няма да избяга  Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Дъщеря ми не гледа филмчета и това никак не й липсва - писах ти ЛС  Hug Просто не е свикнала, занапред предстои това зомбиране, в детската градина ще се научи от споделеното с децата и ... неизбежно ще е май  Wink

# 6
  • Мнения: 1 134
... е детето - мечта! Laughing

Нормално е на тази възраст да не й се задържа много дълго вниманието само върху едно нещо. После ще се чудиш как да я отлепваш от телевизора.

# 7
  • Мнения: 817
... е детето - мечта! Laughing

Нормално е на тази възраст да не й се задържа много дълго вниманието само върху едно нещо. После ще се чудиш как да я отлепваш от телевизора.

Да, предполагам, че и това време скоро ще дойде! Просто се зачудих днес, дали пък няма някакъв проблем с концентрацията, та за това я пуснах темата. Но всякаш съм права, че не е проблем....

# 8
  • Мнения: 798
Тайно ти завиждам  Laughing
Моето момче също не се заглеждаше до скоро, но вече ...
Първото филмче, което откри беше Маугли. Сигурно го е гледал 100 пъти. Ако попаднеше на детско по ТВ не му беше интересно, само Маугли искаше. Но сега е на три и половина и почна повече да се заглежда. А пък аз се заглеждам какво той гледа и така... внимавам да не прекалява, че аз самата не съм фен на тези занимания.
Заспива всяка вечер с приказка и искам дълго да ни остане този ритуал  Peace

# 9
  • Мнения: 1 479
Завиждам ти благородно  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 814
Моето дете е такова, не се интересува от телевизия и детски филмчета. Много рядко гледа "Ягодов сладкиш".
Предпочита книжките, да рисува, да изрязва, да лепи или да пише букви.

# 11
  • Мнения: 4 290
И синът ми на тази възраст не гледаше детски филмчета. А сега не мога да го отлепя от телевизора.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 227
И Симона е такава. Няма си любим герой, не гледа филмчета на компютъра и на ТВ, но разглежда книжки и понякога разказва измислени приказки. Не се тревожа засега, предстоий градината, където със сигурност ще научи всички принцеси, понита, мечо пуховци и подобни  Grinning

# 13
  • Мнения: 22 349
Аз пък съм много учудена, че смяташ за проблем това, че дъщеря ти не проявява интерес към филмчета.
Едва ли не това се превръща в проблем за развитието и.
За мен пък това е чудесно. Никога не съм одобрявала деца да висят по няколко часа пред телевизора и да гледат анимационни филмчета и буквално да се вманиачават по тях.
На моята възраст изобщо нямаше такива неща, а ето че сме пораснали и без филмчета.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт