Обичате ли книгите на Паулу Куелю?

  • 10 524
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 893
Един от любимите ми автори е Паулу Куелю. Все още не съм прочела всички негови книги, а и в България са издадени само 11 от тях. Но тези, които прочетох(а в момента привършвам и "Брида") ми въздействаха по един неуписуем начин. Куелю напомня за Йовков, друг мой любим автор. А какво? Голямата му любов към човека и вярата, че всеки е добър изначално. Че всеки трябва и може да открие доброто в себе си, да намери правилния за него път, че всеки е създаден, за да обича и да даде от себе си най - доброто на света.

Днес реих да посетя сайта на Куелю. Попаднах на блога му. И там открих една страхотна инициатива.

Паулу Коелю организира виртуална изложба в своя блог. Той призовава всички свои читатели да изпратят снимка, на която държат любимата си книга на автора. Адресът, на който можете да изпратите снимките, е paulocoelhocovers@gmail.com .

А всичкипратили досега, могат да бъдат видяни тук: http://www.flickr.com/photos/paulo_coelho/

Хора от цял свят изпращат: от Бразилия, Индонезия, САЩ, Филипини, Русия, Турция, Гърция, Швейцария, Испания, Полша, Молдова, Латвия, Кипър, Хондурас, Румъния, Италия, Китай, Нова Зеландия, Германия, Саудитска Арабия, Сърбия, Дубай, Япония, Сенегал, Канада, Австралия, Англия, Босна и Херциговина, Норвегия, Швеция, ....и още, и още!

За момента има само едно българско участие:

http://www.flickr.com/photos/paulo_coelho/2630775668/

Нека му покажем, че българската общност четем книгите му, харесваме ги и се наслаждаваме на всяка дума, написана от автора!

Библиотека:

В България са издадени:

"Брида"

"Вещицата от Портобело"

"Алхимикът"

"Петата планина"

"Край река Пиедра седнах и заплаках"

"Вероника решава да умре"

"Демонът и сеньорита Прим"

"Войнът на светлината"

"Единадесет минути"

"Захир"

"Вещицата от Портобело"

"Дневникът на един маг"



п.с. Аз отивам да се снимам, а вие?

/p.s. Написах това за един сайт, но знам, че тук ще има по - голяма гласност!

# 1
  • Мнения: 505
Аз много не разбрах за какво иде реч. Чак да го обичам - не, но го харесвам П. Куелю.

# 2
  • Мнения: 274
Аз не го обичам Паулу, но пък обичам манекенки. Т.е. трябва насила да го обичам. Но само докато стане свалката. После, като се разделяме, за да я нараня и казвам: "Всъщност знаеш ли...Аз ненавиждам Куелю" и тя почва да реве и процежда през зъби " Ти си ме лъгал, копеле такова!" И аз: "хехехехе, целият живот е една лъжа!" и тн и тн...И тва всеки път , казвам ви

# 3
Чак да го обичам...НЕ!
Не смятам, че е най-великия писател..даже на места ми е елементарен..Сори...изказвам мнение.. Stop

# 4
  • Мнения: 6 991
Не. Сдъвкано подобие на философия - това е за мен той. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 675
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

# 6
  • Мнения: 662
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

Задължително.  Mr. Green Няма манекенка, която не е чела Куелю.Смях...

# 7
  • Мнения: 2 755
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.
Знаех си аз, ама ей на .... не чета Куелю и тъпа, ще си остана.

# 8
  • Мнения: 2 891
На фона на манекенките ще изглеждам зле. Все пак съм само 160 см.  Flutter

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Цитирам си мнението в друг форум:

Като чета рецензии за Паулу Коелю, и ми се струва, че съм чела някой друг автор, който по случайност се казва така. Не бяха суперлативи, не бяха разтърсващи не знам какво си... Няма толкова повърхностен, неприятен писател, няма такава вяра в собствените разбирания и неприемане на всичко останало - не обичам хора които се изживяват като последна инстанция. Всичките му книги се развиват по един и същи начин, нямат почти никакъв сюжет, почти никакво развитие в героите, освен натякваното главно такова, което е в общи линии тривиално и напълно блудкаво. Абсолютно не си заслужава четнето, нито преекспонираната слава. Не може да пишеш книги за бройка и да казваш по нещо във всяка една от тях. И преди феновете му да ме погнат с "Чела ли си еди какво си" - да, чела съм. Прочетох осем негови книги преди да реша, че наистина не го харесвам. Само за да не може никой фен да ми каже "Не знаеш, защото не си чела...".

# 10
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

За кво идело реч. smile3503...
абе аз да си ги чета по-горните, пък нека си ме мислят за тъпа...

# 11
  • Мнения: X
Крайно време беше да има отделна тема за Куелю! Доживях и аз да се разпиша и официално да заявя,без дафодилката да дойде и да каже колко е страомодно  Wink , че творчеството му за огромна моя жалост след първите 3-4 прочетени книги, окончателно спря да вълнува невежата ми читателска душа.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
НЕ! Едвам прочетох така прехвалените Алхимикът и 11 минути.  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

Задължително.  Mr. Green Няма манекенка, която не е чела Куелю.Смях...
Аз затова не успях да стана манекенка  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 423
Много ги обичам, защото са
тънки и не събират прах.

Общи условия

Активация на акаунт