Моля за съвет.....

  • 884
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте мами.Искам да ви попитам не6то,за6тото колкото и да се ровя в нета не успях да си намеря отговор на въпроса.Дъ6теря ми е на по4ти 6 месеца и от известно време забелязах 4е на глави4ката и има някакви не6та,не6то като мастни струпвания.И аз незнам какво то4но е.Мисля да я заведа до педито но първо исках да се допитам до ваз.Много се притеснявам да не и има не6то.Моля ви за някакъв съвет.

# 1
  • Мнения: 1 168
Честно казано не мога да разбера точно какво имаш пред вид "мастни струпвания" - ако е като подкожушено, може да са крусти. Възможно е дори да е не е имала като новородено сега да се появят. И при нас беше така. Ако се окаже това - мажеш с малко олио главичката - оставяш половин - 1 час и или сресваш или леко разтъркваш с ръка /това преди баня/ и падат за няколко дни. При нас - за 3-4 "процедури"

# 2
  • Мнения: 236
Предполагам че това са крусти ...,да намажи с олои...и после разресвй нежно косичката от челото назад към тила...ще паднат...има и специална козметика з тях ..на Мустела ама незнам дали е толкова ефикасна Peace

# 3
  • Мнения: 2 807
Ако са крусти, пробвай с крема на Мустела. Ефективен е.

# 4
  • Мнения: 9 973
може да са крусти
олио,крем за крусти

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Може би са т.нар. ' крусти".Има специални кремчета за това. Питай в най-близката аптека както имат. Аз лично ползвах кремчето на мустела и останах много доволна  Hug

# 6
  • Мнения: 2 334
Здравейте мами.Искам да ви попитам не6то,за6тото колкото и да се ровя в нета не успях да си намеря отговор на въпроса.Дъ6теря ми е на по4ти 6 месеца и от известно време забелязах 4е на глави4ката и има някакви не6та,не6то като мастни струпвания.И аз незнам какво то4но е.Мисля да я заведа до педито но първо исках да се допитам до ваз.Много се притеснявам да не и има не6то.Моля ви за някакъв съвет.

Обесни какво точно имаш в предид с мастни натрупвания?

# 7
  • Мнения: 864
Питай в най-близката аптека както имат. Аз лично ползвах кремчето на мустела и останах много доволна  Hug

 Peace Hug

# 8
  • Мнения: 3 743
А не минават ли от само себе си крустичките?

# 9
  • Мнения: 10 982
Може би става дума за крусти. Препоръчвам ти крема за крусти на Мустела. С олио също ще се махнат, но да наплескаш детето с олио не е особенно приятно.

А не минават ли от само себе си крустичките?

Има такова нещо, но след втората година. Все пак крустите са вид естествена защита на нежната бебешка кожа по главата.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 711
Какво точно имаш предвид под "мастни струпвания"? Подкожни? Или в/у скалпа?
Ако са в/у скалпа може и да са крусти. Педиатърът ще ти обясни как се премахват. Или следвай някой съвет на мамите, които са писали преди мен.
Алекс все още няма и не съм запозната с новите мазила. Дияна обаче имаше много крусти. Даже впоследствие отново й се бяха появили, в детската градина.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сигурно говориш за крустите.....не се притеснявай,не са опасни

Общи условия

Активация на акаунт